Kelionės po Lietuvą

EŽERŲ IR KALVŲ KRAŠTAS – ZARASAI

2021-07-17

39 eur. suaugusiam 34 eur. vaikui

KELIONĖS KAINA

Marijampolės. Vilkaviškio. Kazlų Rūdos. Kaunas (Mega)

IŠVYKIMAS IŠ
Šį kartą visus mielai kviečiame aplankyti šį nedidelį miestelį, apsuptą septynių ežerų. Atvykę į Zarasus jūs pateksite į kalvų, ežerų ir miškų apsuptyje įsikūrusį rojų, dar nuo seno žinomą kaip Lietuvos Šveicarija. Senosios baltų genties kultūros atminimą atspindi skambūs vietovių pavadinimai.Šio moesto miesto vardas yra senas baltiškas vietovardis (sėliškai ezeras – „ežeras“, o Zaraso ežeras vadinosi Ezarasas), vienas ryškiausių išnykusios baltų genties sėlių kalbos paminklų. Taip jūsų laukia skanūs pietūs bei kitos pramogos. 

KELIONĖS PROGRAMA
Savo kelionę pradėję anksti ryte su autobusu keliausime tiesiai į Zarasus. Kuriuose dalyvausime ekskursijoje pėsčiomis. Jos metu mes sužinosime šio krašto istoriją, klausysimės dar nežinomų ir į domių istorinių pasakojimų, taip pat aplankysime apžvalgos aikšteles. Taip pat vaikščiosime išilgai Nikajaus upe per naujai įrengtą tiltelį bei lankysimės Zarasų  ežero Didžiąją salą. Tiek veiklos vos tik atkeliavus, tačiau neišsigąskite tai verta pamatyti bei sužinoti😃.
Po aktyvaus  pasivaikščiojimo mes keliausime pasistiprinti juk diena dar nesibaigia ji tik prasidėjo! Pietausime Šlyninkos vandens malūne kuriame taip pat turėsime edukacinę programą, bei sudalyvauti ekskursijoje po malūną, išgirsti malūnininko pasakojimus apie šį matą. Taigi du zuikiai vienu šūvui! Pats Šlyninkos malūnas slepia begalo gražią bei didžią istoriją. Šlyninkos Vandens Malūnas – 300 metų iki šių dienų veikiantis technikos paveldo statinys su autentiška įranga. Čia gaminami tautinio paveldo miltai, kruopos, sėlenos. Šalia malūno amatų namuose jums pasiūlys čia kepamos tautinio paveldo ruginės, kvietinės duonos, įvairių kepinių, senovinių patiekalų gaminamų iš čia sumaltų miltų.
Pasistiprinę ir truputį aptingę keliausime lankyti mūsų Lietuvos miškų pasidižiavimo ir galiūno - Stelmužės ąžuolo bei Stelmužės dvaravietės. Tai yra unikalus   gamtos paminklas ir vienas seniausių ąžuolų Europoje! Nors skaudu pripažinti, kad po daugiau nei 2000 metų šis ąžuolas nukentėjo ir nebeteko savo vienos iš paremtos šakos, tačiau tai gamtos kūrinys kurį turi pamatyti kiekvienas, kas žino kiek jis dar taip didingai stovės! Stelmužės ąžuolo aukštis sieke - 23 m. skersmuo - 3,5 m bei apimtis - 13 m. prie žemės. Taip pat yra žinoma, kad apimti visą Stelmužės ąžuolą reikia apie 13 vidutinio sudėjimo žmonių. Šis ąžuolas tikrai ypatingas, kadangi apie jį net sklando legendos! Išlikusi legenda byloja, kad per ąžuolo drevę galima nusileisti į požemio pasaulį, po ąžuolo šaknimis surasti lobį taip pat yra  manoma, kad senovėje, po šakomis degė šventoji ugnis, o prie medžio šaknų buvo deginami aukurai bei aukos dievams. Toliau aplankysime ir Stelmužės dvarvietę. Stelmužės dvarvietė žinoma jau nuo XVI amžiaus vidurio. Manoma, kad prieš atsirandant dvarui čia stovėjo pilis. Nors dvaro rūmai šimtmečiams bėgant ir neišliko, viename įdomesnių kaimų Aukštaitijoje vis dar galima aptikti likučių, liudijančių apie kažkada virusį dvaro gyvenimą. Tęsiant kelionę po dvarvietę ir jos obijektus taip pat lankysimęs ir  Vergų bokštą. Išlikusi informacija byloja, kad pastatytame bokšte (kuris stovi Stelmužės dvarvietės teritorijoje) buvo kalinami ir baudžiami prasikaltę baudžiauninkai. Manoma, kad bokštas buvo tarsi kalėjimas, kadangi baudžiauninkai būdavo uždaromi naktims, o dieną juos išvarydavo į darbą. Taip pat šaltiniai byloja, kad baudžiauninkai neištverdavo dvaro šeimininkų žiaurumu, todėl dažnai tiesiog bėgdavo iš Stelmužės. Įdomu tai, kad kiti šaltiniai mini, kad bokšte buvo įkurta ledainė, kadangi bokšto sienos storos ir gerai išlaiko vėsumą. Tačiau nepasilikime prie niūrių pasakojimų ir nerkime į stebuklus - seniausią Lietuvoje Stelmužės bažnytėlę

