Kelionės po Lietuvą

STINTŲ ŠVENTĖ 2020

Ar girdėjote apie žuvį, kuri kvepia šviežiais agurkais?

Buvo laikas, kai žvejai į tinklus iš po ledo ją kviesdavo dainomis. Šiandien dainos Palangoje sklinda ant kranto, kur kasmet vyksta Stintų šventė – tradicinis žvejų, žuvautojų ir valgytojų susibūrimas. Buriasi visi aplink stintą – mažą neišvaizdžią, bet nepaprasto skonio žuvelę, kuri šventėje dalyvauja visokiu pavidalu: šviežia, kepta, marinuota, rūkyta, iš molio lipdyta, iš medžio drožta. Tradicinės meškeriojimo nuo Palangos tilto varžybos, konkursas, kam stintų tilps daugiau, grilio patiekalai, muzika, žaidimai į didžiausią mūsų kurortą prie jūros sutraukia minias žmonių.

Kelionės data: 2020 02 08d. (1d.)

Kaina asmeniui :  28 Eur/asm.

KELIONĖS PROGRAMA:

Anksti ryte 09:00 val.  išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).

Keliaujame į Kidulių kraštą, kur turėsime progą padegustuoti įvairiausių skonių vynų.
10 vynų degustacijos metu galite ne tik paragauti ypatingo skonio pienių vyno, savo skonio receptorius pamaloninti skanaujant sodraus skonio „Šešių uogų“, juodųjų serbentų raudonąjį ir rožinį vyną su mėta, rausvą pienių-uogų vyną ar pusiau saldaus ir pusiau sauso vyšnių, aronijų ir karališko midaus vyno, bet ir susipažinti su vyno daryklos savininko Juozo Vilkenio vyno filosofija.
Po vyno degustacijos, visi smagiai nusiteikę ir sušilę vyksime į Palangos mieste vykstančią stintų šventę.

Stintų šventėje pasivaišinti tikrai bus kuo – J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrę geriausi kavinių bei restoranų virtuvių meistrai siūlys įvairiais būdais pagamintos stintos. Kaip ir kasmet, nosį maloniai kutens keptos stintos kvapas, bus galima paragauti ir kitais būdais paruoštos stintos – marinuotos, vytintos, virtos. Savo išmonę Palangoje šį savaitgalį demonstruos ir geriausi šalies grilio meistrai – jau tapo tradicija, kad Stintų šventės renginius kasmet praturtina ir Lietuvos žuvies barbekiu čempionatas.
Stintų šventės organizatoriai neabejoja – kiekvienam, vasario 7-9 dienomis atvykusiam į Palangą, kurorte praleistas laikas tikrai neprailgs.

Kai išragausime skaniausių stintų ir pilvai bus pilni sugrįšime į autobusą, bet kelionė ir pramogos dar nebus baigtos! Prieš važiuojant namo, sustosime į Kretingos dvare įsikūrusį Žiemos sodą.

Kretingos dvaras žinomas nuo XVI amžiaus. Grafas Juozapas Tiškevičius 1875 metais nupirko dvarą, rekonstravo rūmus ir pristatė oranžeriją. Joje įkūrė Žiemos sodą. Jame puikavosi vėduoklinės palmės, augo bananmedžiai, kaktusai, apelsinmedžiai, laurai, citrinmedžiai, didžiulė araukarija, o koralais išpuoštomis sienomis raizgėsi vijokliai. Uolomis žemyn krito krioklys, kurio vanduo upeliukais tekėjo į nedidelius tvenkinius. Vandenyje nardė dekoratyvinės žuvys, o iš vieno tvenkinio tryško aukštas fontanas. 1912 metais grafas Aleksandras Tiškevičius oranžeriją perstatė ir sumažino. Po rekonstrukcijos sode buvo pasodinta naujų retų augalų, kurie buvo rūpestingai prižiūrimi.

Žiemos sodas buvo sudėtinė rūmų interjero dalis, kuri jungėsi su reprezentacinėmis salėmis ir grafų apartamentais. Kretingos dvaro Žiemos sodas buvo didžiausias tarp to meto Europos privačiose valdose pastatų oranžerijų.

1991 metais Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu grafų Tiškevičių rūmai perduoti Kretingos muziejui. Muziejaus Gamtos skyriaus darbuotojai tęsia pradėtą darbą: naujai pertvarkyta ekspozicija, įsigyta retų augalų. Lankytojai gali susipažinti su augalais, kurie atkeliavo į Žiemos sodą iš tolimiausių pasaulio kampelių. Tie augalai nors maži, bet gyvi Indijos, Indonezijos, Brazilijos atogrąžinių (tropinių) miškų, Afrikos ir Meksikos dykumų augmenijos liudininkai. Žiemos sode, gyvame augalų žemėlapyje, galima matyti, kaip įsikūnijo kūrybinė žmogaus fantazija, kaip apsiprato šiauriečių auginami tolimųjų dykumų arba atogrąžinių miškų augalai.
Kelionės kaina –  28 Eur asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

  • Kidulių krašto vyno degustacija  – 8 Eur/asm. 
  • Žiemos sodas – suaugusiesiems – 4,00 Eur., moksleiviams, studentams – 1,20 Eur., pensininkams – 2 Eur.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8 671 99855, Facebook – Janikės kelionės,  el.paštas – info@janikeskeliones.lt

REZERVUOTI VIETĄ