Kelionės po Lietuvą

Lab dėin, kilsim Žemaitėjė (Telšiai)

2020.07.25

KELIONĖS DATA

34 Eur suaugusiam, vaikui* 29 Eur

KELIONĖS KAINA

Marijampolės. Vilkaviškio.

IŠVYKIMAS IŠ
Žemaitijos nacionalinis parkas – tai tikras lietuviško paveldo aruodas ir atradimas tiems, kurie vertina natūralumą ir savitumą! Gamta, istorija, tradicijos, sena architektūra… Visa tai rasite ir pajausite prisiliesdami prie to paslaptingo žemaitiškumo.

05:20 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties.  Vytauto g. 103, Vilkaviškis
06:00 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
06:30 val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
08:10 val. Išvykimas iš Kauno, nuo "Mega" pramogų centro Islandijos pl. 32
*Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.

KELIONĖS PROGRAMA

Ar galite patikėti, kad kelionę pradėsime nuo pačios paslaptingiausios vietos Lietuvoje! Čia kareiviai veždavo įranga -TIK NAKTIMIS, o tuo metu vietiniams gyventojams liepdavo išjungti šviesas, nieko nematyti, negirdėti – kareiviai po gatves vaikščiodavo su automatais. Ar jau žinai kur keliaujame?! Tai vienintelė EUROPOJE ŠALTOJO KARO EKSPOZICIJA*, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Dabartinė ekspozicija tikrai labai įdomi ir šiuolaikiška. Karinės bazės istoriją ir daug kitų įdomių žinių išgirsite iš ekskursijos vadovo ekskursijoje. Nuo 1963 iki 1978 metų buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos, šiame muziejuje įrengta istorinė ekspozicija, pasakojanti apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltajį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų žmonijos istorijoje. Pamatysime pačią didžiausią sovietinių laikų paslaptį, susipažinsime su raketų paleidimo štabu, pateksime į 27 m gylyje esančią raketų paleidimo šachtą.

Vėliau aplankysime *ŽEMAITIJOS NACIONALINIO PARKO LANKYTOJŲ CENTRĄ, nes čia yra puiki galimybė susipažinti su žemaičių kalba. Visi plateliškiai kalba tik žemaitiškai ir kiekvienam atvykėliui praverstų žinoti vieną kitą žodį žemaičių tarme. Nes tūlas"žemaitis paklaustas kelio tik žemaitiškai pareikš: "Tėisee, tėisee, i rinki ir į dešinė". O ką tai reiškia ne kiekvienam bus aišku. Todėl apsilankiusieji Platelių lankytojų centre žaisdami galės išmokti įvairių žemaitiškų žodžių ir posakių. Ekspozicijoje įrengta 50 magnetinių žemaitiškų-lietuviškų žodžių dėlionė bus smagi mokoji priemonė. antrame aukšte „keliauti“ po mišką, kuriame pamatysite gyvūnus, paukščius, išgirsite jų balsus. Galima pabandyti atpažinti įvairius augalus pagal jų kvapą, grybus – pavarčius grybų knygą. Medžių rūšis galite mėginti atspėti pagal medieną, lapus ir žievę, pievose pasidžiaugti spalvingais ir įvairiais augalais, drugeliais bei vabalais. Čia galėsite gauti SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASĄ! Kelionių konkurso po saugomas teritorijas sąlygos: keliaukite nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d., užsukite į 5 nacionalinių ir 30 regioninių parkų lankytojų centrus, pasmalsaukite - ką verta pamatyti gamtoje... Uždėkite antspaudą Saugomų teritorijų pase. (*objektas lankomas bus jei liks laisvo laiko)
Žemaitija turi savo Versalio rūmais vadinamus Plungės dvarą ir Oginskių rūmų parką! Tai vienas gražiausių XIX a. Lietuvos dvaro ansamblių, kuriame nuo 1994 metų veikia Žemaičių dailės muziejus ir čia eksponuojamos muziejinės vertybės, atspindinčios Žemaitijos regiono kultūrinę, istorinę įvairovę, saugomos ir puoselėjamos Mykolo Oginskio dvaro tradicijos.
Ekskursijos metu susipažinsite su kunigaikščio Mykolo Oginskio (1849–1902) gyvenimu, kartu su žmona Marija Skurzewska Oginskiene (1857–1945) nuveiktais darbais, plačia ir įtakinga Oginskių gimine. Vaikščiodami po italų neorenesanso stiliaus rūmus, pasigrožėsite ne tik atkurta XIX a. architektūra, bet ir Žemaitijos menininkų kūriniais, Žemaičių dailės muziejuje eksponuojamomis parodomis.
O štai parko pasididžiavimas – vienas seniausių ir didžiausių Lietuvoje Perkūno ąžuolas, legendomis apipinta Verkiančioji liepa, Penkiakamienis uosis, bambukų slėnis. Laisvas laikas po parką pasivaikščioti savarankiškai.
Kokia kelionė be pietų! Pietausime ir išbandysime tikrą ŽEMAITIŠKĄ VIRTUVĘ! Edukacinė programa „Žemaitiški valgiai“ Kaimo turizmo sodyboje lauks ypatingas žemaitiškas stalas. Edukacijos programa:
– Svečių pasitikimas su muzikiniu maršu, duona ir druska.
– Nuotaikingas svečių pasisveikinimas bei kvietimas prie stalo.
– Ragausite kastinį, cibulynę, sprigotę, kiaulės karką su troškintais raugintais kopūstais, užsigersite mėtų arbata, skanausite naminį pyragą.
– Išgirsite pasakojimą apie žemaitiško valgio ypatumus.
– Kartu suksime kastinį.
– Laikysite žemaitiškos tarmės egzaminą.
– Dainuosite žemaitiškas dainas.

