Kelionės po Lietuvą

ŽIEMOS SODO PASLAPTYS IR GINTARO LEGENDOS… (Kretinga-Palanga)

2020 12 05

KELIONĖS DATA

36 EUR suaugusiam, 31* EUR vaikui

KELIONĖS KAINA

Vilkaviškis. Marijampolė. Kazlų Rūda. Kaunas (PC Mega).

IŠVYKIMAS IŠ
Artėjant gražiausioms metų šventėms siūlome Jums keliauti kartu sukurti šventišką nuotaiką sau, draugams, tėveliams, vaikams, seneliams! Juk geriausia dovana - kelionė! Žiema yra žiema, darganą kelionės metu pakeisime į tropinę vasarą Kretingos žiemos sode, pabūsime prie Baltijos jūros aplankydami Gintaro muziejų. 
Nei iš vienos kelionės negrįžtame tokie pat, kokie išvažiavome. Kelionės mus keičia praturtindamos patirtimis, įspūdžiais, emocijomis, dovanoja naujų susitikimų, pažinčių, pamokų. Todėl pasidovanokime sau kelionę po Lietuvą – kažkurioje iš šalies vietų tikrai slepiasi Kalėdų dvasia. Geriausias laikas kalėdiniam kelionių po Lietuvą nuotykiui – dabar. 

