Kelionės po Lietuvą

Lietuvos pakraštys: Medininkai – Pavlavos respublika – Levandų uostas

2020 08 22 (šeštadienis)

KELIONĖS DATA

29 EUR suaugusiam, * 25 EUR vaikui

KELIONĖS KAINA

Vilkaviškis. Marijampolė. Kazlų Rūda. Kaunas.

IŠVYKIMAS IŠ
07:10 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties.  Vytauto g. 103, Vilkaviškis
07:30 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
08:00 val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
08:20 val. Išvykimas iš Kauno, nuo "Mega" pramogų centro Islandijos pl. 32
*Išvykimo laikas gali keistis.

KELIONĖS PROGRAMA
Šalčininkų rajonas tarsi sala Lietuvos žemėlapyje išraityta šalies pietryčiuose. Sakoma, kad saulėtą dieną nuo aukščiausių viršukalnių galima pamatyti ir Baltarusijos namų stogus! Ar tai tiesa galėsime patys įsitikinti. O aplankyti ten tikrai yra ką: Medininkų pilis ir pasienio punktas, Juozapinės „kalnai“, Aukštuolis, trumpai gyvavusia Pavlavos respublika ir... Provanso dvasia alsuojantys Levandų uosto laukai
Su Šalčininkų rajono lobynu pažintį pradėsime Medininkuose – tai mūsų gyva istorija, apsupta nuostabios gamtos. Vos 30 km nuo Vilniaus esanti pilis Jus sužavės savo plotu – kadaise tai buvo didžiausia LDK mūrinė pilis, kuri rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta tik 1387 m. Kryžiuočių ordino žvalgų kelių aprašymuose. Pilis buvo vienas iš punktų, gynusių Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi nuo Kryžiuočių ir Livonijos ordinų agresijos bei galimo antpuolio iš rytų. Mažai pasikeitusi nuo senųjų laikų, pilis nepaliks abejingų nei suaugusių, nei vaikų.
Medininkai mums įsiminę ne tik dėl didingos istorijos. Kelionės metu lydinti gidė primins, o gal ir supažindins ir su 1991 metais Medininkų pasienio kontrolės punkte buvusių įvykiais bei jų istorija.
Toliau mūsų keliai ves pasižvalgyti po aukščiausias šalies taškus – Juozapinės kalną ir Aukštoją, kuris aukščiausias Lietuvos taškas. Užlipę ant bokšto būsite 300 metrų virš jūros lygio. Apžvalgos bokštai ir aikštelės – unikali proga pažvelgti į Lietuvos gamtą iš paukščio skrydžio, pasižvalgyti bei užsimiršti.
Toliau kviesime Jus pažinti Turgelius. Nors ši vietovė labiausiai pagarsėjusi, nes joje „w“ ne mažiau svarbi nei mums įprasta „v“, tačiau apstu ir išskirtinių lankytinų objektų: tai gražioji Felikso de Valua koplyčia, kuri dėl savo unikalumo įtraukta į LR Kultūros vertybių registrą ir garsioji Pavlovo respublika. Apie pastarąją trumpai paminėsime tiek - XVIII amžiuje visoje Europoje garsi Pavlovo Respublika apėmė 3 tūkstančių hektarų plotą, turėjo savo Konstituciją, pinigus, herbą, parlamentą, iždą, savišalpos kasą, mokyklą ir t.t. Jos Prezidentas Povilas Bžostovskis šiose valdose panaikino lažą, žemę išdalijo valstiečiams ir įvedė išperkamąjį mokestį. Taip pat rūpinosi žmonių gyvenimu, kultūra bei švietimu. Garsiu Pavlovo Respublikos laikotarpiu suprojektuota italų architekto Carlo Spampani rezidencija. Nedideli, pastatyti pagal tų metų madą rūmai buvo vieno aukšto. Pavlovo milicija dalyvavo T. Kosciuškos sukilime. P. Bžostovskis aprūpindavo sukilėlius maistu ir arkliais.
Lankantis šiame krašte būtina užsukti ir į Jašiūnų dvarą – Šalčininkų rajono vizitinė rajono kortelė. Tai Šalčininkų krašto perlas, iš naujo atsiradęs turistų trasose. Jašiūnų gyvenvietė žinoma nuo 1402 m. XV–XVIII a. priklausė tuo metu vienai iš galingiausių ir turtingiausių Lietuvos didikų giminių – Radviloms. Vėliau iš nusigyvenančių Radvilų Jašiūnų dvarą nupirko garsioji Balinskų giminė, kurios vienas iš palikuonių Mykolui Balinskiui žinomas kaip „Vilniaus miesto istorijos“, „Vilniaus universiteto istorijos“ autorius. Dvare ne kartą lankėsi poetas Adomas Mickevičius.
O šios kelionės cinkelis Aurelijos Arlauskienės įkurtas levandų ūkis, kuriame įrengtos ir kosmetikos gamybos dirbtuvės vilioja turistus mylinčius magiškąsias, svaiginančias levandas. Sodybos savininkai teigia, kad levandų laukas įspūdingai atrodo saulei leidžiantis, kai besiskleidžiantis levandų kvapas ramina ir gydo sielą.
  •     kelionė autobusu (turistinės klasės)
  •     kelionės programos rengimas ir derinimas
  •     gido  paslaugos
  • Pietūs
  • Asmeninės išlaidos
  • Savarankiškas lankmas muziejų pagal poreikį ir norus 🙂 kainos apačioje:

Medininkų pilies memorialinio muziejaus lankymas:

    vieno bilieto kaina suaugusiam – 4,00 Eur;
    vieno bilieto kaina senjorams, studentams ir moksleiviams – 2,00 Eur;
    Fotografavimas – 1,50 Eur.

Turgelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios lankymas:

    Auka – 1,00 Eur bet galima ir daugiau ... 🙂   


Jašiūnų dvaro lankymas:

    vieno bilieto suaugusiems kaina – -,00 Eur;
    vieno bilieto studentams ir moksleiviams kaina – -,50 Eur;

Levandų uosto lankymas:


    vieno bilieto suaugusiems kaina – 5,00 Eur;
    vieno bilieto su nuolaida* kaina – 3,00 Eur;
   
* nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams, tremtiniams, pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.
SVARBU! Kelionės metu bus fotografuojame, o nuotraukos talpinamos "Janikės kelionės" Facebook paskyroje. 
  • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
  • Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės
  • Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, ir nepamirštame keliautojo asmenų teisės į privatumą, garbę bei orumą. Tad jei viešoje vietoje nufilmuoti žmonės, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės, nėra braunamasi į jų privačią erdvę – tokius įrašus galima naudoti. Net ir kelionėje ar renginyje esantis asmuo gali nenorėti būti fiksuojamas, todėl jei žmogus savo veiksmais tokį nenorą išreiškia, reikėtų tokį prieštaravimą gerbti tad jei nesutinkate su jūsų atvaizdo viešinimu mūsų rinkodaros tikslais praneškite apie nesutikimą.

REZERVUOKITE VIETAS

Užpildykite formą ir siųskite, mes rezervuposime vietas. Rezervacijai būtina nurodyti kelionę, keliautojo vardą pavardę, telefono numerį bei el.paštą. Norime priminti, kad arčiau vietas autobuse gauna tie kurie ankisčiausiai rezervuoja kelionę.