Kelionės po Lietuvą

LEVANDŲ RYTAS BIRŽUOSE !!!!

2021-07-03

Suaugusiam 36 eur., Vaikui 31 eur.

KELIONĖS KAINA

Marijampolės. Vilkaviškio. Kazlų Rūdos. Kaunas (Mega)

IŠVYKIMAS IŠ

Labas, keliautojau! Atkeliavus tokiems karščiams skubame pakviesti jus į žydinčių levandų ūkį, pasivaikščioti tarp vagučių kai aplinkui dūzgia bitės, žinoma apsipirkti ūkio krautuvėlėje, priminimas, kad tai geriausia padaryti atvykus nes pernai pritrūko produktų kai kurių 🙂 Lauks pati įdomiausia paskaita apie vaistažoles, kurias apžiūrėsime, paliesime ir žinoma degustacija kuri tikrai nustebins.

O, linksmybės prasidės autentiškoje XX a. pradžios sodyboje, kurioje turėsime ekskursiją, įpusėjus ekskursijai , keliausite į jaukią sodybos gryčią, kurioje sužinosite, kaip mūsų senoliai kepdavo duoną. Galėsite patys iš paruoštos tešlos susiformuoti savo puskepalį ir kiekvienas pajusti kepamos duonelės gardų kvapą! Kol duonelė keps, turėsite galimybę atsikvėpti, degustuoti naminio alaus, žvėrienos užkandžių, gurmaniško skonio elnienos dešrelių


KELIONĖS PROGRAMA
        Norint iš arčiau susipažinti su Provansu nebūtina trenktis tūkstančius kilometrų į Prancūzijos pietryčius. Kartais užtenka pavažiuoti kelis šimtus kilometrų ir išskirtinė Provanso aplinka jaučiama čia pat - lietuviškame kaime, netoli Biržų rajono, šalia Vabalninko miestelio įsikūrusiame Levandų ūkyje. Levandų ūkis viso sezono metu siūlo edukacinę programą “Levanda - nuo sėklos iki produkto”. Jos metu būsite supažindinami su levandų auginimu, panaudojimo būdais bei teikiama nauda. Tai darnus šeimos verslas, kuriame savo vietą randa net trys šeimos kartos. Išskirtinė ir ūkio aplinka su rožių sodu, vaistiniais augalais, laboratorija bei Provanso krautuvėle. Levandų ūkis yra harmonija tarp lietuviško ir prancūziško stiliaus elementų. Sunku įsivaizduoti Prancūziją be rožių sodų, tad ir Provanso aplinką menantis ūkis gali pasigirti prancūziškų kvapniųjų rožių sodu, kurio žiedai ne tik svaiginančiai kvepia, bet ir yra naudojami Levandų ūkio produktų gamybai. Ne vienerius metus Levandų ūkio šeimininkės skiria daug dėmesio produktų gamybai ir jų tobulinimui. Ūkyje auginamų augalų žiedai puikiai tinka kosmetikos, higienos, maisto pagardų, arbatų bei namų puošybos detalių gamybai. Hidrolatas, medus, prieskoniai, žvakės, arbatos, eteriniai aliejai - tik labai maža dalis produktų, tačiau jau spėję pavergti ne vieno kliento širdį, o pardavimui paruošti produktai slypi Provanso stiliaus krautuvėlės lentynose.

