Egzotinės kelionės

KRYPTIS | KUBA

Kuba – intriguojanti kelionė laiku į rojaus kampelį Žemėje

Pajuskite Kubą. Būtinai aplankykite bent kelis daug kolonijinio paveldo išsaugojusius Kubos miestus, tokius kaip Havana ar Kubos Santjagas, Trinidadas ar Kamagvėjus. Kuba – viena daugiausia karnavalų organizuojančių šalių Lotynų Amerikoje, todėl nepraleiskite progos sudalyvauti bent vienoje iš daugelio gatvės švenčių. Ši valstybė – salsos centras, todėl nesidrovėkite įsisukti į salsos šokių sūkurį vietos klube.

Kuba – viena labiausiai intriguojančių pasaulio valstybių. Fantastiškas klimatas, baltojo smėlio ir skaidrios šiltos Karibų jūros paplūdimiai, autentikos persunkta Havana, senoviniai automobiliai, salsa, cigarai, romas, net ir socialistinis autoritarinis šalies režimas prisidėjo prie Kubos išskirtinumo ir autentiškumo. Pastaraisiais metais politinis klimatas šalyje šyla, į Kubą atkeliauja vis daugiau turistų, valstybė keičiasi ir suteikia dar daugiau galimybių puikiai pailsėti ir patirti nuotykių per atostogas. Kuba – tarsi princesė skurdžiais drabužiais, bet varginga išorė viduje slepia aukso dulkes.

Kubos sostinė Havana neatskiriama nuo salos įvaizdžio. Tai daug kolonijinio ispanų architektūrinio palikimo išsaugojęs miestas, kur laikas atrodo sustojęs nuo muškietomis ginkluotų jūrų piratų laikų. Dalis Havanos pastatų laukte laukia renovacijos, tačiau šimtmečio randai Kubos sostinei suteikia paslaptingumo bei senovės dvasios. Tačiau į salą pradedančios plaukti privačios lėšos jau leido atnaujinti dalį Havanos architektūros ir išryškinti pirminį pastatų žavesį.

Įspūdingiausia ir daugiausia istorinių įvykių sugėrusi – Senoji Havanos aikštė. Joje nuo XVI a. ne tik buvo rengiamos egzekucijos ar mitingai, čia vyko ir festivaliai, bulių kovos. Havanos katedra, pastatyta ispanų konkistadorų, taip pat tapo neatsiejamu miesto simboliu.

Vis dėlto Kuba yra didelė sala, jūroje nusidriekusi net 1200 km. Todėl ir pamatyti tikrai yra daug daugiau nei tik Havaną. Turėdami galimybę aplankykite kitus senovinius Kubos miestus: Santjago de Kubą, Trinidadą, Kamagvėjų.

Kuba – tai ir fantastiškos gamtos šalis, kurioje gausu žaliuojančių kalnų, miškų bei slėnių. Šioje saloje puikiai auga beveik viskas, pradedant cukranendrėmis, kavamedžiais ir tabaku, baigiant atogrąžų vaisiais ir ryžiais bei pupelėmis.

Saloje gausu žalių parkų, apsuptų kalnų, uolų, krioklių, upių ir ežerų. Neapsakomai daug ir įstabių jūros pakrantės vietų, kur žydras vanduo susilieja su akinančiais paplūdimiais. Kubą supa jūrų biosferos rezervatai, mangrovių miškai, koralų rifai, čia yra puikių vietų žuvims stebėti ir žvejoti.

Šalies gamtos grožis dera su plačiomis vietinių šypsenomis. Daug kubiečių protėvių į salą atkeliavę iš kitų kraštų, todėl ir visuomenė yra marga. Nors revoliucijos ir nepriteklius kubiečius spaudžia jau daug dešimtmečių, idealios gamtos sąlygos, kultūrų mišinys, daug saulės ir jūros suformavo labai draugišką visuomenę. Šiek tiek laisvės kurti nedidelius verslus gavę kubiečiai jus sužavės svetingumu ir paslaugumu, nesvarbu, tai bus vietos restoranėlis ar maža parduotuvėlė, svečių namai.

