Be kategorijos

TEN AUKŠTAI, AUKŠTAI LIETUVOJE (Zarasai)

KELIONĖS DATA TIKSLINAMA

29 Eur suaugusiam, vaikui* 24 Eur

KELIONĖS KAINA

Marijampolės. Vilkaviškio. Kazlų Rūdos. Kaunas (Mega)

IŠVYKIMAS IŠ
Šį kartą visus mielai kviečiame vykti į tolimą kelionę Lietuvos Šiaurės Rytuose! Ar žinote kur vyksime? Tai virš septynių ežerų įkurtas miestas, kalvų, ežerų ir miškų apsuptyje įsikūręs rojus. Tai Zarasų miestas, kuris nuo seno dar žinomas kaip Lietuvos Šveicarija!
Tai 1 dienos maršrutas, kurio metu pasisemsite daugybę nepakartojamų įspūdžių. Šios kelionės metu pažvelgsite į Zarasus net nuo 17 metrų aukščio apžvalgos rato virš ežero, taip pat turėsite galimybę apsilankyti saloje, antroje pagal dydį Lietuvoje. Ir žinoma nepraleisime nuostabiojo seniausio Lietuvos medžio - Stelmužės ąžuolo! O tam, kad būtume sotūs ir kupini energijos vyksime paskanauti razavų blynų, kurie kepami 300 metų senumo malūne, apsilankysite ir menininkų “Meka” vadinamoje Dusetų dailės galerijoje!

KELIONĖS PROGRAMA
05:30 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties.  Vytauto g. 103, Vilkaviškis
06:10 val. išvykimas iš Kalvarijos, nuo autobusų stoties. Dariaus ir Girėno g. 36, Kalvarija
06:30 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
07:00 val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
07:40 val. Išvykimas iš Kauno, nuo "Mega" pramogų centro Islandijos pl. 32

Link Zarasų išvyksime anksti ryte  (06:30 val.) iš Marijampolės nuo senojo “Sūduvos” stadiono aikštelės. Pati pirmoji kelionės stotelė mūsų lauks kaimelyje - Salakas. Vos įvažiavus į šį kaimelį mus pasitiks Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčios bokštas. Ši bažnyčia ypatinga tuo, kad vos atvykus ji sužavi ją supančia gamta bei savo didingumu, kuris priverčia pasijusti tarsi ne Lietuvoje, o tarsi senojoje Anglijoje! Bažnyčia pastatyta iš akmenų, tačiau įdomu tai, kad Salake tiek akmenų nebuvo, todėl po apylinkę buvo pasklidę kalbos, kad visų vykstančių į Salaką prašoma atvežti po vieną ar kelis akmenis bei taip prisidėti prie šios bažnyčios statybos.

Pasiekus Zarasų miestą vyksime į Gražutės regioninio parko Lankytojų centrą su Salako krašto etnografine ekspozicija. Ekspozicija supažindins su daugybe XIX a pab. - XX a. dalykų: salakonų gyvenimo būdu, buitimi ir joje vyravusiais rakandais, miestelėnų charakteriu, gražiausiomis krašto šventėmis, senaisiais amatais, verslais, miestelio įžymybėmis ir tautinėmis mažumomis.
Gražutės regioninio parko lankytojų centre yra įsikūręs labiausiai nuo vandenyno nutolęs jūrų muziejus - Vidos Žilinskienės „Jūrų muziejus“. Šis muziejus per 50 metų yra sukaupęs unikalią jūros gyvūnų kolekciją, spalvingųjų koralų, kriauklių, suvenyrų ir fosilijų kolekciją. Anot kolekcionierės mokytojos Vidos Žilinskienės, eksponatų skaičius yra perkopęs 4 tūkstančius eksponatų ir tai toli gražu ne pabaiga! Šiame muziejuje atvykusius nustebins ne vienas dalykas: didžiulis omaras, Japonų jūros ežiukas, džiovintas rykliukas, plėšrūnė piranija, Indonezijos salose naudoti kriauklės - pinigėliai, o gerasis Kaukutis išpildys visus Jūsų norus. Muziejuje taip pat išgirsite įspūdingų istorijų apie pavojingas jūrų keliones, nuodingąsias kriaukles, gydomuosius sepijų miltelius, o be viso to galėsite pamatyti daugybę neįprastų ir nematytų jūros gelmių gyventojų. O visiems pasiilgusiems jūros - džiugios žinios, kadangi ją išgirsti galėsi ošiančią kriauklėse. Toliau vyksime ir į Zarasų krašto muziejų, kur galėsite susipažinti su senaisiais eksponatais, kurie liudija krašto istoriją, taip pat apžiūrėsite išeivijos dailininko Miko Šileikio dovanotą savo tapybos darbų kolekciją. Po Zarasų krašto muziejaus Jūsų lauks miesto puošmena - Zarasų apžvalgos ratas, kuris pastatytas 17 metrų virš ežero! Nuo jo atveria vaizdinga „mėlynosios miesto akies“ panorama su visomis salomis, o prie apžvalgos rato nusitęsusi ežero pakrantė, kurioje išvysite skulptūrų parką bei fontaną. Kelionę tęsime per miestą ir aplankysime Sėlių aikštę, kuri vienintelė radialinio išplanavimo ir saulės pavidalo aikštė Lietuvoje bei tuo pačiu urbanistikos paveldo objektas. Prie aikštės pamatysime dar vieną miesto puošmeną – XX a. pradžioje pastatytą grakščiąją Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčią. Ji ypatinga tuo, kad jos altorius papuoštas stebuklingai per gaisrą nesudegusiu Švč. Mergelės Marijos paveikslu.