        Atsisveikinę su pietryčių Prancūzija, toliau keliausime į patį Biržų miestelyje esantį Biržų krašto muziejų ,,Sėla", kuriame dalyvausime ekskursijoje. Muziejus įsikūręs Biržų pilyje – bastioninio tipo tvirtovėje, kuri vienintelė tokia Lietuvoje. Ekskursijos metu susipažinsite su šio krašto istorija. Toliau vyksime į Sodeliškių dvaro sodybą. Joje mūsų laukia „Grūdo kelias“ - tai pažintinė-edukacinė ekskursija autentiškoje XXa. pradžios sodyboje, kurios metu pamatysite buities rakandų, senovinių žemės dirbimo padargų. Lankysitės vieninteliame Lietuvoje veikiančiame 1924-tųjų metų vėjo malūne. Aplankysite ir čia gyvenančius elnius, danielius, alpakas, ožkas bei kitus gyvūnus. Įpusėjus ekskursijai keliausite į jaukią sodybos gryčią, kurioje sužinosite, kaip mūsų senoliai kepdavo duoną. Galėsite patys iš paruoštos tešlos suformuoti savo puskepalį ir kiekvienas pajusti kepamos duonelės gardų kvapą! Kol duonelė keps, atsikvėpsite, degustuosite naminio alaus, žvėrienos užkandžių, gurmaniško skonio elnienos dešrelių. Tai dar ne viskas! 
Pasistiprinusių Jūsų laukia senovinių automobilių ekspozicija Senovinės technikos muziejuje. Apžiūrėsime senovinių garo traktorių, traktorių, autobusų, sunkvežimių, spec. paskirties technikos, prieškarinių, bei tarybinių automobilių, motociklų, dviračių kolekcijas. Muziejuje pamatysite tokius eksponatus kaip: 1898-tųjų metų garinį CASE traktorių, 1929-tųjų metų Oldsmobile, 1942-tųjų Cadillac, bei prabangiausias GAZ 13 ir GAZ 14 "Čaikas“.
Toliau keliausime po gražiausias ir garsiausias biržiečių vietas! Aplankysime Kirkilų karstinių ežerėlių apžvalgos bokštą, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis. Pasigrožėję iš bokšto nuostabiu kraštovaizdžių, vyksime link Astravo dvaro, o perėję patį ilgiausia Biržų tiltą keliausime tiesiai prie autobuso kuris mus nuveš prie karstinių įgriuvų, kurių šiuose kraštuose begalė. Pati žymiausia ir didžiausia smegduobė – Karvės ola. Karvės ola yra beveik apskrita, piltuviška karstinė smegduobė. Speleologai mano, kad jai – apie 200 metų. Jos skersmuo 10-12 metrų, gylis – apie 12,6 m. Duobės dugne yra atvira kiaurymė. 9 m gylio karstinės įgriuvos dugne yra 5 atšakos (Šlapioji ola, Siauroji landa, Šikšnosparnių landa, Rupūžės ola) ir 1,5 m gylio požeminis ežeriukas. Karvės ola dar aktyviai vystosi. Jos parametrai, urvų ilgis, smegduobės forma, kitos tuštumos keičiasi. Sakoma, kad kažkada šioje vietoje prasmego karvė – prie uolos liko tik grandinės galas. Na beveik su saulės laida po grasiausios ir legendom apipintos smegduobės lankymo keliausime namo!

  • Kelionė autobusu (turistinės klasės).
  • Kelionės programos rengimas ir derinimas.
  • Gido paslaugos.
  • Edukacija "Nuo sėklos iki produkto" trunka apie 1,5 val. Supažindiname su levandų auginimu, jų nauda ir panaudojimu. Degustuojamos arbatos, mokomės sveikos gyvensenos - 5 Eur/asm.
  • Biržų muziejus - 5eur (senjorams 2,5 eur) + 1eur.\asm.  gidui. 
  • Programa Sodeliškių dvare - 16eur.\asm.
  • Senovinės technikos muziejus - 4eur.\asm.
  • ASMENINĖS IŠLAIDOS
Kelionės autobuse būtina dėvėti apsaugines kaukes!
IŠVYKIMO LAIKAI 
 5:00 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo Kultūros rūmų, Vilkaviškis.
 6:00 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
 6:30 val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
 5:30 val. Išvykimas iš Kalvarijos, nuo Kalvarijos autobusų stoties
Tikslius išvykimo laikus atsiūsime sms žinute prieš 1-2 dienoms likus iki išvykimo dienos.
• Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės.
Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, ir nepamirštame keliautojo asmenų teisės į privatumą, garbę bei orumą. Tad jei viešoje vietoje nufilmuoti žmonės, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės, nėra braunamasi į jų privačią erdvę – tokius įrašus galima naudoti. Net ir kelionėje ar renginyje esantis asmuo gali nenorėti būti fiksuojamas, todėl jei žmogus savo veiksmais tokį nenorą išreiškia, reikėtų tokį prieštaravimą gerbti tad jei nesutinkate su jūsų atvaizdo viešinimu mūsų rinkodaros tikslais praneškite apie nesutikimą.
Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.
Turistas įsipareigoja:
• Keleiviams vėluojantiems 10 minučių ir daugiau autobusas nebelaukia.
• Atlyginti kelionės metu padarytą žalą (sugadintą viešbučio inventorių, transporto priemones ir kt.). Jeigu žala padaryta nepilnamečio, visus nuostolius už jį apmoka atsakingas asmuo. Jeigu turistas prisiima kaltę ir sutinka atlyginti žalą, žalą reikia atlyginti vietoje. Tais atvejais, kai turistas kaltės neprisiima, kelionių organizatorius turi teisę žalą išieškoti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Turistas neprivalo atlyginti žalos atsiradusios dėl nenugalimos jėgos.
• Laikytis viešosios tvarkos, tarptautinių keleivių vežimo taisyklių, bagažo gabenimo tvarkos ir į šalį įvežamų daiktų kiekio, skaičiaus ir draudimų reikalavimų.
• Vykstant kelionei autobusu nevartoti alkoholinių gėrimų ir/ar nerūkyti ir nevaikščioti autobuso salone autobusui važiuojant.
• Kelionės metu imtis saugumo priemonių tam, kad turisto turtas būtų apsaugotas nuo vagysčių (pvz. nepalikti autobuse savo daiktų be priežiūros, ekskursijų metu – laikyti prie savęs, ypač didelio susibūrimo vietose, nepalikti jų be priežiūros.

Rezervuokite vietas