Egzotinės kelionės

KELIONĖS KRYPTIS | PORTUGALIJA

Portugalija – šalis, kurią aplankę norėsite sugrįžti vėl ir vėl. Ši šalis verta ne vienos kelionės – žemyninė dalis pribloškia peizažų įvairove ir nuostabiais paplūdimiais. Portugalijos paplūdimiai verti atskiro paminėjimo, o patys geriausi driekiasi Algarvės regione. Čia jie gražesni vienas už kitą. Pavyzdžiui, Karvueiro (Carvoeiro) – „European Best Destination” paskelbtas pačiu gražiausiu 2018 metų paplūdimiu Europoje.

Įsivaizduokite vasarą ir pačias nerūpestingiausias atostogas, ramią jūrą ir smėlio paplūdimį, burnoje tirpstančią vakarienę ir įdegusius turistus. Kur užmesi akį, ten pamatysi uolas ir jūrą. Visur tokios ryškios spalvos, kad net norisi prisimerkti: smaragdo spalvos vandenynas, balti paplūdimiai, ryškiai žalia žolė, skaidrus žydras dangus ir akinantis pastatų baltumas. Tai – Algarvė.

Poilsis Portugalijoje

Viza

Nereikalinga

Skrydžio trukmė

~4 val. (Algarvė)

Kalba

Portugalų

Laiko skirtumas

-2 val. (GMT+1)
Populiarūs kurortai
Algarvė - Albufeira

Nuo 475Eur.

Algarvė - Praja da Roša

Nuo 488Eur.

Algarvė - Lagosas

Nuo 635Eur.

Aligarvė - Tavira

Nuo 563Eur.

Poilsio Portugalijoje privalumai

Nacionalinė virtuvė
Foul – pupelių patiekalai.
Bacalhau – itin populiarios sūdytos Atlanto menkės.
Sardinhas assadas – ant grotelių keptos sardinės.
Caldeirada – 7–9 rūšių žuvų, pomidorų, bulvių ir svogūnų troškinys.
Caldo verde – sriuba, ruošiama iš pjaustytų kopūstų ir bulvių, pagardinama aštroka kiaulienos dešra chourico.
Bife a Portuguesa – jautienos kepsnys su porto padažu.
Arroz doce – tradicinis ryžių pudingas.
Pastel de nata – burnoje tirpstantis plikyto kremo pyragaitis, kurio skonį ilgai prisiminsite.
Bolo de mel – turistų pamėgtas medaus pyragas su cinamonu arba be jo.
Pravartu prisiminti
Darbo laikas.Įprastas parduotuvių darbo laikas – 9–13 val. ryte ir 15–19 val. po pietų darbo dienomis ir iki 13 val. šeštadieniais. Prekybos centrai visomis savaitės dienomis veikia nuo 10 iki 22 val. Bankų durys atviros nuo 8.30 iki 15 val. Kai kurie Lisabonos bankai veikia iki 18 val.
Arbatpinigiai. Mokestis už aptarnavimą gali būti įskaičiuojamas į viešbučio ar restorano sąskaitą. Jeigu jis neįtrauktas, įprasta, tačiau neprivaloma palikti 10 proc. sumos.
Transportas. Pagrindiniai Portugalijos keliai ir greitkeliai mokami ir geros kokybės, jų tinklas gerai išplėtotas. Susisiekimas šalies traukiniais daug patogesnis negu autobusais. Lisabonoje ir Porte veikia modernus metro tinklas. Taksi paslaugos šalyje nebrangios, už kelionę mokama pagal taksometro rodmenis.
Apribojimai. Paprastai apie draudimus įspėja specialūs ženklai.
Lauktuvėms.Vietos saldumynai, tradiciniai siuvinėti rankšluosčiai, butelis gero vyno.
Pajuskite Portugaliją
Portugalijoje apstu festivalių, religinių švenčių ir mugių, dėl kurių sustoja visas miesto ar miestelio gyvenimas. Įsitraukę į linksmybes nepasigailėsite. Portugalams būdingas saudade – ilgesys, kurį geriausiai perteikia ypatingas dainavimo stilius fado.
Pamatykite bulių kautynes, vadinamas tourada, – jos ne tokios kruvinos kaip ispanų korida, nes pagal įstatymus buliaus negalima nužudyti arenoje. Jei esate golfo mėgėjas, ši šalis tam puikiai tinkama. Išbandykite neįprastą Funšalio „taksi“ – į pintas roges panašų toboganą. Gėrėkitės nuostabiu kraštovaizdžiu nuo Kabo Žirau uolos. Aplankykite Šv. Vincento iškyšulį, dar vadinamą pasaulio kraštu, Fatimą – pasaulio altorių.
Vynas ir maistas yra itin svarbi Portugalijos kultūros dalis – paragaukite ir nenusivilsite.