Kelionės po Lietuvą

NEMUNO KELIU. PILYS, DVARAI BEI ĮSPŪDINGI GAMTOS VAIZDAI!

2021-06-12

32 Eur suaugusiam, vaikui* 29 Eur

KELIONĖS KAINA

Kalvarijos. Marijampolės. Vilkaviškio. Kazlų Rūdos.

IŠVYKIMAS IŠ

Kelionė kurioje pamatysite nuostabaus grožio Nemuną su kvapą gniaužiančia panorama ir įstabaus grožio slėnius, bei lankysitės didinguose ir istoriją menančias laikus pilis bei dvarus kuriuose netruks pramogų tiek mažiems tiek dideliems. Kaip garsus keliautojas Markas  Tvenas yra pasakęs ,,Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmąjį jos puslapį", taigi kviečiame visus keliauti ir pažinti Lietuvą kartu su Janikės kelionės.


Kelionės maršrutas: Raudondvaris - Vilkija - Seredžius - Veliuona - Raudonė - Panemunė - Medaus slėnis - Jurbarkas.

KELIONĖS PROGRAMA

   Pirmoji kelionės stotelė – Nevėžio ir Nemuno santakoje iškilęs Raudondvario dvaro architektūrinis ansamblis, esantis vos už 9 kilometrų nuo Kauno miesto. Šis XVII a. pradžios Lietuvos renesanso paminklas įkurtas Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno santakos. Teatralizuotos ekskursijos metu supažindinama su Raudondvario dvaro istorija ir iškiliausiais jo valdytojais. Kelionė laiku nuo renesanso iki XX a. pradžios – garsioji Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija ir kaip jie buvo susiję su Raudondvario dvaru. Pažintis su Raudondvario dvarą kultūros ir meno židiniu pavertusių grafų Tiškevičių šeima, jų gyvenimu bei pramogomis, ekscentriškais pomėgiais, vertusiais „per galvą verstis“ dvaro tarnus ir kokie turtai buvo sukaupti dvare. Pasivaikščiojimas po dvaro parką, aplankomas buvęs dvaro žirgynas (dabartinį menų inkubatorių) bei apžiūrimos pilies menės.

Tolstant į Kauno rajono gilumą, važiuojant krašto kelias, vinguriuojant šalimais per pagarbų atstumą nuo Nemuno, už Paštuvos botaninio draustinio  staigiai neriant žemyn. Kairėje sumėlynuoja upės vandenys, o dešinėje į kuprotą aukštą kalvą ropščiasi namai ir namukai. Tai – Vilkija. Sena  protėvių gyvenvietė. Šio miestelio vardas, kilęs dėl kadaise panemuniais siautėjusių vilkų. Vilkija pirmą kartą paminėta 1426 m. Vytauto Didžiojo laiškuose kryžiuočių ordino magistrui. Vilkijos apylinkėse tuomet ten buvo įkurtas Didžiojo kunigaikščio dvaras. Pasak Z. Ivinskio Vilkijos miestelis „Tai buvo vienintelis ir pats svarbiausias prūsų ir Lietuvos prekybos kelias“. Pakerėti Vilkijos miestelio didybės lankysime šalia Nemuno ir Dubysos santakos įsikūrusio Seredžiaus miestelio didingai iškilusiu piliakalniu, bei nuo jo viršukalnės atsiveriančiu nuostabiu vaizdu kuris dar yra vadinamas Palemono kalnu. Legenda pasakoja, kad tai legendinio Lietuvos valstybės įkūrėjo Romos kunigaikščio Palemono kapas. Palemono kalnas padavimuose laikomas šventa senovės apeigų vieta, perkūnviete.
  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover

