Be kategorijos, Kelionės po Lietuvą

Estija

2021 08 13-15 (2 naktys)

KELIONĖS DATA

185 EUR

KELIONĖS KAINA

Vilkaviškis. Marijampolė.

IŠVYKIMAS IŠ

KELIONĖS PROGRAMA

Rugpjūčio viduryje keliausime į Estiją – šiauriausią Baltijos sesę. Lankysime Sarema ir Muhu – dvi Estijos salas, kuriose gamtos ir žmogaus pusiausvyra sukuria sulėtėjusio laiko įspūdį. Sostinėje Taline pasivaikščiosime viduramžius menančiomis gatvelėmis, kvepiančiomis kepintais riešutais ir sužinosime kurios šalys paliko giliausius pėdsakus miesto istorijoje.

1 DIENA
Paryčiui išvykstame link Estijos. Pakeliui aplankysime Parnu – pagrindinį Estijos kurortą. Čia lauks trumpa pažintis su šiuo miestu.
Apie pietus atvykstame į Virtsu uostą. Keltu kelsimės į Muhu salą. Muhu – trečia pagal dydį Estijos sala. Šioje saloje esančioje Koguvoje lankysime Muhu muziejų. Šį muziejų sudaro etnografinės sodybos, pasakojančios vietos gyventojų istoriją bei buities ypatumus. Vienoje iš jų gimė ir augo garsus estų rašytojas J.Smuul. Iš tiesų visas kaimas yra kaip muziejus – dažnas čia pasijaučia lyg estiškose Rumšiškėse. 
Kelių kilometrų ilgio keliu-pylimu pateksime į Sarema – unikalios gamtos, malūnų ir kadagių salą. Aplankysime mažiausią ir bene gražiausią Saremos saloje Karja Šv.Kotrynos bažnyčią.
Anglos kaimelyje apžiūrėsime penkių vėjo malūnų kompleksą. Susipažinsime su jų mechanizmais, sužinosime kaip jie veikia, o šeimininkė pavaišins savo kepta duona ir arbata. Taip pat galėsite ir papietauti šalia esančioje užeigoje.
Apžiūrėję malūnus vyksime link Pangos skardžio – aukščiausios atodangos Estijos salose. Jo aukštis siekia 20 metrų, o atsiverianti Baltijos panorama užburia.
Vakare atvyksime ir įsikursime nakvynei Kuresarėje esančiame viešbutyje „Spa Hotel Rüütli“. Viešbutis įsikūręs nuostabioje vietoje šalia pilies ir jachtų prieplaukos. 

2 DIENA
Ryte lauks pusryčiai viešbutyje, o po jų – ekskursija po Kuresarę. Vietinė gidė lydės jus po įdomiausias Saremos sostinės vietas.
Vėliau keliausime į Kuresarės vyskupų pilį-tvirtovę. Ši pilis – viena iš geriausiai išsilaikiusių Baltijos šalyse. Joje esanti ekspozicija pasakoja apie Saremos istoriją, gamtą, salos gyventojų buitį.
Palikę Kuresarę vyksime apžiūrėti Kaali meteorito kraterių. Didžiausio kraterio skersmuo siekia 110 metrų ir jis yra aštuntas pagal dydį pasaulyje meteorito suformuotas krateris.
Keltu grįšime į žemyną ir vyksime į Taliną – žavingąją Estijos sostinę. Įsikursime nakvynei viešbutyje „Dzingel“, įsikūrusiame žaliame Talino Nõmme rajone. 

