Kelionės po Lietuvą, Pagrindinis puslapis

Pakruojo dvaras – DIDIEJI KINIJOS ŽIBINTAI


Ar norėtumėte šiek tiek „paragauti“ Kinijos kultūros? O gal tiesiog pasivaikščioti naujomis spalvomis nušviestoje ponų buveinėje? Kviečiame Jus su trimis karaliais aplankyti ir išlydėti Didžiuosius Kinijos žibintus ir Kauno miesto kosminę eglę!

Žadama, kad šiais metais lankytojus stebins ir žavės dar niekur nematytos įspūdingo dydžio šilko skulptūros-kompozicijos, o kinų mitologinio pasaulio būtybės pranašaus kokie Jūsų laukia ateinantys metai! Nuo lapkričio 23 iki pat sausio 5 dienos Pakruojo dvare lauks milžiniškų šviesos skulptūrų parkas, teatralizuoti šou ir šventinės pramogos mažiesiems.

Kelionės data: 2020 01 04d. (1d.)

Kaina asmeniui :  27 Eur/asm.

KELIONĖS PROGRAMA:

Anksti ryte 09:00 val.  išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė). Keliaujame pas kaimynus į Panevėžio rajone esantį Miežiškių miestelį.
Aplankysime senovinių eglutės žaisliukų muziejų – 2010 m. Miežiškių miestelio bibliotekininkė Violeta Karklytė pakvietė miežiškiečius padovanoti senovinius eglės žaisliukus ir jų atributiką parodai „Prisiminus vaikystės eglutę". Per 3 metus kolekcija pasipildė naujais eksponatais. Šiuo metu kolekciją sudaro per 2 000 eksponatų: senų eglutės papuošalų ir atributikos. Panašaus muziejaus nėra ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose Baltijos šalyse.

Po ekskursijos muziejuje, toliau keliausime papietauti į Panevėžį, pasistiprinti prieš laukiančią kelionę Šviesų festivalį Pakruojo dvare. Aplankysime Panevėžio miesto eglę.
Vykstame toliau į Pakruojo dvarą, kuriame vyks amžių tradicijomis ir rytų kultūra alsuojantis šviesos festivalis “Didieji kinijos žibintai”.

Šiai žiemai kūrėjai iš Kinijos įrengs daugiau nei 30 teminių šviesos instaliacijų. Šįkart iš daugybės šilko žibintų sukurtos skulptūros sieks net 8 metrus aukštį ir gal sieks dangų. Jus sužavės beveik 10 kilometrų ir tūkstančių lempučių šilko žibintų instaliacijas, kurias žymiausios kinų žibintų festivalių rengėjų kompanijos „Haitian lantern“ menininkai suprojektavo specialiai šiam festivaliui.


Pakruojo dvaro teritorijoje nušvis judantis egzotiškas Afrikos gyvūnijos pasaulis, akį trauks poliarinių meškų ledynas, gervių sala, paišdykauti kvies persikų medžiuose žaidžiančios beždžionės, žavės Spragtuko istoriją menanti Kalėdų eglė.
Viso šventinio laikotarpio savaitgaliais ir Kalėdų dienomis vyksiančiame festivalyje „Didieji Kinijos žibintai“ Lietuvos ir Kinijos aktoriai rengs teatralizuotus šou ir šokdins sėkmę nešantį drakoną. Renginio lankytojų lauks šventinė mugė, Rytų virtuvės skoniai ir dvariškos pramogos.  Šviesos festivalyje veiks kūrybinės – edukacinės vaikų užimtumo erdvės. Mažieji pramogautojai galės patys piešti kiniškus žibintus, žingsniuoti spalvą keičiančiomis lėkštėmis ar susitikti su Kalėdų seneliu spindinčiame jo namelyje.

Apie tai kelintą valandą rinktis į autobusą pasakys vairuotojas. Buvimo Pakruojyje trukmė apie 3 val. Likus iki kelionės dviems dienoms, visiems užsiregistravusiems išsiųsime kelionės informaciją.
Vykdami namo sustosime aplankyti kosminės Kauno miesto eglutės! Šių metų kauno miesto Kalėdas lydės ryškiaspalviai kosminiai kūnai ir ypatinga tema – „Paslaptinga planeta“. Kauno eglė bus kosminė, aprėdyta „Mažojo princo“ motyvais. Šiemet eglutės žaisliukai pagaminti iš praėjusių metų perdirbtų šiaudelių, kurie buvo naudojami puošiant pagrindinę miesto eglę.

Kelionės kaina –  27 Eur asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu,  kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

  •     Šviesos festivalis Pakruojo dvare – 12 Eur asmeniui; 10 Eur vaikams ir senjorams; vaikai iki 6 metų (imtinai) įleidžiami nemokamai.
  •     Kalėdinių žaisliukų muziejus – bilietų kaina 2,5 Eur.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8 671 99855, Facebook – Janikės kelionės,  el.paštas – info@janikeskeliones.lt