KELIONĖS PROGRAMA

Anksti ryte pasipuošę šypsenomis, o gal dar šiek tiek apsnūdę pradėsime savo kalėdinėmis nuotaikomis nusiteikusią kelionę. Vyksime į Kretingos miestą, kur mus pasitiks vietinė gidė Diana su kuria ir pradėsime pažintį su Kretingos miestu. Jūsų laukia ekskursija Vienuolių takais - daugiau negu apsilankymas bažnyčioje. Šios ekskursijos metu išgirsite, kokias dovanas Dievui skirdavo karžygiai, pamatysite seniausias renesansines duris Lietuvoje ir seniausius šalyje vargonus, kurie vis dar veikia! Akies krašteliu pamatysite, kur vaikšto vienuoliai ir išgirsite apie jų gyvenimą. Galėsite uždegti žvakutę prie šv.Antano altoriaus - ir sužinosite apie tikrus stebuklus. Galų gale, paslaptingose kriptose pamatysite 400 metų senumo sarkofagus bei išsiaiškinsite, kur buvo užmūryti gyvi žmonės. Ekskursijos pabaigoje lauks iššūkis - 219 laiptelių į bažnyčios bokštą, kur į Kretingą pažvelsite iš 42 metrų aukščio.
Toliau susipažinsime su pamirštomis dvaro istorijomis.  Kretingos Tiškevičių dvaras žavus ne tik puošniais rūmais, puikiai išsilaikiusiais pastatais ar išpuoselėtu parku. Šis visoje šalyje garsus XIX amžiaus kompleksas skatina žvelgti giliau bei atrasti daugiau. Ką nuveikė išlaidusis Juozapas Tiškevičius? Kokius iššūkius patyrė jo žmona Sofija? Už kokius didžiulius darbus neįvertinta liko užsispyrusioji dukra Marija? Be to, Kretingos dvaras – daugybės pirmų kartų dvaras. Pirmoji telefono linija, pirmoji hidroelektrinė, pirmasis lietuviškas darželis... O kur dar istorijos apie stebuklingą Meilės akmenį, prabangias lynų vaišes bei ypatinguosius monarchų stalo vertus kalakutus. Kretingos dvaras tikrai turi pamirštų istorijų, tik ir laukiančių, kuomet bus atskleistos. Dvaro savininku Grafas Juozapas Tiškevičius tapo 1875 metais, rekonstravo rūmus ir pristatė oranžeriją. Joje įkūrė Žiemos sodą. Jame puikavosi vėduoklinės palmės, augo bananmedžiai, kaktusai, apelsinmedžiai, laurai, citrinmedžiai, didžiulė araukarija, o koralais išpuoštomis sienomis raizgėsi vijokliai. Uolomis žemyn krito krioklys, kurio vanduo upeliukais tekėjo į nedidelius tvenkinius. Vandenyje nardė dekoratyvinės žuvys, o iš vieno tvenkinio tryško aukštas fontanas.  
Šiuo metu Žiemos sode, 693,16 kv. m. plote, auga daugiau kaip 170 rūšių apie 5000 vnt. augalų. Gausiausias kolekcijas sudaro svyrantys (ampeliniai) augalai, sukulentai, epifitai, dracenos ir šilkmedinių šeimos atstovai.  Žiemos sodo baseine auga vandens lelijos ir viksvuolės, tarp kurių plaukioja ryškiaspalviai japoniniai karpiai. Prie vandens kaskados puikuojasi pjautuviškas cirtomis (Cyrtomium falcatum), odijantas (Adiantum), bilbergija (Billbergia nutaus), monstera (Monstera deliciosa). Tarp kaktusų, tarsi ežiukas, pūpso Echinocactus grusonic, Kaktusas, vadinamas „Nakties karalienė“, puikuojasi gražiausiu pasaulyje žiedu. Spalvingai atrodo skiepyti kaktusai. Antrajame Žiemos sodo aukšte suplūdusi visa „atogrąžų“ šiluma, maloni drėgmė. Švyti ryškiai raudonų irezinės (Irezine herbsti) lapų kupstai, spurguotė (Beloperone guttata), fuksija (Fuchsia), puansetija (Euphorbia pulcherrina), kalija (Zantedeschia aetiopica) ir kiti atogrąžų augalai. Žiemos sode puikiai jaučiasi balinių vėžliukų šeimyna bei margaspalvė papūgėlė Barbora, kuriuos Žiemos sodui padovanojo mažieji gamtos mylėtojai.
Aplankysime taip vadinamą lietuviškąjį Gintaro Luvrą - Palangos gintaro muziejų. Visgi norisi paklausti: kada paskutinį kartą čia lankėtės? Jei niekada ­– būtinai užpildykite šią spragą, nes tai – vienas gražiausių muziejų Lietuvoje. Na, o jei paskutinį kartą buvote iki 2015-ųjų, sugrįžkite vėl, nes po rekonstrukcijos muziejus pasipildė naujomis kolekcijomis ir tapo dar patrauklesnis bei patogesnis lankytojams. Tačiau apie viską nuo pradžių.
Tai dar vienas Grafo Felikso Tiškevičiaus buvusių turtų. Su viskuo susižpažinsime ekskursijoje su gidu. Vieną gausiausių pasaulyje gintaro inkliuzų ir unikumų kolekciją turinčiame muziejuje iš viso yra virš 30 tūkst. eksponatų. Trumpai ką pamatysime: Pirmajame aukšte esančios rūmų erdvės lankytojus žavi atnaujintais istoriniais rūmų interjerais, pasakojančiais apie grafų Tiškevičių gyvenimą šiuose rūmuose. Palangos bei grafų Tiškevičių istorija besidomintiems lankytojams pristatomos autentiškai įrengtos erdvės: Holas, Renginių salė, Raudonasis salonas, Didysis salonas, Grafienės kabinetas, Mėlynasis salonas, Jaunojo grafo kabinetas, Mažasis salonas. Šiose reprezentacinėse rūmų salėse atkurta aristokratų rezidencijos aplinka, kurioje eksponuojami XVIII amžiaus pabaigos – XX amžiaus pradžios didikų rūmų interjerų kūriniai iš Lietuvos dailės muziejaus išsaugotų grafų Tiškevičių, kitų Lietuvos didikų rūmų bei privačių kolekcijų. Interjerų ekspozicijos autorius – Romualdas Budrys. Antrajame aukšte pristatoma unikali gintaro ekspozicija, kuri supažindina su gintaro susidarymu, prekybos keliais, gavyba, apdirbimu. Po 2015 m. renovacijos ji papildyta ar­cheo­lo­gi­niais eksponatais, at­nau­jin­ta ir ink­liu­zų ko­lek­ci­ja. Lan­ky­to­jai ga­li iš­vys­ti vi­siš­kai nau­ją gin­ta­ro morfologijos eks­po­zi­ci­ją. Pirmajame aukšte į laikinas parodas kviečia Koplyčios parodų salė. Po
ekskursijos Palangos gintaro muziejuje, keliausime pro Birutės kalną. Apie Birutės kalną yra išlikę daug pasakojimų ir padavimų. Iki šiol žmonės žino nemažai padavimų apie šį kalną. Pasakojama, kad ant jo gyvenu­si vaidilutė Birutė, o vėliau čia buvusi palaidota. Ant kalno būta aukuro (Praurimės), čia garbinti lietuvių dievai. Vaidilutė Birutė buvo prisiekusi skaistybę dievui Perkūnui, kursčiusi šventąją ugnį. Kunigaikštis Kęstutis Birutę sutikęs nešančią maisto savo broliams ir susitikimo vietoje pastatęs puikius rūmus. Kadangi Palangą lankysime šventiniu laikotarpiu miestas būna pasipuošęs, pasivaikščiosime Birutės alėja iki pat Palangos tilto. Po visos dienos ekskursijos su gidais, tur4site laisvo laiko pavakarieniauti, pasivaikščioti Palangos tiltu ar nueiti prie jau tikimės papuoštos Kalėdų eglės. Ir susitikę sutartu laiku keliausime namo. 
 • kelionė turistinės klasės autobusu;
 • lydintis kelionės vadovas - gidas, papildomi gidai objektuose ir miestuose;
 • kelionės programos rengimas ir derinimas.

