Kelionės po Lietuvą

Išragauk Lietuvą ir pasimatymas su Rokiškio dvarų TRIO

2020 09 19

KELIONĖS DATA

30 EUR suaugusiam, 25* EUR vaikui

KELIONĖS KAINA

Vilkaviškis. Marijampolė. Kazlų Rūda. Kaunas (PC Mega).

IŠVYKIMAS IŠ
Norint suprasti kur keliausime ir  ką patirsime... sugrįžkime su šypsena į pačią pradžią!
KELIONĖS PROGRAMA
Anksti pabudę, sumuštinius susikrovę lekiame į Šiauręęę!!!! Ar žinote kitą kraštą, kuriame net tris kartus atsikartoja mūsų gimtinės kontūras? Lekiame kartu su mumis tuo įsitikinti juk tai beveik ranka pasiekiama 🙂
Tai Rokiškio rajono ribos Lietuvos žemėlapyje, sala Dviragio ežere ir Apvalusis ežeras. O jeigu šių argumentų Jums mažai, tai turėkite omeny, kad kraštovaizdį puošia daugiau kaip trys šimtai kultūros ir istorijos paminklai! Tarp jų – gražiausias Lietuvos neogotikos ansamblis – Rokiškio šv. Mato bažnyčia, Lietuvos klasicistinės urbanistikos pasididžiavimas – Nepriklausomybės aikštė Rokiškyje, 2011 metų patraukliausia Lietuvos turizmo vietovė – Rokiškio dvaras (dabar – Rokiškio krašto muziejus). Sudomino?... skaityk toliau kas tavęs laukia...
Susitikę su vietiniu gidu Evaldu, pasileisime į tikrąją kelionę po Rokiškio apylinkes. Pirmoji mūsų stotelė - Gačionių dvaras. Ar žinojote, kad Józefo Weyssenhoffo garsiojo kūrinio „Sabalas ir panelė“, veiksmas vyko būtent čia? Čia nepriekaištingai sutvarkyto parko pavėsyje prie Gačionių ežero, baltomis kolonomis ir jaukia veranda viliojantis medinis Gačionių dvaras atkurtas vien tik jo barono entuziazmu. Ši dvaro sodyba įvertinta kaip viena stilingiausių ir geriausiai prižiūrimų ne tik Rokiškio krašte, bet toli ir už jo ribų. Tokie naujojo klasicizmo stiliaus mediniai rūmai – tikra retenybė. Baltijos šalyse jie yra ir vieninteliai atkurti autentiški mediniai dvaro rūmai, priklausantys vienai šeimai. Ir ką jūs galvojate -  mus pasitiks pats baronas Piotras Rozenas!!!

Toliau keliausime apžiūrėti Jūžintų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią – tai viena iš nedaugelio vėlyvojo baroko pavydžių Lietuvoje ir vienintelė Baltijos šalyse, kurioje veikė vienuolynas. Turistai ir visi tie, kam įdomios praeities minklės, lipdami siaurais tamsiais laiptais vieną po kitos gali apžiūrėti aštuonias asketiškas miniatiūrines celes. Jose, kur vienuoliai gulėdavo tiesiai ant molio aslos pabertų šiaudų, išsaugotos seniausios lenkiškos maldų knygos, nuotraukos, kryžiai, skulptūrėlės. Kadangi apie vienuolyną žinių maža – kuriamos įvairiausios versijos...
Keliausime į "Senas grafas" susipažinti su Rokiškio pasididžiavimu kulinarijoje. Degustacijų metu sužinosite, kaip savo veiklą pradėjo ir kuo dabar tapo buvusi „Rokiškio sūrio“ gamykla, su kuo savo ištakas sieja „Rokiškio mėsinė“ ir kaip įmonės logotipe atsirado nuostabusis Rokiškio dvaro atvaizdas, kaip Juodupės miestelyje šalia Laimutės Sadauskienės kepyklos atsirado „Šakočių ir baravykų namai” ir kokios juose vyksta edukacinės programos, kaip pačiame šiauriausiame Lietuvos vynuogine dera lietuviška vynuogių veislė „Monika“, ir kiek „Roksalos“ vyno ūkyje išpilstoma lietuviškų vynuogių bei kitų vaisių ir uogų vyno. Mūsų grupei užsakyta bus PREMIUM DEGUSTACIJA:
Tai tikra bajoriška puota: ragausime 24, 18, 12 mėnesių brandintą kietąjį sūrį „Rokiškio Grand“, nacionaliniu produktu pripažintą šaltai rūkytą „Rokiškio skilandį“, Rokiškio vytintą išpjovą ir juodalksnio dūmuose šaltai rūkytą jautienos dešrą. Desertui pasiūlysime tautinio paveldo sertifikatą turinčius Laimutės Sadauskienės įmonėje keptus baravykus ir šakotį.
Visa tai derinsime su išskirtinio skonio, šiauriausiame Lietuvos vynuogyne užaugintų vynuogių ir kitų ūkyje auginamų vaisių ir uogų vynu: lietuviškų vynuogių „Monika“, rabarbarų, agrastų ir aronijų sausus vynus, juodųjų serbentų ir obuolių pusiau sausus vynus ir, aišku, ypatingąjį desertinį obuolių ledo vyną. (3 vyno rūšys).
Apžvalginė ekskursija Rokiškio senamiestyje: aplankysime  Šv. Mato bažnyčios ansamblį, kuris  tituluojamas kaip vienas gražiausių neogotikinio stiliaus architektūros stebuklų. Pamatysime bažnyčią, kuri stebina žymių Europos meistrų darbais: sukurtais unikaliais medžio dirbiniais, latvių kalvio Juzefo Stoldlerio tvorelėmis ir vartais, austrų amatininkų vitražais, visame pasaulyje garsėjusios vokiečių Valkerių firmos vargonais ir kitais meno kūriniais. Aplankysite ir bažnyčios požemius, kuriuose ilsisi visų trijų Rokiškio dvarą valdžiusių giminingų dinastijų (kunigaikščių Krošinskių, grafų Tyzenchauzų ir grafų Pšezdieckių ) atstovai.
Ekskursijos metu parodysime kodėl Rokiškio miestelis yra toks vienintelis, galintis vadintis tapytų langinių miestu. O tokių langinių mieste ištapyta daugiau nei 300.

