Be kategorijos

Lab dėin, kilsim Žemaitėjė (Telšiai)

KELIONĖS DATA TIKSLINAMA

34 Eur suaugusiam, vaikui* 29 Eur

KELIONĖS KAINA

Marijampolės. Vilkaviškio.

IŠVYKIMAS IŠ
Žemaitijos nacionalinis parkas - tai tikras atradimas žmonėms vertinantiems natūralumą bei savitumą. Tai tikras lietuviško paveldo aruodas! Pajuskite paslaptingąjį žemaitiškumą ir prisilieskite prie gamtos, istorijos, tradicijų bei senos architektūros!

05:20 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties.  Vytauto g. 103, Vilkaviškis
06:00 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
06:30 val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
08:10 val. Išvykimas iš Kauno, nuo "Mega" pramogų centro Islandijos pl. 32
*Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.

KELIONĖS PROGRAMA

Ar galite įsivaizduoti pačią paslaptingiausią Lietuvos vietą? Vietą, kur kareiviai slapta ir tik naktimis veždavo savo įrangą, o vietiniai gyventojai turėdavo išjungti šviesas, nieko nematyti ir negirdėti, kadangi kareiviai vaikščiodavo po gatves su automatais. Ar pavyko atspėti kur keliausime? Vyksime į vienintelę Europoje šaltojo karo ekspoziciją! Ji įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Šios karinės bazės istoriją bei daug kitų įdomių žinių galėsite išgirsti ekskursijos metu, taip pat galėsite pamatyti dabartinę ekspoziciją, kuri yra labai įdomi ir šiuolaikiška. Nuo 1963 iki 1978 metų buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos. Dabar šis muziejus turi įrengtą istorinę ekspoziciją, kuri pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą - vieną garsiausią ir pavojingiausią karinį konfliktą žmonijos istorijoje. Kelionės metu pateksime į 27 metrų gylyje esančią raketų paleidimo šachtą, kur susipažinsime su raketų paleidimo štabu bei pamatysime pačią didžiausią sovietinių laikų paslaptį!

Vėliau vyksime susipažinti su žemaičių kalba! Tam, kad pažinti žemaičių kalbą lankysime Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centrą. Kiekvienam atvykėliui praverstų žinoti bent vieną kitą pasakymą žemaičių tarme, kadangi visi plateliškiai kalba tik žemaitiškai. Nes tūlas žemaitis paklaustas kelio tik žemaitiškai pareikš: "Tėisee, tėisee, i rinki ir į dešinė". O tai supras ne kiekvienas. Būtent todėl visi apsilankę šiame centre bežaisdami galės išmokti įvairių žemaitiškų žodžių ir posakių. O kad būtų linksmiau centre yra įrengta ekspozicija su 50 magnetinių žemaitiškų - lietuviškų žodžių dėlionė, tai bus puiki mokomoji priemonė. Antrame aukšte galima tarsi “keliauti” po mišką ir pamatyti gyvūnus, paukščius bei išgirsti jų balsus. Taip pat įdomu tai, kad yra paruoštą grybų knyga, kurią pavarčius galima bandyti atpažinti įvairius augalus pagal jų kvapą. Medžių rūšis galėsite mėginti atspėti pagal medieną, lapus ir žievę, pievose pasidžiaugti spalvingais ir įvairiais augalais, drugeliais bei vabalais. Čia galėsite gauti SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASĄ! Kelionių konkurso po saugomas teritorijas sąlygos: keliaukite nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d., užsukite į 5 nacionalinių ir 30 regioninių parkų lankytojų centrus, pasmalsaukite - ką verta pamatyti gamtoje... Uždėkite antspaudą Saugomų teritorijų pase. (*objektas lankomas bus jei liks laisvo laiko)
O ar žinojote, kad Žemaitija turi savo Versalio rūmus, kuriuos vadina Plungės dvaro ir Oginskių rūmų parku? Tai XIX a. vienas gražiausių Lietuvos dvaro ansamblių, kuriame nuo 1994 metų veikia Žemaičių dailės muziejus ir yra eksponuojamos muziejinės vertybės, kurios atspindi Žemaitijos regiono kultūrinę bei istorinę įvairovę. Dvare taip pat saugomos ir puoselėjamos Mykolo Oginskio dvaro tradicijos. 
Ekskursijos metu vaikštinėjant po italų neorenesanso stiliaus rūmus galėsite grožėtis architektūra, Žemaitijos menininkų kūriniais bei dailės muziejuje eksponuojamomis parodomis! Taip pat susipažinsite su kunigaikščiu Mykolu Oginskiu (1849 - 1902) bei jo žmonos Marijos Skurzewska Oginskienės (1857 - 1945) nuveiktais darbais, plačia ir įtakinga Oginskių gimine. Be viso to išvysite ir parko pasididžiavimą! Viena seniausių ir didžiausių Lietuvoje Perkūno ąžuolą, legendomis apipintą Verkiančiąją liepą, Penkiakamienį uosį, bambukų slėnį. Turėsite laisvo laiko savarankiškai pasivaikštinėti po parką.
Ir žinoma kaip gi kelionė be pietų! Tam, kad dar labiau susipažinti su Žemaitija pietausime ir bandysime tikrą Žemaitišką virtuvę! Edukacinė programa „Žemaitiški valgiai“ Kaimo turizmo sodyboje lauks ypatingas žemaitiškas stalas. Edukacijos programa:
– Svečių pasitikimas su muzikiniu maršu, duona ir druska.
– Nuotaikingas svečių pasisveikinimas bei kvietimas prie stalo.
– Ragausite kastinį, cibulynę, sprigotę, kiaulės karką su troškintais raugintais kopūstais, užsigersite mėtų arbata, skanausite naminį pyragą.
– Išgirsite pasakojimą apie žemaitiško valgio ypatumus.
– Kartu suksime kastinį.
– Laikysite žemaitiškos tarmės egzaminą.
– Dainuosite žemaitiškas dainas.