Kubos žmonių gyvenimą nuolat lydi muzika. Kubietiška salsa populiari visame pasaulyje, todėl atvykę į salą pasiruoškite siautulingiems salsos vakarams ir naktims. Be salsos, Kuba garsėja romu ir cigarais, o autentiški antikvariniai automobiliai gatvėse tik dar labiau sustiprina įspūdį, kad nusikėlėte dešimtis metų atgal į praeitį.

Tropinis Kubos klimatas taip pat idealiai tinka atostogoms. Temperatūra čia svyruoja apie +26 °C ir nuolat šviečia saulė. Nuo gruodžio iki balandžio didžiausia tikimybė išvengti lietaus, lepins maloni šiluma, o ne vargins alinantis karštis. Karibų jūros vandens temperatūra Kubos pakrantėse taip pat svyruoja apie +26 °C šilumos.
Ispanų užkariautojams prieš atvykstant į gražią Karibų jūros salą, Kubos žemėje gyveno trys pagrindinės tradicinės Amerikos žemyno gentys, kurios užsiėmė žemdirbyste, rinkimu, žvejyba.

1492 m. saloje išlipus Kristupui Kolumbui, Kubos istorija pakrypo ispaniška tėkme. Žymusis žemių atradėjas salą paskelbė Ispanijos karalyste, ir 400 metų joje klestėjo ispaniška kultūra.

XVIII a. Kubos sostinę užkariavo britai, kurie iš karto paspartino prekybą tarp Amerikos, Didžiosios Britanijos ir Kubos. Būtent šiuo laikotarpiu į Kubą atplukdyta daugybė vergų iš Afrikos, atsirado cukranendrių plantacijų ir paspartėjo šalies raida. Vėliau ispanai susigrąžino Kubos kontrolę.

1868 m. prasidėjo Kubos sukilimas prieš Ispanijos viešpatavimą.

1902 m. Kuba galutinai išsivadavo iš Ispanijos ir JAV kontrolės ir įkūrė nepriklausomą valstybę.

1924 m. Kubos prezidentu išrinktas Gerardo Machado. Jam vadovaujant Kuboje suklestėjo turizmas, ėmė kurtis amerikietiški viešbučiai ir restoranai, kurortai ir linksmybių vietos.

1959 m. žymieji revoliucionieriai Che Guevara ir Fidelis Castro galutinai perėmė valdžią į savo rankas, ir prasidėjo socialistinės Kubos laikotarpis, pažymėtas pilietiniais karais, Kubos uždarumu nuo kitų Vakarų valstybių, diktatūra ir autoritariniu valdymu, kuris nuskurdino šalį. Tik pastaraisiais metais Kubos valdžia atlaisvino vadžias, įsileido daugiau turistų, išleido daugiau kubiečių į užsienio šalis ir suteikė galimybę kurtis privačiam verslui.
   

    SPA centras
    Skalbykla už papildomą mokestį
    Konferencijų salės: 3 (88-350 asm.)
    Prie baseino: paplūdimio rankšluosčiai nemokamai
    kirpykla

    belaidis internetas nemokamai ( 15 min. visos viešnagės metu)
    Uždari baseinai: 1
    Barai: 6
    A la carte restoranai: 5 (turkiškas, žuvies, kinų, italų, pagal išankstinę rezervaciją, viešnagės mietu vieną restoraną vieną kartą galima aplankyti nemokamai)
    Vandens kalneliai: 2

    Gydytojo kabinetas
    Prie baseino: skėčiai, gultai - nemokamai
    Restoranai: 1 (pagrindinis)
    Baseinai: 3 (atviri)


Kubos virtuvėje susilieja Karibų jūros ir ispaniški skoniai. Kubiečiai valgo daug platanų, juodųjų pupelių, ryžių. Taip pat čia mėgstama troškinta ir plėšyta jautiena, kiauliena su svogūnais, neapsieinama be atogrąžų vaisių, kurie puikiai dera ir noksta visoje šalyje.

