Kelionės po Lietuvą

Smėlio skulptūrų parkas Jelgavoje ir Rundalės rūmai

Keliausime Žiemgalos žemėmis, kur kelionės metu galite pajusti senovės dvelksmą ir pamatyti, kaip istorija sugyvena su dabartimi. Aplankysite ištaigingiausius baroko architektūros šedevrus Rundalės ir Jelgavos rūmus ir Smėlio skulptūrų parką.

2020 07 11 (1d.)

KELIONĖS DATA

32 EUR suaugusiam, *29 EUR vaikui

KELIONĖS KAINA

Marijampolės. Vilkaviškio. Kazlų Rūdos. Kaunas (Mega)

IŠVYKIMAS IŠ
05:20 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties.  Vytauto g. 103, Vilkaviškis
05:00  val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
05:30  val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
06:10 val. Išvykimas iš Kauno, nuo "Mega" pramogų centro Islandijos pl. 32

KELIONĖS PROGRAMA:

Keliaujame pas mūsų kaimynus į Latviją. Aplankysime Rundalės rūmus. Mūsų lydintė gidė praves ekskursiją lietuvių kalba pro šiuos nuostabius rūmus. Šie rūmai yra vieni žymiausių baroko stiliaus statinių Latvijos šalyje, dar vadinamą mažuoju Versaliu. Tai buvusi Kuršo hercogo Ernesto J.Birono vasaros rezidencija. Rūmus projektavo žymus to meto italų architektas F.B.Rastrelis. Jūsų akis džiugins rūmai ir parkas, kurio forma primena penkių spindulių saulę. Šiek tiek istorijos, kur lankysimės: Rundalės rūmų ansamblis buvo pastatytas per laikotarpį nuo 1736 iki 1740 m. Pilyje galima pamatyti 43 restauruotus kambarius, dvi paradines sales, taip pat didelį baroko stiliaus sodą. Baroko epochos rūmai neįsivaizduojami be prancūziško sodo, architektūriško želdinių suformavimo, turinčio atskleisti, kaip meno formos valdo gamtą. Nors Rundalės prancūziškas sodas užima tik 10 hektarų plotą, Rastreliui pavyko jame suprojektuoti sudėtingą alėjų, skersinių alėjų, pergolių ir bosketų labirintą. Parką kartu su rūmais juosia specialiai iškastas kanalas. Pamatysime taip pat rožių sodą, kuriame sukurti figūriniai ornamentai, kurie išsidėstę dviejose pusėse ir plyti 1 ha plote. Iš pradžių įrengtas kaip rožių sodas, jis ilgainiui tapo rožių muziejumi, kuriame galima susipažinti su šiuolaikinės rožių veislininkystės pasiekimais.
Po apsilankymo didinguose Rundalės rūmuose, Keliausime į Jelgavą – miestą, įsikūrusį ant Lielupės upės krantų. Apžvalginės ekskursijos metu susipažinsime su Katedra, Šv. Anos soboru, paminklu pirmam Latvijos prezidentui Janiui, Jelgavos rūmais, sukurtais žymaus italų architekto – tai didžiausi barokinio stiliaus rūmai Pabaltijyje ir hercogo Birono buvusi rezidencija. Leisimės į Jelgavos rūmų kriptas, kuriame šiuo metu yra įkurtas muziejus. Jelgavos rūmai laikomi didžiausiu architektūros paminklu Baltijos šalyse.

Aplankysime smėlio skulptūrų parką* Jelgavoje, kuriame eksponuojami nuostabūs meno kūriniai, sukurti iš tūkstančių tonų smėlio. Jau 14-tą kartą vyksiantis seniausias ir didžiausias Baltijos šalyse smėlio skulptūrų festivalis „Summer Signs“ šiais metais keičia savo formatą ir vyks iki pat rudens.

Keliaujant link namų trumpas sustojimas Biržų regioninio parko lankytojų centre, kur galėsite užsidėti atspaudą į "Saugomų teritorijų Pasą" 🙂 tiems kurie neturi šio paso, bus galimybė nemokamai jį gauti 🙂
  • kelionė autobusu
  • visos kelionės metu lydintis gidas
  • kelionės programos rengimas ir derinimas
  • lietuviškai kalbantis gidas Rundalės rūmuose
  • Rundalės rūmų lankymas ir Rundalės prancūziškas sodas: suaugusiems – 13 Eur/asm., studentams – 10 Eur/asm., vaikams iki 7m. – nemokamai, vaikams nuo 7 m.– 4,5 Eur/asm.
  • Smėlio skulptūrų parko lankymas: suaugusiems – 2 Eur/asm., vaikams – 1 Eur/asm.
  • Jelgavos rūmuose kriptos lankymas: 2 Eur/asm.
Pastaba.
* Kaina taikoma vaikams iki 12 metų amžiaus.
Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis
Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8 671 99855, Facebook – Janikės kelionės,  el.paštas – info@janikeskeliones.lt

REZERVUOTI KELIONĘ