Kelionės po Lietuvą

Tokio Pakruojo dvaro dar nematėme! Bijūnų jūra ir istorinis nuotykių parkas.

Kelionės data

2021.06.19

Kelionės kaina

suaugusiems 30 Eur, vaikui 25 Eur

Išvykimas iš

Marijampolės, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Kaunas (Mega))
Ar pasiilgote kelionių po Lietuvą? 
Su didžiausiu džiaugsmu - sakome - sveikos sugrįžusios kelionės!
Kviečiame prisijungti ir keliauti kartu su Janikės kelionėmis. Mūsų PIRMOJI kelionė bus pasipuošusis puošniais karališkais bijūnų žiedais. Laukia ir pažintis su seniausiais, įdomiausiais, gražiausiais, taip pat nuodingais ir valgomais šiltųjų kraštų augalais.
Laukia ypatinga programa Pakruojo dvare kokios dar niekada nelankėme, papildyta aktorių pasirodymais, improvizacijomis, tikromis XIX a. dvaro gyvenimo akimirkomis.
Kiekviena kelionė turi kažką ypatingo ir nepakartojamo. Kelionės tai tarsi kitas pasaulis, kuris mus praturtina, kuriame galime pasisemti daugybę įspūdžių, emocijų, patirties, pažinčių bei pamokų. Todėl pasidovanokime sau nepamirštamą kelionę su nepakartojamais vaizdais Lietuvoje.

Pirmoji kelionės stotelė bus Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kauno botanikos sodas, kuris  kviečia į vieną populiariausių žydinčių ekspozicijų – į turtingą prabangių bijūnų kolekciją.
Puošniais karališkais žiedais pasipuošę bijūnai – vienas labiausiai branginamų augalų Lietuvoje. Nuo senų senovės jie simbolizavo turtą, sėkmę ir ilgaamžiškumą.  Taip pat turėsime ekskursiją su gidu  "Atogrąžų ir paatogrąžių augalai oranžerijoje“ - tai pažintis su seniausiais, įdomiausiais, gražiausiais, taip pat nuodingais ir valgomais šiltųjų kraštų augalais.

Toliau visi galėsime pasinaudoti išskirtine galimybe leistis į kerinčią kelionę laiku! Čia Pakruojo dvare festivalyje ''Istorinis nuotykių parkas''  kiekvienas ponas, dama, mažasis ponaitis ar panelytė gali tapti tikru XIX a. dvaro gyventoju: prieš akis iškils dvaro ūkio darbai, kumečių ir dvaro Barono šeimos kasdienybė, įtraukdama kiekvieną tai patirti.

Pakruojo dvaro istorinių nuotykių parkas – tai galimybė grįžti šimtą metų atgal ir patirti tai apie ką girdėjote ar įsivaizdavote, bet niekada nematėte ir neišgyvenote.
Jūsų čia lauks gausybė nuotykių ir galimybė įsisukti į to meto dvaro gyvenimą, patirti barono rūstybę ir rūmų panelyčių meilumą, išbandyti kumečių kasdienybę ir tijūno kantrybę... pamatyti, išgirsti, paliesti, užuosti ir net paragauti.

Dvaro gyvenimas verda visus metus, o būdami istorijos dalyviais jūs patirsite nuotykius tarytum gyventumėte prieš šimtą metų!

* Galėsite išbandyti dvaro ūkio darbus, palesinti paukščius, sužinoti, kaip einasi verslas
ir darbai dvaro kalviui, puodžiui ar vilnos karšimo manufaktūroje.
* Apsilankyti Kostiuminėje ir pasitarus su dvaro siuvėja pasimatuoti dvarišką kostiumą.
* Dvaro parke pasivažinėti karieta, o gal tarpukario „Ford" ar „Citroen".
* Sužinoti, kaip kuriamas parfumerio Žako kvapų pasaulis.
* Pamatyti dvaro ūkį ir tikrą veikiantį garo katilą, pirmą „Ford" automobilį, žąsų bėgimo varžybas, sužinoti apie seniausią medžioklės būdą ir aplankyti skalikų ūkį. Pamatyti, kaip maitinami ereliai ar didžiausias pasaulyje skraidantis paukštis kondoras.
* Išbandyti kulti javus senovine mašina ir susimalti miltų, apžiūrėti ar net pavažiuoti tarpukario traktoriumi.
* Pamatyti autentišką vėl veikiančią XVI a. spirito varyklą ir alaus daryklą, sužinoti, kaip
varomas „Aqua vitae", „Gyvybės vanduo", ar daromas alus.
* Aplankyti dvaro daktaro kabinetą ir sužinoti apie jo slaptus eksperimentus, visam gyvenimui paliksiančius prisiminimą, ir apsilankyti šiurpinančiame Bausmių muziejuje.

