Kelionės po Lietuvą

Tikrasis Joniškėlis ir Biržų levandų laukai su „Alaus keliu“!


Jeigu iki šiol apie Joniškėlį žinojote tik tiek, kad tai nedidelis, bet vis tik miestas Šiaurės Lietuvoje, kadaise garsėjęs savo plytu fabriku, tai po šios laidos Jūsų nuomonė apie šį mažą, bet didį miestą tikrai pasikeis. Raskite pusdienį laiko ir mes Jums pasiūlysime viską, kas geriausia: nuo pagoniškos mistikos iki didžiausios Lietuvoje dolomitinės atodangos, nuo seniausios Lietuvoje universitetinės ligoninės iki nepakartojamos XVIII a. Karpių dvaro sodybos, nuo XIX a. Petkevičių šeimos įkurto lietuvybės, švietimo ir kultūros židinio iki 1918-1919 m. „Joniškėlio Respublikos““. Ką gi, pasikvietę į pagalbą gerai žinomą joniškėlietį, muziejininką, miesto bendruomenės pirmininką Viktorą Stanislovaitį, leidžiamės į nuostabią kelionę po šį kraštą.
Praleidę tikrai gerą laiką Joniškėlio respublikoje su linksmuoliu muziejininkų Viktoru Stanislovaičiu iš praeities, kelsimės į Provansą, kuris randasi toliau keliausime Levandų ūkyje Biržų rajone, tačiau pojūtis tarsi atsidūrėti tūkstančius klilometrų nuo Lietuvos - Prancūzijos pietryčiuose!

2020 07 18 (1d.)

KELIONĖS DATA

29 EUR suaugusiam, *25 EUR vaikui

KELIONĖS KAINA

Marijampolės. Vilkaviškio. Kazlų Rūdos. Kaunas (Mega)

IŠVYKIMAS IŠ
05:55 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties.  Vytauto g. 103, Vilkaviškis
06:35 val. išvykimas iš Kalvarijos, nuo autobusų stoties. Dariaus ir Girėno g. 36, Kalvarija
07:00 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
07:30 val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
08:00 val. Išvykimas iš Kauno, nuo "Mega" pramogų centro Islandijos pl. 32

KELIONĖS PROGRAMA:

