Kelionės po Lietuvą

Zanavykų kraštas

2020 05 02

KELIONĖS DATA

29 EUR suaugusiam, 24 EUR* vaikui

KELIONĖS KAINA

Marijampolės. Vilkaviškio

IŠVYKIMAS IŠ
Šį kartą vyksime į skambiom dainom apdainuotą, saldžiausiom mėlynių uogom nusagstytą, tyromis upėmis srovenantį, gardžiais valgiais viliojantį, darbščių rankų puoselėjamą, didžius laikus iki pat šiandien menantį Zanavykų kraštą.

PROGRAMA

Anksti ryte išvykimas iš Vilkaviškio, Marijampolės. Nusiteikę geromis nuotaikomis su gide keliausime į tikrąją Suvalkiečio sodybą. Ar esate girdėję apie ją? Su sodybos ponia turėsime ekskursiją visoje sodyboje su visomis legendomis ir apsakymais. Suvalkiečio sodyba senovinė XIX a. pabaigos etnografinė kaimo turizmo sodyba su dideliu kiemu ir sodu, klėtimi, su senoviniais ūkiniais pastatais, pirtimi, ežerėliu – čia viskas alsuoja Suvalkijos praeitimi. Kiekvienas sodybos kampelis primins senus laikus, kuomet šioje vietovėje su savo papročiais ir kalba gyveno mūsų proseneliai. Likę senoviniai daiktai atskleis lietuvio darbštumą ir išradingumą, o pietūs gaspadinės ruošti - Suvalkijos kulinarijos ypatingumą. Kaip galvojate kas tai bus suvalkietiškas kugelis ar kratinys?

Susipažinus su suvalkiečių šaknimis, prisisotinę pilvus toliau keliausime į Sudargo piliakalnių kompleksą, kuris savo svarba ir grožiu nei kiek nenusileidžia Kernavės piliakalniams. Viduramžiais čia stovėjo  gynybinė pilis, viena svarbiausių kovose su kryžiuočiais. Kryžiuočių pulkai dažnai puldinėjo Sudargą. Niekur Lietuvoje nepamatysite tokios vaizdingos panoramos, kaip čia - nuo Vorpilio piliakalnio!


Toliau vyksime į Gelgaudiškio dvarą, kuriame vyks jau tradicine tapusi amatų diena „Stasiuko mugė“.  Amatininkų mugė kviečia mus visus ragauti, išgirsti ir pamatyti! Dvaro prieigose bus gausybė įdomiausiais amatais užsiimančių atstovų, atykusių iš aplinkinių regionų ir visos Lietuvos. Pamatysime kepėjų, geriausių šeimininkių, sodininkų ir dar daug kitų. Vyks įvairūs renginiai tiek vaikams tiek suaugusiems, džiugins koncertai. Tad nuobodžiauti tikrai neteks!

Norintiems daugiau veiklos, galėsite pasivaikščioti Gelgaudiškio pažintiniu taku. Tako ilgis 2,5 km. Jis prasideda prie Gelgaudiškio dvaro rūmų ir suka į senąjį dvaro parką. Take galima apžiūrėti „Žvaigždę“ – aikštelę, iš kurios taisyklingai aštuoniomis pasaulio šalių kryptimis iškirstos proskynos (takai). Legenda pasakoja, kad dvarininkai medžioklių metu šioje vietoje pietaudavo ir, norėdami matyti žvėris, įsakė iškirsti proskynas. Takas veda pro legendomis apipintą „Asesoriaus kapą“, „Velnio kalną, Baronkapines, šaltinį, vienoje apžvalgos aikštelėje atsiveria vaizdas į Panemunių pilį. Pažintiniame take galima susipažinti su parke augančiais sidabriniais klevais, maumedžiais, rausvažiedžiais kaštonais, bukais ir kitais medžiais, įrengta laužaviečių, atokvėpių vietų, pastatyta skulptūrų, tiltelių.

Vėliau, keliausime link namų, bet dar apsilankysime Zapyškio miestelyje, sustosime šalia Zapyškio senųjų kapinių bažnyčios, kuri yra regioninės reikšmės architektūros ir dailės paminklas, 1992 m. įregistruotas LR Kultūros vertybių registre (kodas 1378). Koplyčia iškilo toje vietoje, kur anksčiau tekėjęs Šv. Jono Dievogalos upelis. Tikėta, kad jo vanduo turįs gydomųjų galių. Toliau, keliausime link bažnytėlės ant Nemuno kranto, kuri atrodo tarsi perkelta į mūsų laikus iš gilios senovės. Tai – viena seniausių bažnyčių Lietuvoje, vadinama bažnyčių motina. Pasak legendų, ji pastatyta buvusios Romuvos vietoje XIV a., tačiau istoriniuose šaltiniuose pirmąkart paminėta 1562 m. Visai šalia prieisime prie regyklos, kuri tarsi įrėminanti saulėtekį ir saulėlydį. Ją kūrė vietos vaikai ir jaunimas padedami architektų, pagal upių gaivinimo iniciatyva TẽKA ir Všį ,,Atminties vietos“.  Jeigu vaikštote saulėtekio arba saulėlydžio metu, skaitykite nurodymus, užrašytus ant regyklos, ir pasidarykite įrėmintą nuotrauką. Nuotraukos, vaizdas bus nuostabus!

Grįžimas vakare į Marijampolę ir Vilkaviškį.

*kaina vaikui iki 12m.

  • kelionė turisiniu autobusu
  • lydintis gidas visos kelionės metu
  • kelionės programos rengimas ir derinimas
  • eksursija "Suvalkiečio sodyboje"
  • Edukacija (pietūs) "Suvalkiečio sodyboje" asmeniui 6 Eur
  • kelionės sveikatos draudimas
  • asmeninės išlaidos
  • 29 EUR asmeniui (suaugusiam)
  • 24 EUR* asmeniui (vaikui iki 12m.)

Rezervuokite vietas