Egzotinės kelionės

KRYPTIS | VIETNAMAS

Įsivaizduokite milijono salelių pasaulį ir gyvenimą ant vandens – tai Vietnamas..

Vietnamo paveikslas – labai margas, tad ir išbandyti čia reikia daug ką. Užsukite į vietos restoranėlius, nepraleiskite progos apsilankyti turguje ant vandens, kur egzotinių vaisių ir daržovių galėsite nusipirkti iš valčių. Pažinkite įvairią ir egzotišką šalies gamtą. Svarbiausia, mėgaukitės Pietų Kinijos jūros pakrante – žavingais kurortais ir juose verdančiu gyvenimu.

Vietnamas kelerius pastaruosius metus iš eilės patenka tarp turistams patraukliausių šalių. Kelionių žurnaluose ir giduose pirmiausia atkreipiamas dėmesys, kad ši šalis pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, nepakartojama egzotika, geru klimatu, paslaugiais ir geranoriškais vietos žmonėmis. Neįtikėtina, kad valstybė, iškentusi tiek karų ir negandų, dabar kyla kaip nauja egzotinių atostogų meka, ji sparčiai vejasi, o kai kuriais atvejais ir jau lenkia Tailandą, kitas Pietryčių Azijos šalis.

Vietos maistas irgi primena atskirą religiją ar filosofiją. Dažnas virtuvės šefas vadovaujasi in bei jang principu, kad patiekalas būtų kuo labiau subalansuotas žmogaus organizmui. Todėl čia rasite visko, ko tik panorėsite: nuo salotų ir egzotinių vaisių desertų iki mėsos ar vegetariškų patiekalų. Pasaulyje garsi ir Vietnamo kava. Phan Tietas garsėja žvejais, žuvų padažu, naudojamu visame pasaulyje, o Vietnamo kurortai Jus nustebins jūrų gėrybių gausa bei įvairove.
Atsikėlę ryte apsilankykite vietos turguje, kur prekystaliai nukrauti mangais, papajomis, ličiais, ananasais, duomedžių vaisiais ir kitais mums mažiau žinomais skanėstais. Paragaukite Drakono vaisiaus – ryškiaspalvio ir skanaus Vietnamo simbolio.

Sveikatingumo centrų sparčiai dygsta ir sparčiai vejasi Tailando kurortus. Ilgą laiką sveikatingumo paslaugos ir masažai Vietname tapatinti su raudonųjų žibintų kvartalais, bet tie laikai seniai baigėsi. Dabar šalyje tikrai rasite puikiausių tradicinės medicinos ir sveikatinimo įstaigų – nuo miesto masažo salonų, tradicinių gydyklų kaimo vietovėse iki jaukių sveikatingumo centrų Vietnamo džiunglėse ar aukščiausios klasės sanatorijų pajūrio kurortuose.

Atvykėlius labiausiai žavi, kad visas šis spalvotas, egzotiškas ir vaizduotę žadinantis Vietnamo paveikslas nereikalauja turėti storos piniginės. Drąsiai atverkite šią Pietryčių Azijos lobių skrynią.Plotas – 331 698 kv. km
Gyventojų skaičius – 95 mln. (2017 m.)
Sostinė – Hanojus
Valiuta – Vietnamo dongas
Kalba – valstybinė yra vietnamiečių, mažumos kalba tajų, khmerų, kinų, mungų ir kitomis kalbomis. Antra užsienio kalba – prancūzų ir vis labiau populiarėja anglų.
Religija – tradicinė Vietnamo religija turi ir konfucionizmo, ir budizmo bruožų (73 % tikinčiųjų), budizmas (12 %), krikščionybė (8 %).

   
Prieš 2 000 metų Šiaurės Vietnamo žmonės Raudonosios upės slėnyje pradėjo auginti ryžius. Taip kūrėsi ir Vanlango karalystė bei dabartinio Vietnamo užuomazgos. Vėliau kinai užkariavo šias teritorijas ir Šiaurės Vietnamą valdė daugiau nei 1 000 metų. Pietų Vietnamui tuo pačiu metu daug didesnę įtaką darė Indija.

