Be kategorijos

PAMARIO KRAŠTO ATRADIMAI

2021.07.24

KELIONĖS DATA

41 Eur suaugusiam, 36 vaikui* Eur

KELIONĖS KAINA

Marijampolės. Vilkaviškio. Kazlų Rūdos.

IŠVYKIMAS IŠ
Pamario kraštas daugeliui žinomas dėl didžiojo pavasarinio potvynio, kurio metu gausiai užliejamos pievos ir keliai. Šis rajonas dažnai siejamas su Ventės rago stotimi, kur žieduojami paukščiai. Tad jei mėgstate vandenį, žavitės gamta ir paukščiais, kelionė po Pamario kraštą suteiks jums daug malonių akimirkų ir neišdildomų įspūdžių.

MARŠRUTAS: ŠILUTĖ - RUSNĖ – MINGĖ - PLAUKIMAS LAIVU NEMUNO DELTA - VENTĖS RAGAS - AUKŠTUMALOS PAŽINTINIS TAKAS

KELIONĖS PROGRAMA
Anksti ryte išvykimas link pamario, kuris iki šių dienų vis dar puoselėja Didžiosios ir Mažosios Lietuvos etninių regionų kultūrą. Mažoji Lietuva pasitiks galingais ąžuolynais, gūdžia Karšuvos giria, fachverkinio stiliaus pastatais. Šiame nuostabiame krašte pirmasis sustojimas bus Šilutėje. Šilutė garsėja užliejamų pievų toliais, klykaujančių paukščių gausa, pavasariniais magnolijų žiedais, dar vadinama vandens ir vėjo karalyste. Šilutės miesto pagrindas – Šilokarčemos, Žibų, Verdainės ir Cintjoniškių gyvenvietės, kuriose ryškiausiai išlikę įspūdingi Rytprūsių architektūros atspindžiai, daug senoviškų, puošnių pastatų: gaisrinė, pradinė mokykla, siaurojo geležinkelio, vadinamo Siauruku, stotis ir kt. Šilutės istoriją mena senojo turgaus aikštė prie Šyšos upės, Hugo Šojaus dvaro kompleksas. Miesto simbolis – evangelikų liuteronų bažnyčia su viduje Biblijos siužetais tapytomis freskomis.
Dabar Šilutė – sparčiai augantis turistinis miestas, svečio akį patraukiantis savo apylinkių unikalumu bei savitu paveldu. Iš Šilutės toliau keliausime į ne ką prastesnę vietovę - Rusnę.

Rusnė - vienintelis Lietuvos miestelis saloje, įsikūręs Nemuno deltoje tarp Skirvytės ir Atmatos upių. Rusnė garsi ne tik savo kraštovaizdžiu ar išlikusia senąja medine architektūra – sala pagrįstai tituluojama skaniausios rūkytos žuvies sostine. Daugybė žmonių kasmet čia plūsta paragauti vietinių gamybos specifinių patiekalų bei pasimėgauti maloniai nosį kutenančiais šviežios žuvies kvapais. Pirmą kartą užsukę neretai lankytojai sugrįžta, žinodami, kad Rusnėje yra visuomet laukiami. Didžiausioje Lietuvos saloje kuriama vandens ir sausumos pramogų darna įtraukia įvairių pomėgių turinčius atvykėlius – žuvininkystės profesionalus ir mėgėjus, ornitologus, gamtos ir etnokultūros tyrinėtojus, ramybės bei vandens mylėtojus. Aktyvių vandens pramogų čia išties netrūksta – panorę gali žvejoti, plaukioti laivais, valtimis ar baidarėmis. Maža to, Rusnės sala yra patraukliausias poledinės žūklės Kuršių mariose centras. Tai unikalus, iš visų pusių apsuptas vandens, gamtos kampelis, kur visada gera sugrįžti!