 •     Kubietiškas sumuštinis – populiarus užkandis, atsiradęs kaip cigarų gamintojų lengvai pasigaminamas ir sotus maistas. Tai kubietiškoje duonelėje įterpta skrudinta kiauliena, kumpis, sūris, garstyčios ir krapai.
 •     Ropa vieja – troškinta ir plėšyta jautiena su daržovėmis.
 •     Viščiukas su ryžiais – patiekalas su Karibų jūros regiono prieskoniais.
 •     Kiaulienos kulninė – marinuota kubietiškuose prieskoniuose ir kepta orkaitėje su skania apskrudusia odele.
 •     Kubietiška žuvienė – su jūrų žuvų gabalėliais, česnakais ir svogūnais.
 •     Kubietiški cukriniai sausainiai su gvajavų džemu – populiarus vietos žmonių desertas prie arbatos.
Turizmas čia pradėtas plėtoti tik prieš keletą dešimtmečių, tad dauguma viešbučių yra senos statybos ir iš dalies arba visiškai renovuoti. Dėl šalies vykdomos politikos renovacija čia vyksta lėčiau ir dažniausiai tam tikrais etapais, nenutraukiant viešbučio veiklos, be to, dėl įvežamų produktų apribojimų šalies apgyvendinimo įstaigų interjeras (net renovuotų) nėra įmantrus. Aukščiausios kategorijos (penkių žvaigždučių ir kai kurie keturių žvaigždučių) viešbučiai yra geresnės būklės ir dažniausiai renovuoti, o žemesnės kategorijos viešbučiai yra paprastesni, senesni ir tik iš dalies atnaujinti.

Dauguma populiariausio Kubos kurorto Varadero viešbučių yra įsikūrę ant jūros kranto, prie puikių smėlio paplūdimių ir pasižymi erdviomis apželdintomis teritorijomis. Beveik visi kurortiniai viešbučiai siūlo „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipą ir dažname jų yra 24 valandas veikianti kavinė ar baras, tiekianti užkandžius ir gėrimus. Visuose viešbučiuose organizuojama puiki pramoginė programa, dažnai su Karibų jūros regiono kultūros elementais. Viešbučių kategorija Kuboje žymima žvaigždutėmis, tačiau čia galiojančios klasifikavimo sistemos nereikia tapatinti su Europos standartais. Dėl šalies vykdomos politikos ir ekonomikos viešbučiai yra paprastesni, senesni, juose teikiama mažiau paslaugų nei kitur, kur išplėtotas turizmas. Belaidžio interneto paslaugos čia yra ribojamos ir dažniausiai teikiamos už papildomą mokestį ribotą valandų skaičių.
Darbo laikas. Bankai Kuboje dirba dažniausiai nuo 8 iki 15 val. darbo dienomis. Kitos įstaigos ir biurai – nuo 8.30 iki 17 val. Restoranai ir užkandinės pradeda veikti nuo 11 val. Muziejai dažniausiai atviri lankytojams antradienį–šeštadienį nuo 9 iki 18 val. Parduotuvės atidarytos taip pat nuo 9 iki 18 val. su pietų pertrauka nuo pirmadienio iki šeštadienio.

Pinigai. Vienas didesnių Kubos išskirtinumų, prie kurio tenka priprasti kiekvienam turistui, – dvi skirtingos valiutos. Tai Kubos pesas (CUP) ir Kubos konvertuojamasis pesas (CUC). Nė vienos šių valiutų neįsigysite už Kubos ribų, todėl pinigus teks išsikeisti atvykus į šalį. Kubos pesais daugiausia naudojasi vietos žmonės, Kubos konvertuojamaisiais pesais atsiskaito turistai. Nors šalyje būdami ilgesnį laiką įprasite naudotis vietos pinigais, kišenėje visada verta turėti grynųjų. Geriausiai turėti smulkių Kubos konvertuojamojo peso kupiūrų, nes vietos restoranai ar apgyvendinimo įstaigos, traukinių ar autobusų stotys gali neturėti grąžos. Nors bankomatų Kuboje daugėja, išsiimti pinigų iš bankomato šalyje vis dar sudėtinga. Dažniausiai bankomatai įrengti prabangių viešbučių teritorijose ir priima tik VISA korteles, išduoda pinigus JAV doleriais, kuriuos reiks išsikeisti banke ar keityklose. Todėl geriausia į Kubą vežtis grynųjų pinigų – JAV dolerių ar eurų. Iškilus dideliems piniginiams nesklandumams visada galite kreiptis pagalbos į viešbutį ar banką – jų darbuotojai patars, kaip geriau išspręsti situaciją.