Antroje dienos pusėje, keliausime į žemaitijos sostinę vadinamą TELŠĘ! Susitiksime su vietiniu tikrų žemaitišku gidu ir keliausime į ekskursiją. Šios ekskursijos metu atrasime nuostabiausias Telšių miesto puošmenas. Pabandykime keliauti kartu. O gal net ant mūsų miesto pastatų sienų išsislapstę „žydukai“ atneš laimės ir pinigų? Tikite? Jei ne - šios ekskursijos metu įsitikinsite, kad Žemaitijos sostinė tikrai ypatinga. Minsime mįsles, ieškosime lobių ir stebuklų. O jau kiek skulptūrų, skulptūrėlių, net neabejojame, bus įdomu ir patiems mažiausiems, kurie ras sau žaidimų, galės paglostyti meškutę ar pakeliui užsukti paskanauti gardėsių.
Ekskursija vykdysime pėsčiomis. Pirmasis objektas – bronzinis medalis „Kodas“ (Turgaus a. 24), kuriame reikės atskleisti užkoduotą informaciją. Netoliese – skulptūra „Meškos pėda“ (Turgaus a.). Jei įdėsite ranką į įspaustą leteną, galite būti tikri, kad būsite stiprus ir tvirtas lyg meškinas.
O dabar suraskime medalius „Žydukai“ (Turgaus a., Iždinės g., Aukštoji g.). Jie „įleisti“ pastatų plytose, jei patrinsite nosis, tikrai gali atnešti pinigų ir išminties.
Pasukime prie skulptūros „Žemaitijos gaublys“ (Turgaus a. 17), kurioje pavaizduotos Žemaitijos vietovės, o Telšiai, kaip ir Roma, stovi ant septynių kalvų.
Nematėte Turgaus aikštėje skaliko? Ar manote, kad pasivaideno ir atgijęs 1905 m. šulinys? Stabtelėję prie skulptūros „Lietuvių skalikas“ (Turgaus a.) sužinosime, kad skalikų šunų veislė XX a. baigė sunykti, o telšiškis Z. Goštautas ją atkūrė. Jei ištroškote, atsigerkite vandens iš „Rotušės šulinio“ (Turgaus a.).
Kaip byloja sena miesto nuotrauka, tuo metu iš vienos šulinio pusės buvo girdomi arkliai, iš kitos – gerdavo žmonės. Pasak senųjų Telšių miesto gyventojų, Rotušės šulinyje ir per didžiausią sausrą vanduo neišdžiūdavo.
Nueisime prie paminklo stovėjusiems gyvenamiems namams „Če vaikystė kėimas nuklegieje“ (Turgaus a.). Pati mėgstamiausia – skulptūra - žaidimas „Pažink Žemaitijos sostinę“ (Turgaus a.). Būtinai paridenkite geležinį rutuliuką ir mūsų ekskursijos maršrutu. Pažaidę ieškokime atminimo lentelės, skirtos K. Petrauskui (Respublikos g. 4). Iki karo restoranėlyje, kur dabar įsikūrusi jauki kavinė „Pitlius“, svečiuodavosi pasaulinio garso tenoras Kipras Petrauskas. Kavinukėje yra patefonas, todėl, menant šio garsaus atlikėjo praeitį, galima išgirsti ir jo dainų, pasigardžiuoti skaniomis bandelėmis ir kvapnia kava.
Kopiame į įkalnę, kur Insulos kalvos šlaitą saugo Didžioji žemaičių siena (Respublikos g.). Meninėse plokštėse rasite įamžintus Žemaitijai svarbius įvykius.
Pabandykite patrinti ir skulptūros „Žemaitijos legendos“ (Respublikos g.) meškutės nosį. Patikėkite, ji išpildo visus gerus norus! Kylame laiptais. Žvilgterkite po kojomis – atrasite ženklus miesto grindinyje (Katedros a.).
Nuostabiojoje Katedros aikštėje tik spėkite dairytis: pamatykite bronzinį miesto maketą akliesiems (Katedros a.), pasiklausykite teškančio vandens prie paminklo„Fontanas“. Greta – skulptūra „Mokykla“, skirta pirmajai Telšių miesto mokyklai, taip pat nepamirškime ir skulptūrų Telšių katedros Garbės vartuose, o ekskursiją baigsime prie Telšių šv. Antano Paduviečio katedros reljefinių durų.