Po stebuklų keliausime į šventą vietą visai netoli Imbrado ežero. Toliau vykstant kelionės maršrutu užsuksime į Antazavės dvarą, bei užkopti į sartų apžvalgos bokštą . Pradžiuginti savo akis nuostabiu gamtos peizažu, kurį sukuria pati nuostabioji gamta ir jos pasaulis aplink. 
Toliau po jau gana ilgos dienos mes keliausime į ,,Čizo'' alaus daryklą, kurioje galėsite įsigyti jų gaminamo alaus, kuris yra lengvas, nefiltruotas ir gyvas, pagamintas pagal prosenelių tradicijas, su miško bičių medumi. Kadangi jis gaminamas pagal senas tradicijas ir receptūrą, tačiau ir įrangą. Todėl namuose yra  įkūrta senųjų alaus gaminimo įrankių ekspozicija.
Vykdami  toliau po Zarasų rajono perliukus aplankysime ir originalų rajono kultūros centrą, kuris traukia ne vien smalsuolių žvilgsnius, bet ir paskatino burtis visus rajone gyvenančius ir kuriančius menininkus tai yra Dusetus. Pirma aplankysime istorinę šio miestelio dalį.  Be viso to galėsite pamatyti kur Lietuvos Respublikos prezidentas V. Adamkus pasodino ąžuoliuką bei kur Dusetų skulptūrų parke įkurti garsių autorių darbai ir aplankysime nuostabę raudonų plytų gražuolę -  Dusetų Švč. Trejybės bažnyčią ir varpinę. Po kupinos įspūdžių dienos mūsų lauks kelionė namo!

  • Kelionė autobusu
  • Lydintis gidas visos kelionės metu, vietinis gidas
  • Kelionės programos rengimas ir derinimas

  • ŠLYNINKOS VANDENS MALŪNO EDUKACIJA IR DEGUSTAVIMAS - apie 6 EUR.
  • STELMUŽĖS BAŽNYTINIO MENO MUZIEJUS -1,5 Eur, lengvatinis - vaikams ir pensininkams 0,50
  • STELMUŽĖS BAŽNYTĖLĖ - 1,5 Eur.
  • ASMENINĖS IŠLAIDOS
Kelionės autobuse metu būtina dėvėti apsaugines kaukes!
IŠVYKIMO LAIKAI!
 5:20 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo Kultūros rūmai, Vilkaviškis.
 6:00 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
 6:30 val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19

*Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.
*Atsižvelgdamas į objektyvias sąlygas ir grupės pageidavimus, kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
*Kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.
*Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, nepamiršdami asmens teisės į privatumą, garbę bei orumą. Jei viešoje vietoje nufotografuoti ar nufilmuoti asmenys, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės – tai netraktuojama kaip brovimasis į jų privačią erdvę ir tokius įrašus galima naudoti. Fotografijos bei vaizdo įrašai gali būti naudojami UAB „Janikės kelionės“ rinkodaros bei įvaizdžio kūrimo tikslais. *Asmenys, pageidaujantys atšaukti savo atvaizdo naudojimą nurodytais tikslais, apie tai turi informuoti el. paštu info@janikeskeliones.lt.
Turistas įsipareigoja:
• Keleiviams vėluojantiems 10 minučių ir daugiau autobusas nebelaukia.
• Atlyginti kelionės metu padarytą žalą (sugadintą viešbučio inventorių, transporto priemones ir kt.). Jeigu žala padaryta nepilnamečio, visus nuostolius už jį apmoka atsakingas asmuo. Jeigu turistas prisiima kaltę ir sutinka atlyginti žalą, žalą reikia atlyginti vietoje. Tais atvejais, kai turistas kaltės neprisiima, kelionių organizatorius turi teisę žalą išieškoti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Turistas neprivalo atlyginti žalos atsiradusios dėl nenugalimos jėgos.

Rezervuokite vietas