Arbatpinigiai. Kaip ir visame pasaulyje, 10 proc. sumokėtos sumos užteks arbatpinigiams už geras paslaugas.

Transportas. Nors Kuboje puikiai veikia ilgesnių nuotolių tarpmiestiniai autobusai (juose yra kondicionieriai, tualetai ir net TV), viešasis transportas miestuose vis dar lėtas ir nelabai patogus. Miestuose važinėja maršrutiniai taksi, kuriais naudojasi vietos gyventojai, kartais į juos įsėda ir turistai. Veikia ir valstybinių taksi bendrovių, kurios rūpinasi turistų vežimu. Taip pat yra privačių taksi automobilių, bet jų kainos ne visada bus mažesnės nei valstybinių taksi. Svarbiausia dar prieš sėdant į automobilį susitarti dėl kainos! Dar viena alternatyva kelionėms po miestą ar kurortą – velotaksi ir kokotaksi. Tai dviračiai ir motoroleriai, perdaryti į transporto priemones vežti dviem ar net trims žmonėms. Kuba yra vienintelė Karibų jūros valstybė, turinti išplėtotą geležinkelių tinklą. Ir nors traukiniai čia lėti, dažnai vėluoja ar atideda kelionę, tai puikus būdas susipažinti su vietiniais, pamatyti gamtą ir salos gyvenimą. Pagrindinė geležinkelio linija čia driekiasi iš Havanos į Kubos Santjagą. Norintiems daug keliauti po šalį verta pagalvoti apie automobilio nuomą, nors kainos palyginti aukštos. Kuboje nėra automobilių spūsčių, pagrindiniai keliai ne patys blogiausi ir apytuščiai. Kelio ženklinimo beveik nematyti, kalnų keliuose reikės būti nepaprastai atidiems, o naktį vairuoti nepatariama. Degalinių Kuboje taip pat nedaug, todėl verta turėti papildomą degalų baką. Nuo vieno šalies krašto iki kito yra net 1200 km, tad norintiems keliauti per visą teritoriją verta rinktis vietos skrydžius lėktuvu. Tiesa, Kubos lėktuvų parkas ne pats naujausias ir saugiausias. Apribojimai. Kubos žmonės gana laisvi ir tolerantiški, nusikalstamumas daug mažesnis nei kitose Lotynų Amerikos šalyse. Vis dėlto atsiminkite, kad svečiuojatės autoritarinėje šalyje, kur ribojamas laisvas žodis bei demokratiniai judėjimai.

Lauktuvėms. Kubietiški cigarai – žymiausia šios salos prekė, populiari visame pasaulyje. Saugokitės prastos kokybės cigarų, sukištų į padirbtas pakuotes ir parduodamų gatvėje. Kitas tikrai vertas įsigyti produktas – Kubos romas. Tai pasaulyje pripažinta ir viena seniausių šios šalies eksporto prekių. Pigesnio ir kokybiško romo rasite kiekviename turistams pritaikytame prekybos centre. Kava – mažiau žinomas, tačiau taip pat kokybiškas ir skanus Kubos produktas. Nepamirškite pasidairyti suvenyrų meno ir rankdarbių turguose, kur rasite ne tik vietos meistrų, tačiau ir afrikietiškų bei Lotynų Amerikos medžio skulptūrėlių, juvelyrikos ar net senovinių artefaktų.


Lankytinos vietos

Štai keletas pasiūlymų, ką verta aplankyti Kuboje.