983 m. vietnamiečių lyderis Ngo Quyenas apgynė teritorijas nuo kinų, ir Šiaurės Vietnamas tapo nepriklausoma valstybe.
XIII a. šalį tris kartus užkariavo mongolai, bet galiausiai agresyvūs įsibrovėliai kaip ir kinai buvo vietnamiečių sumušti prie Bachdango upės.
Nuo XV iki XVIII a. vyko gausybė susirėmimų ir sudaryta daug sutarčių, kol galiausiai Šiaurės ir Pietų Vietnamas buvo suvienyti palei ilgą Pietų Kinijos jūros pakrantę.
XVI a. šalies krantus pasiekė pirmieji portugalų misionieriai dominikonai bei jėzuitai, ir taip šioje tolimoje Pietryčių Azijos valstybėje atsirado pirmosios Romos katalikų bendruomenės.
Vėlyvajame XIX a. Vietnamas pamažu tapo Prancūzijos kolonija.
XX a. pradžioje valstybę vaduoti ėmėsi komunistinis judėjimas su lyderiu Ho Či Miniu priešakyje. 1930 m. sujungus visus judėjimus įkurta Vietnamo komunistų partija. Antrojo pasaulinio karo metais vokiečiai sumušė prancūzus Vietname, japonai taip pat pasinaudojo Prancūzijos silpnumu Indokinijos regione ir buvo beužimą visą Vietnamą.
1945 m. Japonija pralaimėjo Didįjį karą, o Vietname likusiu galios vakuumu pasinaudojo Ho Či Minis – su komunistais perėmė valdžią ir paskelbė šalies nepriklausomybę.
1965 m. apie pusę milijono JAV karių įsitraukė į Vietnamo karą kovoti su komunistų sukilėliais Šiaurės Vietname.
1973 m. amerikiečių kariuomenė atsitraukė.
1976 m. Šiaurės Vietnamo komunistai visiškai prispaudė be pagalbos likusį Pietų Vietnamą, ir abi teritorijos vėl sulietos į Socialistinę Vietnamo Respubliką.
1986 m. šalies valdžia pradėjo vykdyti rinkos reformas, ekonomika ėmė augti kaip ant mielių. 1994 m. JAV panaikino ekonominį embargą, 1995 m. atkūrė ir diplomatinius santykius su Vietnamu.Vietname maisto gaminimas yra tarsi filosofija. Esmę sudaro jutimai, skoniai, spalvos, maisto produktų sudedamosios dalys. Populiarios vietnamietiškos makaronų sriubos – didžiulė jų įvairovė (Bún bò Huế, Bún măng vịt, Bún riêu, Phở, Mì bò viên ir kitos). Dažniausiai jos verdamos su jūrų gėrybėmis, įvairiai paruoštais makaronais, jautiena, antiena, citrinžole, aitriosiomis paprikomis ir kitais vietnamietiškais prieskoniais.

Bánh – tradiciniai tešlos gaminiai (Bánh bao, Bánh bèo, Bánh bột lọc, Bánh xèo). Nuo koldūnų su įvairiais įdarais iki ryžių miltų pyragų su jūrų gėrybėmis.
Bánh cuốn, Bì cuốn, Chả giò – aliejuje verdami plonos tešlos suktinukai su daržovėmis, mėsa ar jūrų gėrybėmis.
Vietnamietiški jautienos troškiniai – tai labai populiarus patiekalas, ruošiamas su įvairiais priedais ir patiekiamas su ryžiais.
Gà nướng sả – vietnamietiškas keptas viščiukas su citrinžole.
Cà phê sữa đá – vietnamietiška kava su kondensuotu pienu.
Darbo laikas. Parduotuvės ir įstaigos dirba nuo 7.30 iki 11.30 val., tuomet dvi valandas, iki 13.30 val., pietauja ir vėl duris atveria iki 16.30 val. Tiesa, dažna parduotuvėlė po pietų pertraukos atidaroma tik 14 val. Bankai dirba panašiu grafiku, didesnių miestų skyriai veikia ir savaitgaliais. Prekybos centrai ir turgūs teoriškai dirba septynias dienas per savaitę be ilgų pietų pertraukų iki 20 val. Muziejai lankytojų dažniausiai nepriima tik pirmadieniais. Šventyklose ir pagodose taip pat numatyta pietų pertrauka.

