Be kategorijos, Kelionės po Lietuvą

Vilnijos krašto perlai

2021 08 07 (šeštadienis)

KELIONĖS DATA

41 EUR suaugusiam, 35 * EUR vaikui

KELIONĖS KAINA

Vilkaviškis. Marijampolė.

IŠVYKIMAS IŠ

KELIONĖS PROGRAMA

Žvelgiant į Lietuvos žemėlapį, šalies pietryčiuose, galime pamatyti tarsi išraitytą salą - Šalčininkų rajoną. Sklinda kalbos, kad šiame rajone saulėtomis dienomis nuo pačių aukščiausių viršukalnių matosi net Baltarusijos namų stogai! Sužinoti ar tai tiesa, galėsite patys. Šį kraštą aplankyti tikrai verta, nes pamatyti yra ką: Medininkų pilį ir pasienio punktą, Juozapinės „kalnus”, Aukštuolį, trumpai gyvavusią Paulavos respubliką ir naujas patirtis dovanojantį Pelėdų parką!

Pažintį su šiuo turtingu kraštu pradėsime Medininkuose - tai mūsų gyva istorija, kuri apsupta nuostabios gamtos. Tik 30 km nuo Vilniaus ir štai stovi didinga pilis, kuri sužavės savo plotu - kadaise tai buvo didžiausia LDK mūrinė pilis, 1387 metais pirmą kartą paminėta rašytiniuose šaltiniuose. Ši pilis buvo vienas iš punktų, kuris gynė Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi nuo Kryžiuočių ir Livonijos ordinų agresijos bei galimo antpuolio iš rytų. Įdomu tai, kad pilis mažai pasikeitusi nuo senųjų laikų, todėl ši pilis sužavės tiek vaikus, tiek suaugusius!

Medininkai žinomi ne tik dėl didingos istorijos, bet ir dėl 1991 metais Medininkų pasienio kontrolės punkte buvusių įvykių. Apie tai plačiau papasakos kelionės metu lydinti gidė. 

Toliau Jūsų lauks aukščiausi šalies taškai - Juozapinės kalnas ir Aukštojas, kuris yra aukščiausias taškas Lietuvoje! Tereiks užlipti ant bokšto ir jau būsite net 300 metrų virš jūros lygio. 

Toliau kviesime susipažinti su Turgeliais. Nors ši vietovė labiausiai pagarsėjusi, nes joje „w“ ne mažiau svarbi nei mums įprasta „v“, tačiau čia pilna išskirtinių lankytinų objektų: įspūdingoji Felikso de Valua koplyčia, kuri tokia unikali, kad net įtraukta į LR Kultūros vertybių registrą ir garsioji Paulavos respublika. Apie pastarąją užsiminsime trumpai - tai XVIII amžiaus Europoje garsi Paulavos Respublika, kuri apėmė 3 tūkstančių hektarų plotą, turėjo savo Konstituciją, pinigus, herbą, parlamentą, iždą, savišalpos kasą, mokyklą ir t.t. Respublikos prezidentas Povilas Bžostovskis sugebėjo panaikinti lažą, žemę išdalinti valstiečiams ir įvesti išperkamąjį mokestį. Jis taip pat rūpinosi žmonių gyvenimu, kultūra bei švietimu. Garsiu Paulavos Respublikos laikotarpiu suprojektuota italų architekto Carlo Spampani rezidencija. Nedideli, pastatyti pagal tų metų madą rūmai buvo vieno aukšto. Pavlovo milicija dalyvavo T. Kosciuškos sukilime. P. Bžostovskis aprūpindavo sukilėlius maistu ir arkliais. 
Esant šitam krašte privalu užsukti į Jašiūnų dvarą - Šalčininkų rajono vizitinę kortelę. Tai krašto perlas, kuris buvo iš naujo atrastas turistų. Jašiūnų gyvenvietė žinoma nuo 1402 m. XV–XVIII a. priklausė Radviloms - tuo metu vienai turtingiausių Lietuvos didikų giminių. Vėliau iš nusigyvenančių Radvilų Jašiūnų dvarą nupirko garsioji Balinskų giminė, kurios vienas iš palikuonių Mykolui Balinskiui žinomas kaip „Vilniaus miesto istorijos“, „Vilniaus universiteto istorijos“ autorius. Dvare ne kartą lankėsi poetas Adomas Mickevičius. 

Ar bandėte paglostyti pelėdą? Šios išvykos metu galėsite tai padaryti! Vyksime į Pelėdų parką, kuriame gyvena ne tik šie išminties simboliu tapę paukščiai. Čia išvysite ir sakalus, apuokus, juoduosius kranklius bei vanagus. Parko įkūrėjai papasakos apie paukščių gyvenimo ypatumus ir supažindins su savo augintiniais. 
  •     kelionė autobusu (turistinės klasės)
  •     kelionės programos rengimas ir derinimas
  •     gido  paslaugos
  • Bilietai ir ekskursija Medininkų pilyje: 7,5 eur/asm., moksleiviams ir senjorams - 4,5 eur/asm.
  • Jašiūnų dvaras: 3 eur/asm., moksleiviams ir senjorams – 2 eur/asm. 
  • Pelėdų parkas: 10 eur/asm., moksleiviams ir neįgaliesiems - 5 eur/asm.
  • Pietūs: 8-10 eur/asm.
*Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.
*Atsižvelgdamas į objektyvias sąlygas ir grupės pageidavimus, kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.
*Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, nepamiršdami asmens teisės į privatumą, garbę bei orumą. Jei viešoje vietoje nufotografuoti ar nufilmuoti asmenys, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės – tai netraktuojama kaip brovimasis į jų privačią erdvę ir tokius įrašus galima naudoti. Fotografijos bei vaizdo įrašai gali būti naudojami UAB „Janikės kelionės“ rinkodaros bei įvaizdžio kūrimo tikslais. *Asmenys, pageidaujantys atšaukti savo atvaizdo naudojimą nurodytais tikslais, apie tai turi informuoti el. paštu info@janikeskeliones.lt.
Turistas įsipareigoja:
• Keleiviams vėluojantiems 10 minučių ir daugiau autobusas nebelaukia.
• Atlyginti kelionės metu padarytą žalą (sugadintą viešbučio inventorių, transporto priemones ir kt.). Jeigu žala padaryta nepilnamečio, visus nuostolius už jį apmoka atsakingas asmuo. Jeigu turistas prisiima kaltę ir sutinka atlyginti žalą, žalą reikia atlyginti vietoje. Tais atvejais, kai turistas kaltės neprisiima, kelionių organizatorius turi teisę žalą išieškoti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Turistas neprivalo atlyginti žalos atsiradusios dėl nenugalimos jėgos.

REZERVUOKITE VIETAS

Užpildykite formą ir siųskite, mes rezervuposime vietas. Rezervacijai būtina nurodyti kelionę, keliautojo vardą pavardę, telefono numerį bei el.paštą. Norime priminti, kad arčiau vietas autobuse gauna tie kurie ankisčiausiai rezervuoja kelionę.