HAVANA

Havana – tai Kubos salos širdis, kurioje susilieja ir architektūros paveldas, ir tradicinis miesto žmonių gyvenimas, ir kurortai prie Karibų jūros. Havanoje verta aplankyti Senąją aikštę, Havanos katedrą, karinį gynybinį fortą, o ir visas Havanos senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kubos sostinėje mėgo lankyti žymusis amerikiečių rašytojas Ernestas Hemingway – ir dabar galima pavaikščioti jo pramintais takais, apsilankyti rašytojo pamėgtuose restoranuose bei kavinėse. Havanoje pasimėgaukite tropiniais skoniais ir garsais kokteilių bare, kubietiškos gyvos muzikos klube ar salsos šokių aikštelėje.

TRINIDADAS

Trinidadas savo puikiai išlaikytu paveldu Kuboje nusileidžia tik pačiai Havanai. Tai miestas, daug nepasikeitęs nuo 1800 m. ir įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Senamiestis yra Ispanijos kolonijinio laikotarpio palikimas, jame uždraustas automobilių eismas. Gražūs pastelinių spalvų namai ir akmeniniai grindiniai nukels į praeitį. Dar daugiau žavesio Trinidadui suteikia aplink miestą žaliuojantys kalnai, palmės bei švelnaus vėjo laižoma jūros pakrantė. Šis miestas – vienas ekoturizmo centrų šalyje. Trinidadas garsėja šokių aikštelėmis, kurios įrengtos net tokiose vietose kaip bažnyčios griuvėsiai ar buvę ligoninės pastatai. Aplink miestą veikia cukraus fabrikų, kuriuos taip pat įdomu aplankyti.

VINJALESO SLĖNIS

Tai vienas gražiausių ir lengviausiai pasiekiamų Kubos gamtos kampelių. Organoso kalnų grandinėje įsitaisęs slėnis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip Kubos kultūros ir gamtos perlas. Vinjaleso slėnyje gausu jaukių miestelių ir kaimelių, aukštai į dangų besistiebiančių klintinių uolų, pušynų ir tradicinių tabako plantacijų. Žymiausi Kubos cigarai atkeliauja būtent iš šio slėnio plantacijų. Žaliuojančio slėnio takais galėsite pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiais ar jodinėti žirgais ir pamatyti, kaip ramiai teka Kubos provincijos gyvenimas.

KUBOS SANTJAGAS

Dar vienas kolonijine istorija garsėjantis Kubos miestas – Kubos Santjagas. XVI a. ispanų užkariautojų įkurtas miestas dabar laikomas antru svarbiausiu po Havanos. Žymiojoje centrinėje miesto aikštėje revoliucionierius Fidelis Castro 1959 m. paskelbė apie sėkmingą revoliucijos pabaigą. Kitas žinomas miesto objektas – Castillo de San Pedro de la Roca. Tai XVII a. iškilęs gynybinis fortas, nuo kurio galima apžvelgi visą jūros įlanką prie miesto.

SJENFUEGOSAS

Sjenfuegosas – kiek kitoks miestas. Jis įkurtas ne ispanų, o prancūzų, todėl ir atmosfera šiame mieste unikali. Sjenfuegosas dar vadinamas Pietų Perlu arba Kubos Paryžiumi. Jis patiks vertinantiems praeito amžiaus vidurio modernią architektūrą. 1950 m. statyti namai puikiai išsilaikę ir nepraradę žavesio. Šiame mieste ne tik skaniai pavalgysite, aplankysite istorijos muziejų, tačiau ir išmoksite šiek tiek daugiau ispanų bei prancūzų kalbų.

BARAKOA

Havana yra modernios Kubos sostinė, tačiau ji ne visada buvo šalies politinis ir administracinis centras. Būtent Barakoa vadinama pirmuoju šalies miestu, kur buvo įkurta salos sostinė. XVI a. įkurtą miestuką išgarsino tyrinėtojas Diego Velacquesas. Kaip ir visi Kubos didesni miestai, Barakoa žavi architektūra ir ispanišku paveldu. Barakoa taip pat puikiai tinka žygiams į kalnus ir žaliuojančias apylinkes. Netoli paplūdimio žaliuoja vešlios atogrąžų džiunglės.