3 DIENA
Pusryčiai viešbutyje. Vyksime susipažinti su Estijos sostine. Stabtelsime prie Kadriorgo rūmų, kuriuose Petras Didysis buvo įkūręs savo rezidenciją. Pasivaikščiosime nuostabiame rūmų parke. 
Ekskursijos Talino senamiestyje metu aplankysime Tompea pilį, kurioje dabar įsikūręs parlamentas, Domo katedrą, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį. Taip pat sužinosite kas yra „Trumpoji koja“ ir kodėl „Storosios Margaritos“ bokštas taip pavadintas. Apžiūrėsite miesto rotušę, keliausite „bandelių“ skersgatviu, užeisite į Aleksandro Nevskio katedrą. Išvysite kaip atrodo miesto amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios. 
Laisvas laikas pietums arba pasirinkto muziejaus lankymui.
Po trijų įspūdingų dienų vėlai vakare kirsite Lietuvos sieną. 
Į kainą įskaičiuota: 
kelionė turistinės klasės autobusu, 
kelių mokesčiai, 
keltų bilietai, 
dvi nakvynės su pusryčiais dviviečiuose kambariuose, 
lydinčio kelionių vadovo-gido paslaugos, 
vietinio gido paslaugos Kuresarėje, 
kelionės dokumentų sutvarkymas, 
kelionės programos suderinimas.
Į kainą neįskaičiuota: 
medicinis sveikatos draudimas užsienyje, 
bilietai į muziejus, 
turistiniai miestų mokesčiai, 
pietūs, vakarienės, 
asmeninės išlaidos.

Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali nežymiai keistis.
Mokamų objektų lankymui reikia turėti apie 20 eur/asm.
SVARBU!

Vykstant į kelionę privaloma turėti ES Covid pažymėjimą skaitmeninėje laikmenoje ir atspausdintą ant popieriaus lapo, kuris pradėjo galioti liepos 1 dieną. Jeigu buvote parsisiuntę anksčiau nei birželio 22 d., prašome pažymėjimą atsinaujinti.
Išsami informacija apie ES Covid pažymėjimą nurodyta LR Sveikatos apsaugos ministerijos internetinėje svetainėje: https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/es-skaitmeninis-covid-pazymejimas
Rekomenduojame į šią kelionę vykti tik pilnai pasiskiepijusiems arba persirgusiems keliautojams. Vykstant nepasiskiepijus (nepersirgus), galimybės privalomai papildomai testuotis šios kelionės metu bus ribotos.
Asmenys, kurie nėra pasiskiepiję (ir nepersirgę) privalo turėti neigiamą PGR testą (NEMOKAMAI jį galima pasidaryti registruojantis: https://1808.lt/) arba antigenų testą.
Galimybių pasas vykstant į užsienį NEGALIOJA.

Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą
Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Prieš grįžtant į Lietuvą, bet ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.
Saviizoliacijos taisyklės nuolat atnaujinamos, informacija pateikiama čia: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1 
Informaciją apie kiekvienos šalies nacionalines taisykles, galiojančius reikalavimus keliautojams galima rasti: https://reopen.europa.eu/lt

*Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.
*Atsižvelgdamas į objektyvias sąlygas ir grupės pageidavimus, kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.
*Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, nepamiršdami asmens teisės į privatumą, garbę bei orumą. Jei viešoje vietoje nufotografuoti ar nufilmuoti asmenys, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės – tai netraktuojama kaip brovimasis į jų privačią erdvę ir tokius įrašus galima naudoti. Fotografijos bei vaizdo įrašai gali būti naudojami UAB „Janikės kelionės“ rinkodaros bei įvaizdžio kūrimo tikslais. *Asmenys, pageidaujantys atšaukti savo atvaizdo naudojimą nurodytais tikslais, apie tai turi informuoti el. paštu info@janikeskeliones.lt.
Turistas įsipareigoja:
• Keleiviams vėluojantiems 10 minučių ir daugiau autobusas nebelaukia.
• Atlyginti kelionės metu padarytą žalą (sugadintą viešbučio inventorių, transporto priemones ir kt.). Jeigu žala padaryta nepilnamečio, visus nuostolius už jį apmoka atsakingas asmuo. Jeigu turistas prisiima kaltę ir sutinka atlyginti žalą, žalą reikia atlyginti vietoje. Tais atvejais, kai turistas kaltės neprisiima, kelionių organizatorius turi teisę žalą išieškoti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Turistas neprivalo atlyginti žalos atsiradusios dėl nenugalimos jėgos.

REZERVUOKITE VIETAS

Užpildykite formą ir siųskite, mes rezervuposime vietas. Rezervacijai būtina nurodyti kelionę, keliautojo vardą pavardę, telefono numerį bei el.paštą. Norime priminti, kad arčiau vietas autobuse gauna tie kurie ankisčiausiai rezervuoja kelionę.