Arbatpinigiai. Nors arbatpinigių nesitikima, jais visada džiaugiamasi. Prabangesni restoranai ir viešbučiai arbatpinigius įskaičiuoja į sąskaitą, dažniausiai 5–10 proc. išleistos sumos.

Transportas. Kelionė autobusu Vietname vis dar gali būti iššūkių. Kiekvienais metais padėtis gerėja, autobusai atnaujinami, tačiau keliai gana siauri ir nepritaikyti taip smarkiai išaugusiam transporto srautui. Autobusų bilietų kainos fiksuotos, viešasis transportas veža prie pačių svarbiausių turistinių objektų. Traukinių tinklas Vietname sudaro 2 500 km, tačiau šis transportas šalyje ne itin mėgstamas.

Miestuose labai populiarūs motociklų taksi ir triračių traukiamos rikšos. Įprastų taksi automobilių taip pat daugėja, bet sėdę į rikšą ar už motociklo vairuotojo pajusite tikrojo Vietnamo dvasią. Didžiuosiuose miestuose kursuoja ir viešasis transportas, tačiau nelengva susigaudyti kelių raizgalynėje ir autobusiukų gausoje.

Užsienio piliečiams automobilių ar motociklų nuoma draudžiama dėl Vietname negaliojančių tarptautinių vairuotojo pažymėjimų. Bet siūloma išsinuomoti motorolerių – juos turistai itin mėgsta.

Apribojimai. patingų draudimų šalyje nėra, tačiau rekomenduojama gerbti kultūrą ir laikytis etiketo ypač atokesnėse kaimo vietovėse. Trumpi marškinėliai ir šortai puikiai tinka paplūdimyje, bet einant į pagodas ir šventyklas atviras kūno vietas verčiau prisidengti.

Priešingai nei mūsų kraštuose, nepatariama glostyti mažiems vaikams galvų ir atvirai žavėtis kūdikiais. Vietname tikima, kad toks poelgis vaikui prišaukia blogas dvasias ir ligas.

Lauktuvėms. Vietnamas yra nuostabi šalis suvenyrų medžiotojams, čia rasite visko – nuo vietnamietiškų skrybėlių iki JAV kariuomenės žiebtuvėlių kopijų. Vietos šilko ir medvilnės drabužiai, vazos, perlinių kriauklių dirbiniai, bronziniai ir žalvariniai papuošalai, arbatos puodeliai, keraminiai drambliai, tapybos darbai, cinamonas, kava, arbata.
Vietnamo paveikslas – labai margas, tad ir išbandyti čia reikia daug ką. Užsukite į vietos restoranėlius, nepraleiskite progos apsilankyti turguje ant vandens, kur egzotinių vaisių ir daržovių galėsite nusipirkti iš valčių. Pažinkite įvairią ir egzotišką šalies gamtą.

Esant progai, sudalyvaukite viename spalvingų festivalių, apžiūrėkite žymiausias šventyklas, o po visų nuotykių ir žygių nepamirškite vietnamietiško pėdų masažo.
Svarbiausia, mėgaukitės Pietų Kinijos jūros pakrante – žavingais kurortais ir juose verdančiu gyvenimu.

Lankytinos vietos

Štai keletas pasiūlymų, ką verta aplankyti Vietname.

Dalatas

Dalatas dar vadinamas Vietnamo Paryžiumi. Tai labai įdomus miestas, kuriame susipynęs gamtos grožis, išradinga architektūra ir amžiną pavasarį primenančios klimato sąlygos. Miestas įsikūręs 1 500 m virš jūros lygio, Langbiano plynaukštėse, todėl jį nuolat gaubia migla ir yra idealios sąlygos ūkininkauti. Miestas garsėja pušynais. Dalato apylinkėse auginamos rožės, orchidėjos, daržovės (kopūstai ir kalafiorai), įvairūs vaisiai, kavamedžiai. Dar įdomesnė Dalato architektūra – dominuoja Prancūzijos kolonijinio laikotarpio art deco stiliaus pastatai: traukinių stotis, katalikų bažnyčia ir daug kitų statinių Vietnamo gilumoje primena Europą. Savo forma išsiskiria ir „Pamišęs pastatas“ – tai architekto Hang Nga suprojektuoti svečių namai. Daugelis šį statinį apibūdina kaip tarpinį tarp Antoni Gaudí architektūros Barselonoje ir Walto Disney pramogų parko.