ALEJANDRO DE HUMBOLTO NACIONALINIS PARKAS

Alejandro de Humboldto nacionalinis parkas Kuboje – tai vieta, kur bene didžiausia biologinė įvairovė pasaulyje. Kaip ir kiti Kubos gamtos ir kultūros paminklai, šis parkas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia veša daugybė rūšių augalų ir klega galybė rūšių gyvūnų. Po šiaurės rytų Kubos pakrantėje esantį parką galima žygiuoti su gidu. Kalnuotoje džiunglių vietovėje pamatysite ne tik ryškiaspalvių paukščių, įvairiausių augalų, tačiau ir kerinčių krioklių, skaidrių upių, supamų žalumos.

Ekskursijos

Parsivežkite iš atostogų nepamirštamų įspūdžių.
 •     Viena diena
 •     Pažintinė

Vakariausioje Kubos vietoje esantis Vinjaleso slėnis visame pasaulyje garsėja kraštovaizdžiu, tabako plantacijomis ir tikru kubietišku kaimo gyvenimu. Nuo priešistorinio Juros periodo slėnyje styrančios uolos kartu su visu slėnio gyvenimu 1999 m. įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai ir derlingiausia Kubos vieta, kur auginamas ir ruošiamas geriausias pasaulyje tabakas. Ekskursija į šį slėnį suteiks Jums nepakartojamą galimybę susipažinti su Kubos provincijos gyvenimu ir gamta. Ekskursijos metu aplankysite ūkininkų namus, apsuptus tabako plantacijų. Čia sužinosite apie tabako augintojų kasdienybę ir patį auginimo bei cigarų gamybos procesą. Vėliau apžiūrėsite 120 metrų aukščio priešistorinių piešinių repliką kalno šlaite. Po to trauksite į kelionę laivu urvais tekančia upe. Sužinosite apie Organoso kalnų grandinės gamtos, gyvybės ir gyvenimo evoliuciją, slėnio civilizacijas. Pabaigoje apžvelgsite slėnio panoramą iš viršuje esančios apžvalgos aikštelės.

 • Pasiimti: galvos apdangalą, akinius nuo saulės, kremo nuo saulės, fotoaparatą, patogią avalynę.
 • Data: suderinama atvykus
 •     Pusė dienos
 •     Pažintinė kultūrinė

Apžvalginė ekskursija, kurioje apžiūrėsite daugelį žymiausių Havanos vietų. Kruopščiai atrinkti objektai Jus supažindins su tikrąja Havana. Išvykoje turėsite galimybę išsirinkti mėgstamiausias vietas ir objektus, kuriuos tikrai norėsite aplankyti dar kartą. Ekskursijos maršrutas: San Francisco de Asís aikštė, Katedros aikštė, Vieja aikštė, Armas aikštė, miesto muziejus, Kapitolijus, Centrinis parkas, baras restoranas „Floridita“ ir „Bodeguita del Medio“, Havanos universitetas, Revoliucijos aikštė ir Malecón bulvaras. Miesto lankymas bus padalytas į dvi dalis – kolonijinę ir moderniąją Havaną. Pirmiausia pateksite į senąją Havaną, kurioje beveik nėra automobilių, todėl viską apeisite pėsčiomis. Tai architektūros, meno ir kultūros muziejus po atviru dangumi. Modernioji Havana taip pat ne mažiau įdomi, gausi vėlesnių laikų nuorodų ir ženklų, įdomios architektūros.

 • Pasiimti: galvos apdangalą, akinius nuo saulės, kremo nuo saulės, fotoaparatą, patogią avalynę.
 • Data: suderinama atvykus
 •     Visa diena
 •     Pažintinė

Šioje ekskursijoje pamatysite, kaip gimsta patys geriausi pasaulyje cigarai ir žymusis kubietiškas romas. Atvyksite į gamyklą Pinar del Rijaus regione. Aplankysite vietos tabako augintojus, apžiūrėsite plantacijas, visą įrangą tabakui rinkti, džiovinti ir paruošti cigarams gaminti. Pamatysite, kaip gaminami kubietiški cigarai. Apžiūrėsite ir patalpas, kuriose laikomas tabakas ir išskirtinės kokybės cigarai.
Per pietus džiaugsitės provincijos gyvenimu, ragausite tradicinius Kubos patiekalus. Grįždami į viešbučius aplankysite „Guayabita del Pinar“ romo gamyklą.