Kelionės keliai mus nuves ir už miesto ribų - aplankysime Šlyninkos vandens malūną. Tai trijų šimtų metų senumo malūnas, kuriame turėsime galimybę paragauti vietoje kepamų tautinio paveldo blynų ar duonos bei galėsite įsigyti pačiame malūne malamų miltų ar kitos produkcijos. Taip pat turėsite galimybę sudalyvauti ekskursijoje po malūną, išgirsti malūnininko pasakojimus apie šį matą bei užsisakyti edukacinę programą. Planuojama ekskursija po malūną su tautinio paveldo produktų degustavimu.

O kaip gi kelionė tokiame krašte be Stelmužės dvaravietės ir Stelmužės ąžuolo - gamtos paminklo ir vieno seniausių ąžuolų Europoje! Manoma, kad ąžuolo amžius siekia net 2000 metų. Jo aukštis - 23 m. skersmuo - 3,5 m bei apimtis - 13 m. prie žemės. Manoma tam, kad apimti visą Stelmužės ąžuolą reikia apie 13 vidutinio sudėjimo žmonių. Šis ąžuolas tikrai ypatingas, kadangi apie jį net sklando legendos! Išlikusi legenda byloja, kad per ąžuolo drevę galima nusileisti į požemio pasaulį, po ąžuolo šaknimis surasti lobį bei manoma, kad senovėje, po šakomis degė šventoji ugnis, o prie medžio šaknų buvo deginami aukurai bei aukos dievams. Toliau aplankysime ir Stelmužės bažnytinio meno muziejų. Dalis muziejaus ekspozicijos, kurioje įamžinta Stelmužės istorija, įrengti ir veikia prie bažnyčios esančios varpinės.
O ar žinote kas įsikūrę Stelmužės parke? Jame įsikūręs Vergų bokštas! Stelmužės dvarvietės teritorijoje buvo dvaras, kurį iš pradžių valdė vokiečiai Folkerzamai, o vėliau  caro  dvariškiai Valujevai, kurie garsėjo savo žiaurumu. Išlikusi informacija byloja, kad pastatytame bokšte buvo kalinami ir baudžiami prasikaltę baudžiauninkai. Manoma, kad bokštas buvo tarsi kalėjimas, kadangi baudžiauninkai būdavo uždaromi naktims, o dieną juos išvarydavo į darbą. Taip pat šaltiniai byloja, kad baudžiauninkai neištverdavo dvaro šeimininkų žiaurumu, todėl dažnai tiesiog bėgdavo iš Stelmužės. Įdomu tai, kad kiti šaltiniai mini, kad bokšte buvo įkurta ledainė, kadangi bokšto sienos storos ir gerai išlaiko vėsumą. Tačiau nepasilikime prie niūrių pasakojimų ir nerkime į stebuklus - į Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vietą prie Ilgio ežero! Pasakojimai byloja, kad stebuklingas apsireiškimas įvyko 1967 metais vėlų birželio 30 dienos vakarą prie Ilgio ežero. Sakoma, kad du jauni žmonės pamatė ryškią šviesą ant Ilgio ežero paviršiaus. Netikėdami, pagalvojo, kad atvažiuoja mašina, tačiau šviesa niekaip neartėjo. Prisiartinus arčiau jie pastebėjo švytinčią jauną nepaprasto grožio mergaitę, kuri vilkėjo baltą suknelę su pelerina ir auksiniais plaukais.