Mekongo delta

Tai žymiausias Vietnamo gamtos objektas, įtrauktas į pasaulio gamtos paveldo sąrašą. Tai Pietų Vietnamo gyvybingumo šaltinis, kultūros dalis ir gyvenimo būdas – viskas telpa šioje žaliuojančioje, vandens pripildytoje deltoje. Čia išvysite viską, su kuo asocijuojasi Vietnamas: ryžių baseinų, buivolų purviname vandenyje, kanaluose plaukiojančių valtelių su prekėmis ir vaisiais, upinių žuvų patiekalų restoranėliuose, šurmuliuojančių gyvenviečių ir žmonių mažiau paliestų gamtos kampelių. Viskas pulsuoja Mekongo upės ritmu. Galiausiai viską vainikuoja khmerų pagodos ir budistų šventyklos, nuo pilietinio karo išlikę Vietkongo sukilėlių bunkeriai.

Pangūro kriokliai

50 km nuo Dalato esantys Pangūro kriokliai – vienas žaviausių Vietnamo gamtos kampelių. Vanduo šiame krioklyje septyniomis pakopomis krinta iš 40 metrų aukščio ir susirenka į didelį baseiną. Lietaus sezono metu krioklys užburia savo mase ir garsais. Aplink krioklį auga daug senų ir įspūdingų Vietnamo medžių. Valdžia pripažinusi krioklį vienu gražiausių šalies objektų. Prie šio krioklio švenčiamos pavasario šventės ir rengiami žmogaus bei gamtos draugystės paminėjimai.

Raudonojo ir baltojo smėlio kopos

Šios didelės kopos yra visai netoli Mui Nė kurorto. Tarp raudonojo ir baltojo smėlio kopų pajusite dykumų tylą. Bet nuo žmonių srautų pasislėpti nepavyks. Raudonosios kopos yra šalia Mui Nė kurorto, o daug didesnės baltosios driekiasi už 24 km nuo miesto. Visgi tai puikios vietos stabtelti valandai ir palydėti besileidžiančią saulę.

Ho Či Minis

Ho Či Minis, anksčiau vadintas Saigonu, yra svaiginantis Vietnamo veidas, kuriame sutelpa viskas, ką galite įsivaizduoti Pietryčių Azijos valstybėje. Tai verslo ir kultūros miestas, kuriame ir tviska prabangiausi viešbučiai, ir keliautojus kviečia pigiausi svečių namai, čia yra ir geriausių pasaulio restoranų, ir skaniausio gatvės maisto. Šiame mieste jaukias krautuvėles keičia šurmuliuojantis gausus gėrybių turgus. Praeities karų vaiduoklių vis dar matyti ant kai kurių pastatų sienų, tačiau juos po truputį užgožia jaukūs parkai, modernūs dangoraižiai ir spalvoto gyvenimo skraistės. Miestas supažindins su įvairių epochų Vietnamu.

Požeminiai tuneliai

Netoli Ho Či Minio esantis 120 km požeminių tunelių tinklas – tai neįtikėtinas žmonių statinys, padėjęs Vietkongo sukilėliams įsitvirtinti Pietų Vietname. Šiuose tuneliuose slėpėsi tūkstančiai Ku Či provincijos žmonių. Slaptas tunelių tinklas pradėtas kurti dar per karą su prancūzais, bet labiausiai pasitarnavo per Vietnamo karą komunistų sukilėliams kovojant su amerikiečiais. Slapti požeminiai tuneliai jungė kaimelius, ligonines, maisto atsargas, juose buvo įkurta mokyklų, vedybų kambarių, teatrų ir parduotuvių, o požeminis tinklas driekėsi net po JAV karinėmis bazėmis. Gyvenimas po žeme buvo nelengvas – per bombardavimus sukilėliai turėdavo tuneliuose tūnoti dienų dienas. Požeminio miesto gyventojus kamavo ligos. Visgi šis tunelių tinklas po žeme buvo viena priežasčių, kodėl JAV kariams taip ir nepavyko laimėti Vietnamo karo. Dabar šiuos tunelius galima apžiūrėti ir iš išorės, ir iš vidaus.