Taip pat aplankysime atnaujintą Tyzenchauzų alėją, Rokiškio dvaro sodybą, kur dabar įsikūręs muziejus. Šis dvaras  vilioja vienintele išsaugota grafų drabužių kolekcija. Ansamblį sudaro 16 pastatų (dvaro rūmai, svečių namai, vartininko namelis, kumetynas ir kt.) ir 28,1 ha ploto parkas su tvenkiniais.  Muziejuje galima susipažinti su veikiančiomis ekspozicijomis: Rokiškio dvaro kultūra ir istorija, Rokiškio krašto istorija nuo seniausių laikų. Išskirtinę vietą užima unikali dievadirbio Liongino Šepkos (1907-1985 m.) drožinių ekspozicija. Rokiškio krašto muziejuje Jūsų laukia vienintelė Lietuvoje prakartėlių (Betliejų) ekspozicija. Joje apie 100 prakartėlių. 2011 metais Rokiškio dvaro sodyba buvo pripažinta patraukliausia Lietuvos turizmo vietove.

Rokiškio mieste po visų ekskursijų ir degustacijų turėsime laisvo laiko pasivaikščioti išpuoselėtas Liongino Šepkos parkas Rokiškyje medžio skulptūrų parkas. Jis skirtas garsiausio 20 amžiaus drožėjo Liongino Šepkos (1907-1985) atminimui. Skulptūrų kūrimo plenerus organizavo Rokiškio krašto muziejus. Per 9 metus 68 skulptūras bei skulptūrines kompozicijas sukūrė garsiausi Lietuvos medžio skulptoriai, kurie improvizavo Liongino Šepkos kūrybos ir gyvenimo temomis, bet tuo pačiu stengdamiesi kuo geriau atskleisti ir savo kūrybinę individualybę

*Esant galimybei keliaujant namo užsuksime į Salų dvaro sodybą ir parką. Ar žinojote, kad didžiausioje ežero saloje, į kurią žvelgiant iš paukščio skrydžio matomi Lietuvos valstybės kontūrai, jau ne vieną šimtmetį skaičiuoja klasicistiniai Salų dvaro rūmai, kuriuos statė kartu su Bona Sforca į Lietuvą atvykę garsios italų giminės atstovai Morikoniai. Vėliau rūmai visoje Lietuvoje garsėjo kaip prabangiausių ir geriausių Tyzenhauzų puotų vieta, O į jas pakliūti galėjo toli gražu ne kiekvienas...  Beje, Salų dvare filmuotas J. Krisiūno filmas „Širdys“.

kelionė autobusu
lydintis kelionės vadovas - gidas
kelionės programos rengimas ir derinimas.

  • Rokiškio dvaro muziejus: 3 Eur/asm. bilietas, 1 Eur/asm. mokiniams, pensininkams, neįgalieji muziejuje lankosi nemokamai
  • Gačionių dvaras 2 Eur/asm.
  • Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia  ekskursija ir kriptų aplankymas 2 Eur/asm.
  • Južintų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios, celių lankymas (auka) 1 Eur/asm.
  • "Senas grafas" degustacija: Premium degustacija: „Rokiškio sūrio“, „Rokiškio mėsinė“, „Šakočių ir baravykų namai” gaminių  su 3 rūšių vynu 15 Eur/asm.
  • *Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
  • Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės
  • Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, ir nepamirštame keliautojo asmenų teisės į privatumą, garbę bei orumą. Tad jei viešoje vietoje nufilmuoti žmonės, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės, nėra braunamasi į jų privačią erdvę – tokius įrašus galima naudoti. Net ir kelionėje ar renginyje esantis asmuo gali nenorėti būti fiksuojamas, todėl jei žmogus savo veiksmais tokį nenorą išreiškia, reikėtų tokį prieštaravimą gerbti tad jei nesutinkate su jūsų atvaizdo viešinimu mūsų rinkodaros tikslais praneškite apie nesutikimą.
  • * Kaina taikoma vaikams iki 12 metų amžiaus.

  • *Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.
 05:30 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties.  Vytauto g. 103, Vilkaviškis
 06:00 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
 06:30 val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
 07:10 val. Išvykimas iš Kauno, nuo "Mega" pramogų centro Islandijos pl. 32
*Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.

Ką reikia žinoti šiai dienai, keliaujant autobusu po Baltijos šalis?
1. Apsauginių veido kaukių dėvėjimas keliaujant autobusu visos kelionės metu  yra būtinas.
2. Keliautojams, kurie prieš numatomą kelionę jaučiasi prastai – prašoma saugiai likti namuose ir nerizikuoti savo bei aplinkinių sveikata keliaujant.

Rezervuokite vietas