Po sočių pietų, antroje dienos pusėje, vyksime į TELŠĘ - į vadinamą Žemaitijos sostinę! Ten su vietiniu žemaičių gidu keliausime į ekskursiją, kurios metu atrasime pačias nuostabiausias Telšių miesto puošmenas. Ekskursijos metu minsime mįsles, ieškosime lobių ir stebuklų, pamatysime daugybę skulptūrų, todėl net nekyla abejonių, kad net ir patiems mažiausiems bus įdomu, jie galės žaisti, paglostyti meškutę ar skanauti gardėsių!
Ši ekskursija vyks pėsčiomis. Pirmasis objektas į kurį vyksime - bronzinis medalis „Kodas“ (Turgaus a. 24), kuriame reikės atskleisti užkoduotą informaciją. Toliau vyksime prie netoliese esančios skulptūros pavadinimu „Meškos pėda“ (Turgaus a.), kur įdėjus ranką į įspaustą leteną, galėsi būti užtikrinti, kad būsite stiprūs ir tvirti lyg meškinas.
Toliau ieškosime medalių „Žydukai“ (Turgaus a., Iždinės g., Aukštoji g.).. Patrynus nosį, galite sulaukti pinigų ir išminties.
Pasukime prie skulptūros „Žemaitijos gaublys“ (Turgaus a. 17), kurioje pavaizduotos Žemaitijos vietovės, o Telšiai, kaip ir Roma, stovi ant septynių kalvų.
Dar nematėte Turgaus aikštėje skaliko? Ar pagalvojote, kad pasivaideno ir atgijęs 1905 m. šulinys? Sustoję prie skulptūros „Lietuvių skalikas“ (Turgaus a.) sužinosime, kad telšiškis Z. Goštautas atkūrė XX a. nykstančią skalikų šunų veislę. Jei ištroškote, galėsite atsigerti vandens iš „Rotušės šulinio“ (Turgaus a.). Sena miesto nuotrauka byloje, kad iš vienos šulinio pusės buvo girdomi arkliai, o iš kitos vandenį gerdavo žmonės.
Toliau vyksime prie paminklo, kuris skirtas stovėjusiems gyvenamiems namams „Če vaikystė kėimas nuklegieje“ (Turgaus a.). Pati mėgstamiausia – skulptūra - žaidimas „Pažink Žemaitijos sostinę“ (Turgaus a.). Po žaidimo, ieškosime atminimo lentelės, kuri skirta K. Petrauskui (Respublikos g. 4). Iki karo restoranėlyje, kur dabar įsikūrusi jauki kavinė „Pitlius“, svečiuodavosi pasaulinio garso tenoras Kipras Petrauskas. Toje kavinukėje yra patefonas, kurio dėka galima išgirsti atlikėjo dainų, prisiminti jo praeitį bei tuo pačiu kavinukėje paragauti skanių bandelių ir karštos kavos.
Kopsime į įkalnę, kur meninėse plokštelėse rasime įamžintus Žemaitijai svarbius įvykius. Patį šlaitą saugo Didžioji žemaičių siena (Respublikos g.).
Galiausiai kviesime pabandyti patrinti meškutės skulptūros nosį, kuri išpildo visus norus „Žemaitijos legendos“ (Respublikos g.). Pakilę laiptais ir pažvelgę į apačią atrasime ženklus miesto grindinyje (Katedros a.).
Tik spėkite dairytis nuostabioje Katedros aikštėje! Joje galite pamatyti bronzinį miesto maketą akliesiems, pasiklausyti teškančio vandens prie paminklo „Fontanas”. Visai šalia kita skulptūra „Mokykla”, kuri skirta pirmajai Telšių miesto mokyklai. Žinoma, nepamiršime ir skulptūrų Telšių katedros Garbės vartuose, o ekskursiją užbaigsime prie Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros reljefinių durų.