Karo muziejus

Jei reikėtų išrinkti vieną Ho Či Minio muziejų, kurį tikrai verta aplankyti, tai neabejotinai būtų Karo muziejus. Tai visiškai kitoks, pribloškiantis ir provokuojantis požiūris į Vietnamo karą ir kitus didelius karinius konfliktus šalyje – nuo kovų su kinais ir prancūzais iki japonų ir amerikiečių pasirodymo. Čia rasite ir kankinimo įrankių, pamatysite retai eksponuojamų eksperimentinių ginklų, kurie naudoti Vietnamo kare. Dešimtys nuotraukų primins, koks žiaurus karas dar ne taip seniai niokojo šį gražų kampelį. Karo muziejus išsamiai supažindins su Vietnamo istorija ir jo žmonių gyvenimu.

Ekskursijos

Parsivežkite iš atostogų nepamirštamų įspūdžių.
 •     Viena diena
 •     Pažintinė
Kviečiame pajusti užburiančią vieno gražiausių Vietnamo miestų atmosferą. Dalatas patogiai išsidėstęs plynaukštėje, 1470 m aukštyje virš jūros lygio, kavos ir gėlių plantacijų, ežerų ir vaizdingų parkų, idealiai įsiterpusių į kraštovaizdį, apsuptyje. Miestas, prancūzų įkurtas XXa. pradžioje, pelnytai vadinamas Vietnamo meilės sostine, o miniatiūrinis Eifelio bokštas tik pabrėžia šio miesto grožį ir primena jo istoriją. Besileidžiant lynų keliu,pamatysite miestą iš paukščio skrydžio, užsuksite į parką, kuriame persirengus nacionaliniais Vietnamo kostiumais galima pajodinėti drambliais.

 • Pasiimti: kremo nuo saulės, galvos apdangalą, fotoaparatą, patogią avalynę.
 • Data: suderinama atvykus
 •     Viena diena
 •     Pažintinė
Siūlome vykti į įdomią kelionę į kalnus. Aplankysite pačią gražiausią ir didžiausią Vietnamo „Arbatos plantaciją Nr. 1“, besidriekiančią kalnų ežero pakrantėse, kur Jums bus atskleistos garsios ulongo arbatos auginimo, gamybos ir paruošimo paslaptys. Taip pat turėsite galimybę per džiungles nueiti iki dviejų pačių gražiausių kalnuoto Vietnamo krioklių. Pasivažinėsite ilgiausia pasaulyje alpinių rogių trasa, kuri įrašyta į Guinnesso rekordų knygą. Taip pat sužinosite daug natūralaus šilko gamybos paslapčių.

 • Pasiimti: kremo nuo saulės, galvos apdangalą, fotoaparatą, patogią avalynę, rankšluostį, maudymosi kostiumą.
 • Data: suderinama atvykus
 •     Viena diena
 •     Istorinė pažintinė
Mui Nė ir jo apylinkės garsėja karštaisiais šaltiniais ir gydomuoju purvu. Jūsų laukia 3 valandų procedūros. Purvo vonios, mineralinės vonios su gėlėmis, sūkurinės vonios, vandens masažai, šarko dušas. O viską vainikuos kompleksinis gydomasis viso kūno masažas.

 • Pasiimti: galvos apdangalą, akinius nuo saulės, kremo nuo saulės, fotoaparatą, patogią avalynę.
 • Data: suderinama atvykus
 •     Visa diena
 •     Pažintinė
Vienas vaizdingiausių ir poetiškiausių Vietnamo krioklių. Vandens srovė, septyniomis pakopomis akmens terasomis krintanti iš 40 m aukščio, primena antikinį 100 m pločio amfiteatrą ir suformuoja gražų ežerą uolų bei atogrąžų miško apsuptyje. Apsilankysite gražiausiame budistų vienuolynų komplekse, nuo pašalinių akių paslėptame džiunglėse tarp uolų. Turistus traukia tylus vienuolyno žavesys. Kavamedžių plantacijoje sustosite paragauti šviežios kavos.

 • Pasiimti: kremo nuo saulės, galvos apdangalą, fotoaparatą, patogią avalynę, rankšluostį, maudymosi kostiumą.
 • Data: suderinama atvykus

LAIKINA REZERVACIJA

Galime Jums atlikti nemokamą 24 valandų laikiną rezervaciją ir išsaugoti kainą. Užpildykite formą ir mes tai padarysime.