Kelionės po Lietuvą

Vilniaus legendos ir sekmadienio varpai. Nemokamas muziejų lankymas.

2020 09 27 (sekmadienis)

KELIONĖS DATA

27 EUR suaugusiam, *22 EUR vaikui

KELIONĖS KAINA

Vilkaviškis. Marijampolė. Kazlų Rūda. Kaunas.

IŠVYKIMAS IŠ
Norint suprasti kur keliausime ir  ką patirsime... sugrįžkime su šypsena į pačią pradžią!
KELIONĖS PROGRAMA
Anksti ryte, kviečiame prisijungti prie kelionės - kerinčios savo rudenišku žavesiu ir pasivaikščioti kartu didikų gatvėmis, pasiklausyti skambančių varpų, išvysti paslaptingų kiemelių mūsų sostinėje Vilniuje. *Net trijų muziejų lankymas nemokamas. Su lydinčiu gidu atvykstame į Vilnių. Susitikimas su vietine gide Ona senamiestyje. Nuo čia ir pradėsime savo paieškas Vilniaus senamiesčių perlų.
Pasivaikščiojimas po sekmadieninį Vilnių, kai miestas dar beveik tuščias, uždarytos visos įstaigos, žmonės dar namuose, tik skamba bažnyčių varpai, vienas kitas ankstyvesnis pilietis eina į pamaldas ar jau iš jų. Taigi, vaikščiosime senamiesčio gatvėmis, užeisime i kiemelius. Senamiestyje legendas mena ne tik gatvės, pastatai ar požemiai, bet ir kiemai! Aplankysite puošnius ir skurdžius, erdvius ir mažyčius kiemelius. Kokie įvykiai ir intrigos vykdavo kiemeliuose? (*kurie bus atidaryti). Grožėsimės pastatų fasadais, klausysimės istorijų apie tuos pastatus ir jų gyventojus. Tai būtų Aušros vartų rajonas, Rotušės a. rajonas, senasis žydų kvartalas, rajonas tarp Pilies gatvės ir  šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių, šiek tiek Užupio, aplink Universitetą. Tai pat pamatysime prie Prezidentūros kiekvieną sekmadienį 12 val. S. Daukanto aikštėje rengiamoje -  tradicinės vėliavų keitimo ceremonijoje dalyvaujančius ne tik šiuolaikinėmis paradinėmis uniformomis, bet ir viduramžių šarvais vilkinčius Garbės sargybos kuopos karius. Tokios ceremonijos pradžią S. Daukanto aikštėje skelbia trimitai ir būgnai, kurių lydimi, į aikštę pro pagrindinius Prezidento rūmų vartus, įžygiuoja XIV amžiaus uniformomis vilkintys kariai. Jie susirinkusiems pademonstruoja viduramžių karių rikiuotės programą, po kurios šiuolaikinėmis paradinėmis uniformomis vilkintys Garbės kuopos kariai nuleidžia, pakeičia ir vėl pakelia valstybės vėliavas. Po vėliavų pakeitimo į aikštę grįžta du viduramžių uniformomis vilkintys kariai, kurie vieną valandą budi prie pakeltų trispalvių.
Apžvalginę ekskursiją baigsime Katedros aikštėje. Laisvas laikas pietums. Sutartu laiku susitiksime prie Katedros bokšto. Gidė supažindins su muziejais, kuriuos galėsite aplankyti nemokamai. O į kuriuos eisite pasirinksite patys. Nes visi trys muziejai yra vienas šalia kito. Nacionalinis muziejus ir jo padaliniai – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Gedimino pilies bokštą (Kadaise politinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centras, Gedimino piliakalnis mena ne tik senovę – pirmųjų žmonių apsigyvenimą šioje teritorijoje, kryžiaus žygius į Lietuvą, bet ir labai svarbius ne taip seniai buvusius įvykius – žymi Baltijos kelio Lietuvoje pradžią; čia pirmą kartą 1919 m. sausio 1 d. suplazdėjo lietuviška trispalvė. Kildami siaurais bokšto laipteliais aukštas po aukšto turėsite galimybę susipažinti su pagrindiniais šios ilgos istorijos momentais, su miesto ir Vilniaus pilių teritorijos raida, išvysti baltų papuošalus ir svarbiausius karybos atributus. Gedimino kalnas kryžiaus žygių į Lietuvą metu atlaikė nemenką puolimą, todėl ypatingą įspūdį palieka Vilniaus pilių teritorijoje atrasti dar nuo kryžiuočių antpuolių užsilikę sviediniai ir unikali (Lietuvoje tokių rasta tik dvi) strėlė su antgaliu.), Senąjį arsenalą  (Lietuvos archeologijos ekspozicijoje „Lietuvos priešistorė“ pristatoma daugiau kaip 4 tūkstančiai archeologinių radinių. Tai – unikalūs baltų kultūros eksponatai, atspindintys Lietuvos kultūrą nuo pirmųjų gyventojų pasirodymo šalies teritorijoje XI tūkstantmetyje. pr. Kr. iki Lietuvos valstybės susidarymo XIII a.) ir Naująjį arsenalą (Pagrindinė muziejaus ekspozicija skirta Lietuvos valstybės istorijai nuo jos susidarymo iki XIX a. pab. bei lietuvių etninei kultūrai.).

Kiti nemokamai lankomi viešbučiai paskutinio mėnesio sekmadienį:
 •         Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų Vilniuje
 •         Lietuvos nacionalinis muziejų Vilniuje ir jo padalinius:  Vilniaus gynybinės sienos bastėją, Signatarų namus, K.Varnelio namus-muziejų, V.Kudirkos muziejų.
 •         Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejų
 •         LDM Nacionalinę dailės galeriją
 •         LDM Radvilų rūmų muziejų
 •         LDM Taikomosios dailės ir dizaino muziejų
 •         LDM Vilniaus paveikslų galeriją
 •         LDM Vytauto Kasiulio dailės muziejų
kelionė autobusu
lydintis kelionės vadovas - gidas, vietinis gidas - Ona
kelionės programos rengimas ir derinimas.
 • asmeninės išlaidos, pietūs.
 • Ką reikia žinoti šiai dienai, keliaujant į kelionę autobusu?
  1. Apsauginių veido kaukių dėvėjimas keliaujant visos kelionės metu yra būtinas (autobuse, objektuose ekskursijos metu).
  2. Keliautojams, kurie prieš numatomą kelionę jaučiasi prastai – prašoma saugiai likti namuose ir nerizikuoti savo bei aplinkinių sveikata keliaujant.

 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
 • Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės
 • Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, ir nepamirštame keliautojo asmenų teisės į privatumą, garbę bei orumą. Tad jei viešoje vietoje nufilmuoti žmonės, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės, nėra braunamasi į jų privačią erdvę – tokius įrašus galima naudoti. Net ir kelionėje ar renginyje esantis asmuo gali nenorėti būti fiksuojamas, todėl jei žmogus savo veiksmais tokį nenorą išreiškia, reikėtų tokį prieštaravimą gerbti tad jei nesutinkate su jūsų atvaizdo viešinimu mūsų rinkodaros tikslais praneškite apie nesutikimą.
 • * Kaina taikoma vaikams iki 12 metų amžiaus.

 • *Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.
 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties.  Vytauto g. 103, Vilkaviškis
 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
 val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
 val. Išvykimas iš Kauno, nuo "Mega" pramogų centro Islandijos pl. 32
*Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.

Rezervuokite vietas