Jūsų lauks laisvas laikas pasivaikščiojimui po Telšius!
 • kelionė autobusu
 • lydintis gidas visos kelionės metu - Vaida
 • kelionės programos rengimas ir derinimas
 • vietinių gidų paslaugos - 2 gidai Plateliuose ir 2 gidai Telšiuose (*didinam gidų skaičių dėl sveikatos saugumo ekskursijų metu)
 • Šaltojo karo ekspozicijos bilietai: suaugusiems 8 Eur, vaikas, senjorams 5 Eur.
 • Plungės dvaras bilietai: Moksleiviams, studentams ir senjorams - 2 €
  (10 moksleivių lydintis asmuo nemoka)
  Suaugusiesiems - 3 €
  Šeimos bilietas - 9 € (2 suaugę ir iki 3 vaikų)
  Šeimos bilietas - 6 € (1 suaugęs ir iki 3 vaikų)
  Nemokamai parodas, ekspozicijas lanko:
  ikimokyklinio amžiaus vaikai, grupėmis vaikų namų auklėtiniai,
  (10 vaikų – vienas lydintis asmuo nemoka),
  neįgalieji, muziejininkai, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai,
  Lietuvos dailės istorikų draugijos (LDID) nariai,
  asmenys, lydintys grupes nuo 10 žmonių.
 • Žemaitiškų valgių vaišių stalas: 16 EUR asmeniui. (gausios, sočios vaišės, tetralizuoda edukacija su šokiai, muzika ir )
 • ASMENINĖS IŠLAIDOS
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
 • Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės
 • Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, ir nepamirštame keliautojo asmenų teisės į privatumą, garbę bei orumą. Tad jei viešoje vietoje nufilmuoti žmonės, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės, nėra braunamasi į jų privačią erdvę – tokius įrašus galima naudoti. Net ir kelionėje ar renginyje esantis asmuo gali nenorėti būti fiksuojamas, todėl jei žmogus savo veiksmais tokį nenorą išreiškia, reikėtų tokį prieštaravimą gerbti tad jei nesutinkate su jūsų atvaizdo viešinimu mūsų rinkodaros tikslais praneškite apie nesutikimą.
 • *Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.
*ŠALTOJO KARO EKSPOZICIJA (tikslinama dėl grupių dydžių, dėl pasaulinės situacijos susijusios su Covid 19)

Rezervuokite vietas

Be apmokėjimo vietas rezervuojame iki 2020.07.13 dienos.