 • Palangos gintaro muziejus: Suaugusiems: ne sezono metu - 4,00 €/asm . Vaikams,moksleiviams, studentams, senjorams: ne sezono metu 2,00 €/asm. 
 • Kretingos muziejaus lankymas, centrinių rūmų ekspozicija, žiemos sodo, vandens malūno ekspozicija, ūkvedžio namo ekspozicija: suaugusiesiems – 4 Eur/asm. Senjorams – 2 Eur/asm. Vaikams – 1,20 Eur/asm.
 •   Grafų Tiškevičių koplyčios lankymo kaina: suaugusiesiems – 1 Eur/asm. Senjorams, vaikams – 0,50 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos (maistas, gėrimai ir kt.)
 • *Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
 • Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės
 • Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, ir nepamirštame keliautojo asmenų teisės į privatumą, garbę bei orumą. Tad jei viešoje vietoje nufilmuoti žmonės, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės, nėra braunamasi į jų privačią erdvę – tokius įrašus galima naudoti. Net ir kelionėje ar renginyje esantis asmuo gali nenorėti būti fiksuojamas, todėl jei žmogus savo veiksmais tokį nenorą išreiškia, reikėtų tokį prieštaravimą gerbti tad jei nesutinkate su jūsų atvaizdo viešinimu mūsų rinkodaros tikslais praneškite apie nesutikimą.
 • * Kaina taikoma vaikams iki 12 metų amžiaus.

 • *Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.
 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties.  Vytauto g. 103, Vilkaviškis
 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
 val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
 val. Išvykimas iš Kauno, nuo "Mega" pramogų centro Islandijos pl. 32
*Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.

Ką reikia žinoti šiai dienai, keliaujant autobusu po Baltijos šalis?
1. Apsauginių veido kaukių dėvėjimas keliaujant autobusu visos kelionės metu  yra būtinas.
2. Keliautojams, kurie prieš numatomą kelionę jaučiasi prastai – prašoma saugiai likti namuose ir nerizikuoti savo bei aplinkinių sveikata keliaujant.

Rezervuokite vietas