Atvyksime į Mingę, kuri žinoma nuo XVI a. ir tuomet buvo vadinama Mine. Tik tuomet gyvenvietėje nebuvo gatvių, o visas susisiekimas vyko valtimis. Dar ir dabar pagrindinę gatvę atstoja upė. Mingė - nuostabios gamtos bei puikios vokiškos architektūros perlas. Turėsime progą išvysti Mažajai Lietuvai būdingus mūrinius ir medinius pastatus, kurie pagrindiniu fasadu yra atgręžti į upės pusę, o prie kiekvieno namo įrengtos prieplaukos valtims. Mūsų taip pat lauks nuostabus pasiplaukiojimas Lietuvos galiūno Nemuno delta.
Toliau pasimėgavę nuostabiais vaizdais ir pasimėgavę nuostabia kelione laivu bei pasijautę laisvi lyg žuvėdros keliausime į Ventės ragą. Tai labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas, pusiasalis rytinėje Kuršių marių pakrantėje. Pusiasalio ilgis – 5.5 km, didžiausias plotis – 2,2 km. Kuršių marios ir Kuršių nerija susiformavo Litorinos jūros laikotarpiu, prieš 4500-5000 metų. Kuršių marių plotas – 1584 km². Lietuvai priklauso šiaurinė marių dalis (413 km²), o didžioji pietinė dalis – Rusijos Karaliaučiaus (Kaliningrado) sričiai. Ventės rago istorija labai įdomi. Pusiasalio smaigalyje kryžiuočiai 1360 m. pastatė Vinderburgo pilį ir bažnyčią. Audros ir žaibai du kartus šią bažnyčią sunaikino. Tačiau nepaisant visko šioje vietoje iškilo pats svarbiausias paukščių žiedavimo centras, kurį aplankyti turėsite galimybę ir jūs. Ventės ragas – ideali geografinė vieta paukščiams gaudyti ir žieduoti. Rytine Baltijos jūros pakrante driekiasi vienas didžiausių paukščių migracijos kelių. Tai vienas paslaptingiausių neišaiškintų mus jaudinančių gyvosios gamtos reiškinių. Kiekvienais metais pavasarį ir rudenį milijonai paukščių praskrenda virš mūsų šalies, keliaudami į gimtuosius kraštus ar traukdami iš jų su jaunikliais. Rugsėjo – spalio mėnesiais neretai būna dienų, kai Lietuvos pajūriu ties Klaipėda per dieną praskrenda daugiau kaip 3 mln. paukščių, iš kurių 70-80 proc. pasuka per Kuršių neriją ir 20-30 proc. tęsia savo kelionę rytine Kuršių marių pakrante Ventės rago link. Pasiekę iškyšulio galą ir išvydę plačius marių vandenis, didelė dalis smulkiųjų paukščių grįžta, tupiasi į medžius ir krūmus, vėl bando skristi per marias. Pasigrožėję Ventės ragu bei jame esančiu nuostabiu ornitologijos mylėtojų vietą toliau keliausime pasivaikščioti pelkėmis.

Didžiulį, net 2500 hektarų, plotą užimanti Aukštumalos pelkė yra unikali savo prigimtimi – tai deltinio tipo atvira aukštapelkė, o vandeniu ji pasipildo ne tik iš kritulių, bet dar ir iš potvynių. Ši ypatinga vieta taip pat laikoma pasaulio pelkėtyros mokslo lopšiu. Aukštumalos kūlgrinda vingiuojantis pažintinis takas buvo nutiestas dar 18-ame amžiuje ir jungė keletą, dabar jau nebeegzistuojančių, pelkinių kaimų. Šiandien takas keliautojus vilioja smaragdinėmis pelkinių ežerėlių akimis, minkštais, raustančių spanguolių karoliais, kreivomis nykštukinėmis pušaitėmis ir paslaptingomis paukščių giesmėmis. Daugiau nei kilometro ilgio pažintinis takas lankytojams atskleidžia visas aukštapelkės grožio paslaptis, jos formavimosi istoriją bei padeda atverti pelkės gamtos lobių skrynelę: pažinti tik jai būdingas buveines, augalus ir gyvūnus, suprasti, kuo vertinga ši paslaptinga ekosistema, kaip lengvai galima ją pažeisti ir kaip sudėtinga gydyti padarytas žaizdas. Informaciniai stendai pasakoja ir kadaise buvusius, bet mūsų dienų nesulaukusius pelkininkų kaimus, pirmuosius Aukštumalos pelkės mokslinius tyrimus, aukštapelkių reljefo ypatybes ir durpių klodų metraščiuose slypinčią istorinę medžiagą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• kelionė turistinės klasės autobusu,
• kelionės vadovo paslaugos,
• ekskursinė programa.
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Plaukimas laivu iš Uostadvario į Mingės kaimą: 9 eur/asm.
Žuvienės valgymas  – 4 eur/asm.
Ventės rago ornitologijos stoties lankymas: 4 eur/asm., moksleiviams ir senjorams – 3 eur/asm.
Vietinės gidės paslaugos: 8 eur/asm.
Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.
Atsižvelgdamas į objektyvias sąlygas ir grupės pageidavimus, kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. 
Kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.
Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, nepamiršdami asmens teisės į privatumą, garbę bei orumą. Jei viešoje vietoje nufotografuoti ar nufilmuoti asmenys, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės – tai netraktuojama kaip brovimasis į jų privačią erdvę ir tokius įrašus galima naudoti. Fotografijos bei vaizdo įrašai gali būti naudojami UAB „Janikės kelionės“ rinkodaros bei įvaizdžio kūrimo tikslais. Asmenys, pageidaujantys atšaukti savo atvaizdo naudojimą nurodytais tikslais, apie tai turi informuoti el. paštu info@janikeskeliones.lt.
Turistas įsipareigoja:
• Keleiviams vėluojantiems 10 minučių ir daugiau autobusas nebelaukia.
• Atlyginti kelionės metu padarytą žalą (sugadintą viešbučio inventorių, transporto priemones ir kt.). Jeigu žala padaryta nepilnamečio, visus nuostolius už jį apmoka atsakingas asmuo. Jeigu turistas prisiima kaltę ir sutinka atlyginti žalą, žalą reikia atlyginti vietoje. Tais atvejais, kai turistas kaltės neprisiima, kelionių organizatorius turi teisę žalą išieškoti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Turistas neprivalo atlyginti žalos atsiradusios dėl nenugalimos jėgos.

Rezervuokite vietas