O savaitgaliais galėsite tapti garbingais Žaldoko dukros ir Blindos vestuvėse.
Viso to dar tikrai nematėte ir nepatyrėte! Nepraleiskite progos įsimintinai praleisti savaitgalį!
* kai kurios aristokratiškos pramogos gali kainuoti papildomai.
Kelionės autobuse būtina dėvėti apsaugines kaukes!

• VDU Botanikos sode leidžiama lankytis oranžerijoje, ekskursijos metu su gidu, kai dalyvauja ne daugiau kaip 25 asmenys. 

Išvykimo laikai
val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties. Vytauto g. 103, Vilkaviškis
val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
val. Išvykimas iš Kauno, nuo "Mega" pramogų centro Islandijos pl. 32

Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės
Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, ir nepamirštame keliautojo asmenų teisės į privatumą, garbę bei orumą. Tad jei viešoje vietoje nufilmuoti žmonės, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės, nėra braunamasi į jų privačią erdvę – tokius įrašus galima naudoti. Net ir kelionėje ar renginyje esantis asmuo gali nenorėti būti fiksuojamas, todėl jei žmogus savo veiksmais tokį nenorą išreiškia, reikėtų tokį prieštaravimą gerbti tad jei nesutinkate su jūsų atvaizdo viešinimu mūsų rinkodaros tikslais praneškite apie nesutikimą.

*Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.

Turistas įsipareigoja:
• Keleiviams vėluojantiems 10 minučių ir daugiau autobusas nebelaukia.
• Atlyginti kelionės metu padarytą žalą (sugadintą viešbučio inventorių, transporto priemones ir kt.). Jeigu žala padaryta nepilnamečio, visus nuostolius už jį apmoka atsakingas asmuo. Jeigu turistas prisiima kaltę ir sutinka atlyginti žalą, žalą reikia atlyginti vietoje. Tais atvejais, kai turistas kaltės neprisiima, kelionių organizatorius turi teisę žalą išieškoti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Turistas neprivalo atlyginti žalos atsiradusios dėl nenugalimos jėgos.
• Laikytis viešosios tvarkos, tarptautinių keleivių vežimo taisyklių, bagažo gabenimo tvarkos ir į šalį įvežamų daiktų kiekio, skaičiaus ir draudimų reikalavimų.
• Vykstant kelionei autobusu nevartoti alkoholinių gėrimų, nerūkyti, narkotinių medžiagų ir nevaikščioti autobuso salone autobusui važiuojant.
• Kelionės metu imtis saugumo priemonių tam, kad turisto turtas būtų apsaugotas nuo vagysčių (pvz. nepalikti autobuse savo daiktų be priežiūros, ekskursijų metu – laikyti prie savęs, ypač didelio susibūrimo vietose, nepalikti jų be priežiūros.
  • VDU Botanikos sodas: parko ir oranžerijos lankymas (suaugusieji) 5,00 Eur, lengvatinis bilietas (vaikai nuo 6 m., moksleiviai, studentai, senjorai, neįgalieji, VDU darbuotojai) 2,00 Eur

  • Pakruojo dvaras: Suaugusiems - 16 Eur/asm. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems - 12 Eur/asm. Vaikams iki 5 metų nemokamai. * kai kurios aristokratiškos pramogos gali kainuoti papildoma. 

Rezervuokite vietas

SVARBU: rašant užklausimą būtina nurodyti kėl kurios kelionės kreipatės.Užpildykite formą ir siųskite, mes rezervuposime vietas. Rezervacijai būtina nurodyti keliautojo vardą pavardę, telefono numerį bei el.paštą. Norime priminti, kad arčiau vietas autobuse gauna tie kurie ankisčiausiai rezervuoja kelionę.

ATSISIŲSKITE MŪSŲ PROGRAMĖLĘ


Vadovaudamiesi programėlėje pateiktu maršrutu galėsite apkeliauti įdomiausias dvaro vietas ir savo juslėmis patirti, atrasti, pažinti XIX a. gyvenimo žavesį. 

Pasirinkite maršrutą: ISTORINIŲ NUOTYKIŲ PARKAS.
  • Text Hover