Anksti ryte išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė). Vasara puikus metas aplankyti tas vietas, kuriose dar nesi buvęs. Lietuvoje yra daug tokių kampelių, kurios stebintų ir intriguotų savo praeitimi. Todėl keliaukime į pažintinę kelionę po praeitį, Joniškėlio respublikoje.
Joniškėlis - prisiglaudęs prie Mažupės upeliūkščio, penktą šimtmetį skaičiuojantis miestas, vadinamas mažuoju  Šiaurės Lietuvos perlu. Gėlių ir šimtamečių medžių oazės, įstabios istorijos ir nesuskaičiuojamos legendos kviečia užsukti ir pažinti didelį mažo miesto pasaulį.
Ekskursiją pradėsime nuo švento Joniškėlio akmens, kuris padės išgydyti visas Jūsų ligas ir … ištekėti vienišoms moterims ir merginoms.
Senosios Joniškėlio kapinės: Karpių šeimos koplyčia, tarpukario žemės ūkio viceministro F. Grigaliūno kapas, garsaus skulptoriaus B. Bučo darytas paminklas, legendomis apipinta kalvio Holmo poilsio vieta ir… vampyro kapas.
Karininko A. Stapulionio paminklas. Jūs, be abejonės, žinote apie Perlojos Respubliką. Bet ar esate ką nors girdėję apie unikalią Joniškėlio Respubliką, įkurtą 1918-1919 m.?
Miestelio centre – skulptoriaus Antano Dimžlio paminklas, skirtas vienai garsiausių XXa. moterų,  rašytojai, pedagogei ir visuomenės veikėjai Gabrielei Petkevičaitei-Bitei.
Tolimesnis sustojimas – XVIII a. pab.  – XIX a. pr. Joniškėlio bažnyčios, mokyklos ir ligoninės ansamblis. Apžiūrėsime vienintelę Lietuvoje bažnyčią, pastatytą visų parapijiečių rankomis. Sužinosite apie vieną garsiausių Europoje Igno Karpio testamentą ir apsilankysite seniausioje Lietuvoje universitetinėje kaimo ligoninėje, įsteigtoje XIX a. pr., joje dirbo ir gyveno gydytojas Jonas Leonas Petkevičius ir jo dukra Gabrielė Petkevičaitė-Bitė. Tai vienintelė vieta pasaulyje, kurioje jau prieš du šimtus metų nemokamai buvo gydomi valstiečiai, o jų vaikai už dyką lankė universiteto kuruotą mokyklą.
Mėgstate „Vytauto“  ar „Birutės“ mineralinį vandenį? Joniškėlis, be abejo, ne Birštonas, bet būtent Joniškėlio ligoninėje savo karjerą pradėjo vienas garsiausių XIX a. profesorių Adolfas Abichtas. Tas pats žmogus, atradęs gydomąsias „Vytauto“  ir „Birutės“ savybes.
Žavi ir elegantiška Joniškėlio 400-ų metų jubiliejui skirta krantinė. Jei būsite atidūs – sužinosite, kas gali išpildyti slapčiausius ir neįtikinamiausius Jūsų norus.
Ar žinote, kad kažkada Joniškėlis buvo Šiaurės Lietuvos siaurojo geležinkelio sostinė? Tai mena šilumvežis, šalia kurio padaryta nuotrauka papuoš bet kurio istorijos gerbėjo foto albumą!
Joniškėlio ir visos Šiaurės Lietuvos puošmena – XVIII a. Karpių giminės dvaras. Tai viena didžiausių ir gražiausių Lietuvos dvarviečių. 2011m. leidykla Terra Publica išleido žinyną „153 įdomiausi Lietuvos dvarai“. Knygos leidėjai sudarė dešimtuką įspūdingiausių mūsų šalies dvarų. Šiame sąraše Joniškėlio Karpių sodybą užima garbingą trečiąją vietą.
Klasicistiniai rūmai, unikalus parkas (patenkantis į dešimtuką unikaliausių Lietuvos parkų) ir gausybė legendų privers Jus visam gyvenimui pamilti šią nuostabią vietą.
Apipinti šiaurės Lietuvos legentiomis, keliaujame į Prancūzijos provansą - bet ne prancūzijpoje, o čia Lietuvoje, Biržų rajone.
Norint iš arčiau susipažinti su Provansu nebūtina trenktis tūkstančius kilometrų į Prancūzijos pietryčius. Kartais užtenka pavažiuoti kelis šimtus kilometrų ir išskirtinė Provanso aplinka jaučiama čia pat - lietuviškame kaime, netoli Biržų rajono, šalia Vabalninko miestelio įsikūrusiame Levandų Ūkyje. Kadangi pačios levandos daug kam dar nežinomos, Levandų Ūkis viso sezono metu siūlo edukacinę programą “Levanda - nuo sėklos iki produkto”. Jos metu būsite supažindinami su levandų auginimu, panaudojimo būdais bei teikiama nauda.
Tai darnus šeimos verslas, kuriame savo vietą randa net trys šeimos kartos. Tai išskirtinė aplinka, iš kurios stengiamasi išgauti kuo daugiau: rožių sodas, vaistiniai augalai, laboratorija bei Provanso krautuvėle. Levandų Ūkis yra harmonija tarp lietuviško ir prancūziško stiliaus elementai.
Sunku įsivaizduoti Prancūziją be rožių sodų, tad ir Provanso aplinką menantis ūkis gali pasigirti prancūziškų kvapniųjų rožių sodu, kurio žiedai ne tik svaiginančiai kvepia, bet ir yra naudojami Levandų Ūkio produktų gamybai. Ne vienerius metus Levandų Ūkio šeimininkės skiria daug dėmesio produktų gamybai ir jų tobulinimui. Ūkyje auginamų augalų žiedai puikiai tinka kosmetikos, higienos, maisto pagardų, arbatų bei namų puošybos detalių gamybai. Hidrolatas, medus, prieskoniai, žvakės, arbatos, eteriniai aliejai - tik labai maža dalis produktų, tačiau jau spėję pavergti ne vieno kliento širdį, o pardavimui paruošti produktai slypi Provanso stiliaus krautuvėlės lentynose.
Toliau keliausime pas kaimynus Biržečius! Aplankysime Kirkilų karstinių ežerėlių apžvalgos bokštą, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį.  Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m  ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis. Eisime per ilgiausią tiltą prie Astravo dvaro. Pasigrožėję iš bokįto nuostabiu kraštovaizdžių, perėje patį ilgiausia Biržų tiltą keliausime tiesiai prie "alaus kelio"!
*Kas neketina keliauti į edukaciją, turės laisvą laiką Biržų mieste.
O kaip gi Biržai be - alaus kelio! A daba skaitam biržietiškė: aplunkysime ekspoziciją „Senoj aludarystė“ i linksmė pasibūt edukacinėj programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“. Činajos susipažinsit su senosios aludarystės reikmenym, kėp senio biržiečė alų dare  i aukštaičių vaišingumų menunčiom tradicijom. Susėdį už balt stalties' dingta stala ragausit tradicinių biržietiškų vaišių.
Kart su folkloro ansambl', skudučiuosit, klausysit ragų i senovinia archajiška dainavima. Patys tėp pat dainuosit i šoksit.
  • kelionė autobusu
  • kelionės programos rengimas ir derinimas
  • gido (lydinčio asmens) paslaugos 
  • vietiniai gidai
  • Edukacija "Nuo sėklos iki produkto" trunka apie 1,5 val. Supažindiname su levandų auginimu, jų nauda ir panaudojimu. Degustuojamos arbatos, mokomės sveikos gyvensenos - 5 Eur/asm.
  • Alaus kelias Biržuose. Kaina kiekvienam dalyviui – 8 €.
  • Ekskursija Joniškėlyje. 2 Eur./asm. 
Pastaba.
* Kaina taikoma vaikams iki 12 metų amžiaus
Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė:
UAB Janikės kelionės

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8 671 99855, Facebook – @Janikėskelionės,  el.paštas – info@janikeskeliones.lt

REZERVUOTI VIETAS