Vykstant tolimesniu kelionės maršrutu užsuksime į Antazavės dvarą. Vykdami po Zarasų rajono perliukus aplankysime ir originalų rajono kultūros centrą, kuris traukia ne vien smalsuolių žvilgsnius, bet ir paskatino burtis visus rajone gyvenančius ir kuriančius menininkus. Dusetų dailės galerijoje veikia trimačių projekcijų ekspozicija, eksponuojami žymaus dailininko Šarūno Saukos darbai. Nuo šio centro neatsilieka ir Sartų regioninio parko lankytojų centras, kuris turi įrengęs informacinius terminalus, filmų peržiūros įrangą, interaktyvius stendus, kurie atkuria gamtos garsus, kad lankytojai galėtų patirti gamtos suvokimo jausmą. Ekspozicijoje galima išvysti filmuką apie Sartų ežero atsiradimą bei regioninio parką simbolį - ausuotąjį kragą. Taip pat galėsite apžvelgti kokios gamtos ir kultūros paveldo vertybės yra aptinkamas regioninio parko teritorijoje. Centre yra įrengtas net atskiras stendas su filmuota medžiaga, kuris skirtas garsiosioms Sartų žirgų lenktynėms, kurių tradicija siekia daugiau nei 100 metų. Be viso to galėsite pamatyti kur Lietuvos Respublikos prezidentas V. Adamkus pasodino ąžuoliuką bei kur Dusetų skulptūrų parke įkurti garsių autorių darbai.

Kelionės pabaigoje išvysite Antalieptės miestelį. Tai miestelis, skaičiuojantis jau ne vieną šimtmetį gyvavimo, o apie tai byloja kultūros paminklų gausa. Aplankysime ir vieną žymiausių lankytinų objektų - Šv. Kryžiaus bažnyčios ir buvusio basųjų karmelitų vienuolyno ansamblį, kurie yra itin svarbūs istoriniai bei kultūriniai miestelio akcentai. Išvysite ir 1986 metų medinį ant metalinių lynų įrengtą pėsčiųjų tiltą virš Šventosios, kuris taip pat yra paveldo objektas. Aplankysime ir Antalieptės vandens malūną, kuris buvo pastatytas vietinių meistrų akmenskaldžių rankomis. Sakoma, kad maždaug 1924 metais Antalieptėje užsidegė elektros lemputės, nes tais metais malūne pradėjo veikti nedidelė elektros stotis, kurios energiją naudoji keli miestelio gyventojai.

Dienos programos pabaiga planuojama apie 19:00 val. Todėl Pilni įspūdžių keliausime atgal į Suvalkiją. Planuojamas grįžti laikas apie 22:30 - 23;00 val.
 • kelionė autobusu
 • lydintis gidas visos kelionės metu, vietinis gidas
 • kelionės programos rengimas ir derinimas
 • JŪRŲ IR KRAŠTO MUZIEJUS - kaina 1,80 Eur, taikoma 30 proc. nuolaida vaikams ir senjorams. 
 • ZARASŲ KRAŠTO MUZIEJUS -1,5 Eur, lengvatinis - vaikams ir pensininkams 0,50
 • ŠLYNINKOS VANDENS MALŪNO EDUKACIJA IR DEGUSTAVIMAS - 6 EUR.
 • STELMUŽĖS BAŽNYTINIO MENO MUZIEJUS -1,5 Eur, lengvatinis - vaikams ir pensininkams 0,50
 • SARTŲ REGIONINIO PARKO LANKYTOJŲ CENTRAS -1 EUR.
 • ASMENINĖS IŠLAIDOS
 •  tikslinama 29 EUR asmeniui (suaugusiam)
 • tikslinama 24 EUR* asmeniui (vaikui iki 12m.)

Rezervuokite vietas