Laisvas laikas pasivaikščiojimui Telšiuose.
 • kelionė autobusu
 • lydintis gidas visos kelionės metu - Vaida
 • kelionės programos rengimas ir derinimas
 • vietinių gidų paslaugos - 2 gidai Plateliuose ir 2 gidai Telšiuose (*didinam gidų skaičių dėl sveikatos saugumo ekskursijų metu)
 • Šaltojo karo ekspozicijos bilietai: suaugusiems 8 Eur, vaikas, senjormas 5 Eur.
 • Plungės dvaras bilietai: Moksleiviams, studentams ir senjorams - 2 €
  (10 moksleivių lydintis asmuo nemoka)
  Suaugusiesiems - 3 €
  Šeimos bilietas - 9 € (2 suaugę ir iki 3 vaikų)
  Šeimos bilietas - 6 € (1 suaugęs ir iki 3 vaikų)
  Nemokamai parodas, ekspozicijas lanko:
  ikimokyklinio amžiaus vaikai, grupėmis vaikų namų auklėtiniai,
  (10 vaikų – vienas lydintis asmuo nemoka),
  neįgalieji, muziejininkai, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai,
  Lietuvos dailės istorikų draugijos (LDID) nariai,
  asmenys, lydintys grupes nuo 10 žmonių.
 • Žemaitiškų valgių vaišių stalas: 16 EUR asmeniui. (gausios, sočios vaišės, tetralizuoda edukacija su šokiai, muzika ir )
 • ASMENINĖS IŠLAIDOS
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
 • Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės
 • Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, ir nepamirštame keliautojo asmenų teisės į privatumą, garbę bei orumą. Tad jei viešoje vietoje nufilmuoti žmonės, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės, nėra braunamasi į jų privačią erdvę – tokius įrašus galima naudoti. Net ir kelionėje ar renginyje esantis asmuo gali nenorėti būti fiksuojamas, todėl jei žmogus savo veiksmais tokį nenorą išreiškia, reikėtų tokį prieštaravimą gerbti tad jei nesutinkate su jūsų atvaizdo viešinimu mūsų rinkodaros tikslais praneškite apie nesutikimą.
 • *Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.
*ŠALTOJO KARO EKSPOZICIJA (tikslinama dėl grupių dydžių, dėl pasaulinės situacijos susijusios su Covid 19)

Rezervuokite vietas

Be apmokėjimo vietas rezervuojame iki 2020.07.13 dienos.