Be kategorijos

Lietuvos pakraštys: Medininkai – Pavlavos respublika – Levandų uostas

KELIONĖS DATA TIKSLINAMA

29 EUR suaugusiam, * 25 EUR vaikui

KELIONĖS KAINA

Vilkaviškis. Marijampolė. Kazlų Rūda. Kaunas.

IŠVYKIMAS IŠ
07:10 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties.  Vytauto g. 103, Vilkaviškis
07:30 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
08:00 val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
08:20 val. Išvykimas iš Kauno, nuo "Mega" pramogų centro Islandijos pl. 32
*Išvykimo laikas gali keistis.

KELIONĖS PROGRAMA
Žvelgiant į Lietuvos žemėlapį, šalies pietryčiuose, galime pamatyti tarsi išraitytą salą - Šalčininkų rajoną. Sklinda kalbos, kad šiame rajone saulėtomis dienomis nuo pačių aukščiausių viršukalnių matosi net Baltarusijos namų stogai! Sužinoti ar tai tiesa, galėsite patys. Šį kraštą aplankyti tikrai verta, nes pamatyti yra ką: Medininkų pilį ir pasienio punktą, Juozapinės „kalnus”, Aukštuolį, trumpai gyvavusią Pavlavos respubliką ir Provanso dvasia alsuojančius Levandų uosto laukus!
Pažintį su šiuo turtingu kraštu pradėsime Medininkuose - tai mūsų gyva istorija, kuri apsupta nuostabios gamtos. Tik 30 km nuo Vilniaus ir štai stovi didinga pilis, kuri sužavės savo plotu - kadaise tai buvo didžiausia LDK mūrinė pilis, 1387 metais pirmą kartą paminėta rašytiniuose šaltiniuose. Ši pilis buvo vienas iš punktų, kuris gynė Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi nuo Kryžiuočių ir Livonijos ordinų agresijos bei galimo antpuolio iš rytų. Įdomu tai, kad pilis mažai pasikeitusi nuo senųjų laikų, todėl ši pilis sužavės tiek vaikus, tiek suaugusius!
Medininkai žinomi ne tik dėl didingos istorijos, bet ir dėl 1991 metais Medininkų pasienio kontrolės punkte buvusių įvykių. Apie tai plačiau papasakos kelionės metu lydinti gidė.
Toliau Jūsų lauks aukščiausi šalies taškai - Juozapinės kalnas ir Aukštoja, kuris yra aukščiausias taškas Lietuvoje! Tereiks užlipti ant bokšto ir jau būsite net 300 metrų virš jūros lygio. Tai unikali proga pažvelgti į Lietuvos gamtą iš paukščio skrydžio...
Toliau kviesime susipažinti su Turgeliais. Nors ši vietovė labiausiai pagarsėjusi, nes joje „w“ ne mažiau svarbi nei mums įprasta „v“, tačiau čia pilna išskirtinių lankytinų objektų: įspūdingoji Felikso de Valua koplyčia, kuri tokia unikali, kad net įtraukta į LR Kultūros vertybių registrą ir garsioji Pavlovo respublika. Apie pastarąją užsiminsime trumpai - tai XVIII amžiaus Europoje garsi Pavlovo Respublika, kuri apėmė 3 tūkstančių hektarų plotą, turėjo savo Konstituciją, pinigus, herbą, parlamentą, iždą, savišalpos kasą, mokyklą ir t.t. Respublikos prezidentas Povilas Bžostovskis sugebėjo panaikinti lažą, žemę išdalinti valstiečiams ir įvesti išperkamąjį mokestį. Jis taip pat rūpinosi žmonių gyvenimu, kultūra bei švietimu. Garsiu Pavlovo Respublikos laikotarpiu suprojektuota italų architekto Carlo Spampani rezidencija. Nedideli, pastatyti pagal tų metų madą rūmai buvo vieno aukšto. Pavlovo milicija dalyvavo T. Kosciuškos sukilime. P. Bžostovskis aprūpindavo sukilėlius maistu ir arkliais.
Esant šitam krašte privalu užsukti į Jašiūnų dvarą - Šalčininkų rajono vizitinę kortelę. Tai krašto perlas, kuris buvo iš naujo atrastas turistų. Jašiūnų gyvenvietė žinoma nuo 1402 m. XV–XVIII a. priklausė Radviloms - tuo metu vienai turtingiausių Lietuvos didikų giminių. Vėliau iš nusigyvenančių Radvilų Jašiūnų dvarą nupirko garsioji Balinskų giminė, kurios vienas iš palikuonių Mykolui Balinskiui žinomas kaip „Vilniaus miesto istorijos“, „Vilniaus universiteto istorijos“ autorius. Dvare ne kartą lankėsi poetas Adomas Mickevičius.
O šios kelionės perliukas Aurelijos Arlauskienės įkurtas levandų ūkis. Tai vieta itin viliojanti turistus. Šiame ūkyje įrengtos ir kosmetikos gamybos dirbtuvės, kurios svaigina magiškomis levandomis. Sodybos savininkai teigia, kad levandų laukas įspūdingai atrodo saulei leidžiantis, kai besiskleidžiantis levandų kvapas ramina ir gydo sielą.
  •     kelionė autobusu (turistinės klasės)
  •     kelionės programos rengimas ir derinimas
  •     gido  paslaugos
  • Pietūs
  • Asmeninės išlaidos
  • Savarankiškas lankmas muziejų pagal poreikį ir norus 🙂 kainos apačioje:

Medininkų pilies memorialinio muziejaus lankymas:

    vieno bilieto kaina suaugusiam – 4,00 Eur;
    vieno bilieto kaina senjorams, studentams ir moksleiviams – 2,00 Eur;
    Fotografavimas – 1,50 Eur.

Turgelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios lankymas:

    Auka – 1,00 Eur bet galima ir daugiau ... 🙂   


Jašiūnų dvaro lankymas:

    vieno bilieto suaugusiems kaina – -,00 Eur;
    vieno bilieto studentams ir moksleiviams kaina – -,50 Eur;

Levandų uosto lankymas:


    vieno bilieto suaugusiems kaina – 5,00 Eur;
    vieno bilieto su nuolaida* kaina – 3,00 Eur;
   
* nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams, tremtiniams, pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.
SVARBU! Kelionės metu bus fotografuojame, o nuotraukos talpinamos "Janikės kelionės" Facebook paskyroje. 
  • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
  • Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės
  • Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, ir nepamirštame keliautojo asmenų teisės į privatumą, garbę bei orumą. Tad jei viešoje vietoje nufilmuoti žmonės, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės, nėra braunamasi į jų privačią erdvę – tokius įrašus galima naudoti. Net ir kelionėje ar renginyje esantis asmuo gali nenorėti būti fiksuojamas, todėl jei žmogus savo veiksmais tokį nenorą išreiškia, reikėtų tokį prieštaravimą gerbti tad jei nesutinkate su jūsų atvaizdo viešinimu mūsų rinkodaros tikslais praneškite apie nesutikimą.

REZERVUOKITE VIETAS

Užpildykite formą ir siųskite, mes rezervuposime vietas. Rezervacijai būtina nurodyti kelionę, keliautojo vardą pavardę, telefono numerį bei el.paštą. Norime priminti, kad arčiau vietas autobuse gauna tie kurie ankisčiausiai rezervuoja kelionę.