Taip pat nereikia užmiršti ir įstabių Veliuonos piliakalnių esančių Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje, kuriuos lankysime iškart iškart po Seredžiaus piliakalnio. Veliuonos piliakalniai įsikūrę Nemuno slėnio šlaite. Tai tikrų tikriausias archeologinis bei istorinis paminklas, kurį sudaro Veliuonos I piliakalnis, vadinamas Gedimino kapu, jo papilys, vadinamas Pilies kalnu arba Ramybės kalnu ir už 2,7 km į vakarus esantis Veliuonos II piliakalnis, vadinamas Pilaitėmis. Aplankius šiuos istorija pulsuojančius piliakalnis ir plaučius užpildžius gryno oro gurkšniu savo kelionę tęsime toliau. Neilgai trukus išnyra iš raudonų plytų sumūryta Raudonės pilis, kurią supa parkas su tvenkiniais, alėjomis, didingais ąžuolais  kurioje klausysimės gidės pasakojimo apie šią raudonąją gražuolę. Toliau lankoma daugiau nei 400 metų istoriją skaičiuojanti Panemunės pilis – šiandien renesanso stiliaus rezidencinė pilis įtraukta į Lietuvos architektūros paminklų sąrašą. Ir pasirodžius, kad jau kelionė baigta vyksime į medaus slėnį kuriame dalyvausime ,medaus degustacijoje. Na ir pasikrovę tikros lietuviškos galios, keliausime į Jurbarką.  Tai karališkas miestas, išsidėstęs trijų upių – Imsrės, Mituvos ir Nemuno – santakoje. Ne veltui dažnai vadinamas upių ir pilių lobynu ir  iš jo mūsų lauks kelionė namo. 
  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
Į kelionės kainą įskaičiuota:
• kelionė turistinės klasės autobusu,
• kelionės vadovo paslaugos,
• ekskursinė programa.
Kelionės autobuse būtina dėvėti apsaugines kaukes!
Išvykimo laikai
7:00 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties. Vytauto g. 103, Vilkaviškis.
7:30val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
Galimi išvykimai iš:
Kalvarijos, nuo  Kalvarijos autobusų stoties. 
Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19.

*Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės
Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, ir nepamirštame keliautojo asmenų teisės į privatumą, garbę bei orumą. Tad jei viešoje vietoje nufilmuoti žmonės, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės, nėra braunamasi į jų privačią erdvę – tokius įrašus galima naudoti. Net ir kelionėje ar renginyje esantis asmuo gali nenorėti būti fiksuojamas, todėl jei žmogus savo veiksmais tokį nenorą išreiškia, reikėtų tokį prieštaravimą gerbti tad jei nesutinkate su jūsų atvaizdo viešinimu mūsų rinkodaros tikslais praneškite apie nesutikimą.

*Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.

Turistas įsipareigoja:
• Keleiviams vėluojantiems 10 minučių ir daugiau autobusas nebelaukia.
• Atlyginti kelionės metu padarytą žalą (sugadintą viešbučio inventorių, transporto priemones ir kt.). Jeigu žala padaryta nepilnamečio, visus nuostolius už jį apmoka atsakingas asmuo. Jeigu turistas prisiima kaltę ir sutinka atlyginti žalą, žalą reikia atlyginti vietoje. Tais atvejais, kai turistas kaltės neprisiima, kelionių organizatorius turi teisę žalą išieškoti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Turistas neprivalo atlyginti žalos atsiradusios dėl nenugalimos jėgos.
• Laikytis viešosios tvarkos, tarptautinių keleivių vežimo taisyklių, bagažo gabenimo tvarkos ir į šalį įvežamų daiktų kiekio, skaičiaus ir draudimų reikalavimų.
• Vykstant kelionei autobusu nevartoti alkoholinių gėrimų ir/ar nerūkyti ir nevaikščioti autobuso salone autobusui važiuojant.
• Kelionės metu imtis saugumo priemonių tam, kad turisto turtas būtų apsaugotas nuo vagysčių (pvz. nepalikti autobuse savo daiktų be priežiūros, ekskursijų metu – laikyti prie savęs, ypač didelio susibūrimo vietose, nepalikti jų be priežiūroĮ kelionės kainą neįskaičiuota:
• (*) pažymėti objektai – ~ 12 EUR
 - *Pietūs - 3eur/asm., (Pasrinktinai kibinai + šviežias vištienos sultinys arba gaspadinės bulvių plokštainis).
 - *Ekskursija Raudondvario dvare – suaugusiems 4eur/asm., vaikams iki 10 metų nemokamai,
 - *Raudonės pilies bokštą – suaugusiems -1,5eur/asm., vaikams, moksleiviams, studentams, senjorams - 1 eur/asm.,
 - *Ekskursija Panemunės pilyje- suaugusiems 2 eur/asm., vaikams, senjorams - 1eur/asm.,
 - *Medaus degustacija- suaugusiems 4eur/asm., vaikams - 3 eur.

Rezervuokite vietas