 • Pasiimti: galvos apdangalą, akinius nuo saulės, kremo nuo saulės, fotoaparatą, patogią avalynę.
 • Data: suderinama atvykus
 •     Vakaras
 •     Pramoginė

„Tropicana“ – tai ikoniška Kubos ritmų, rumbos, mambo, danzonet ir net Lotynų džiazo vieta, kurios istorija nepakartojama. 1939 m. prabangią ir ekstravagantišką vietą iš aukštuomenės damos nusipirkęs investuotojas svajojo čia atidaryti 300 vietų restoraną ir naktinį klubą. Dama iškėlė vieną sąlygą – pirkėjas turėjo išlaikyti visus medžius, krūmus ir augalus teritorijoje. Todėl ši istoriškai išlikusi detalė dabar yra svarbi „Tropicanos“ auros dalis. Klubą supa žaluma: karališkos palmės, mango medžiai, kedrai ir kiti augalai. 1992 m. Amerikos restoranų industrijos akademija „Tropicanos“ klubą išrinko geriausiu kabaretu Pietų ir Šiaurės Amerikoje. Šis klubas išskirtas dėl renginių kokybės, turtingos istorijos, čia pasirodymai vyksta jau daugiau nei pusę amžiaus. Svarbu: į klubą įleidžiami asmenys nuo 18 metų.

 • Pasiimti: fotoaparatą.
 • Data: suderinama atvykus
 •     Dvi dienos
 •     Istorinė pažintinė

Tiems, kurie svajoja patyrinėti gražiąją Kubos salą detaliau, tačiau neturi daug laiko, ši išvyka yra puikus pasirinkimas. Per dvi dienas turėsite galimybę susipažinti su nuostabia šalies kultūra ir istorija itin charizmatiškuose Sjenfuegoso (Cienfuegos), Trinidado, Santa Klaros (Santa Clara) ir Sankti Spirituso (Sancti Spiritus) miestuose. Ši kelionė garantuos ypatingus įspūdžius visam gyvenimui.

Santa Klara, penktasis pagal dydį šalies miestas, užima išskirtinę vietą Kubos istorijoje, nes čia ilsisi pats revoliucionierius Che Guevara. Smagu aplankyti šio herojaus mauzoliejų, daugybę paminklų ir jam dedikuotų muziejų. Ypatinga atmosfera tvyro ir pagrindinėje aikštėje Parque Vidal, kuri yra miesto širdis. Čia kaip niekur kitur pajusite tikrąjį kubiečių gyvenimo ritmą.

Sankti Spirituse galėsite iš arti pamatyti kasdienį kubiečių gyvenimą. Ramus miestelis, kurį kadaise įkūrė ispanai, didžiuojasi itin jaukia atmosfera ir autentiškų pastatų puikumu.

Trinidadas yra viena didžiausių Kubos puošmenų, į kurį traukia turistai iš viso pasaulio. UNESCO saugomas senamiestis puikuojasi plačiomis aikštėmis, didingais kolonijinio amžiaus pastatais ir ištaigingomis tvirtovėmis. Visa tai dar paspalvinta senovinių automobilių paradais gatvėse. Čia gausu įdomių muziejų, meniškų gatvelių ir skambių restoranų bei barų.

Sjenfuegosas vadinamas pietų perlu ir yra vienas moderniausių šalyje. Miestą iš vienos pusės supa Eskambrajaus kalnų (Sierra del Escambray) peizažas, iš kitos – įspūdinga Chagvos (Jagua) įlanka.

 • Pasiimti: kremo nuo saulės, galvos apdangalą, fotoaparatą, patogią avalynę.
 • Data: suderinama atvykus

LAIKINA REZERVACIJA

Galime Jums atlikti nemokamą 24 valandų laikiną rezervaciją ir išsaugoti kainą. Užpildykite formą ir mes tai padarysime.