Kelionės po Lietuvą

TEN AUKŠTAI, AUKŠTAI LIETUVOJE

tikslinama

KELIONĖS DATA

tikslinama

KELIONĖS KAINA

Marijampolės. Vilkaviškio

IŠVYKIMAS IŠ
Dažnas mūsų keliautojas, jau spėjo apkeliauti didžiąją dalį Lietuvos turizmo kelių, kelelių 🙂 Todėl šį kartą siūlome kartu su mumis pasileisti į tolimą kelionę Lietuvos Šiaurės Rytuose! Virš septynių ežerų iškilęs miestas. Atvykę į Zarasus pateksite į kalvų, ežerų ir miškų apsuptyje įsikūrusį rojų, dar nuo seno žinomą kaip Lietuvos Šveicarija.
Šiame 1 dienos kelionės maršrute ne tik pamatysite Zarasus nuo 17 metrų aukščio apžvalgos rato virš ežero, bet ir turėsite galimybę apsilankyti antroje pagal dydį saloje visoje Lietuvoje. Taip pat susipažinsite su seniausiu Lietuvos medžiu - Stelmužės ąžuolu, paskanausite razavų blynų, kurie kepami 300 metų skaičiuojančiame malūne ir apsilankysite menininkų "Meka" vadinamoje Dusetų dailės galerijoje.

KELIONĖS PROGRAMA

⚠️ Išvykimas iš Vilkaviškio
⚠️ Išvykimas iš Marijampolės

Anksti ryte išvyksime Zarasų link. Kelionę pradėsime nuo Zarasų krašto muziejaus. Zarasų krašto muziejuje susipažinsite su krašto istoriją liudijančiais senaisiais eksponatais, apžiūrėsite išeivijos dailininko Miko Šileikio dovanotą savo tapybos darbų kolekciją. Vėliau mūsų kelias ves prie apžvalgos rato, kuris yra tikra  miesto puošmena - 17 metrų virš ežero iškilęs ratas. Nuo jo atveria vaizdinga „mėlynosios miesto akies“ panorama su visomis salomis. Šalia apžvalgos rato nusitęsusi ežero pakrantė, kurioje galima pasigrožėti skulptūrų parku bei fontanu. Tęsime kelione po miestą aplankydami Sėlių aikštę. Lietuvoje  ši,  vienintelė  tokia, radialinio  išplanavimo ir saulės  pavidalo  aikštė  yra  urbanistikos paveldo objektas. Šalia Sėlių aikštės pamatysite ir kitą puošmeną – XX a. pradžioje pastatytą grakščiąją Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčią, kurios altorių puošia stebuklingai per gaisrą nesudegęs Švč. Mergelės Marijos paveikslas.

Kelionė vingiuosis ir už miesto ribų, kur aplankysime Šlyninkos vandens malūną. Trijų šimtų metų senumo malūne turėsite galimybę ne tik paragauti čia pat kepamų tautinio paveldo blynų ar duonos, bet ir įsigyti malūne malamų miltų ar kitos produkcijos. Čia besilankantys turės galimybę sudalyvauti ekskursijoje po malūną, pasiklausyti malūnininko pasakojimų apie šį matą bei užsisakyti edukacinę programą. Planuojama ekskursija po malūną su tautinio paveldo produktų degustavimu. 

O kokia kelionė Lietuvos Šiaurėje jei neaplankytumėme Stelmužės dvaravietės ir Lietuvos gamtos paminklo ir vieno seniausių ąžuolų Europoje - Stelmužės ąžuolo. Spėjama, kad jo amžius yra apie 2000 metų. Ąžuolas yra 23 m. aukščio, 3,5 m. skersmens ir 13 m. apimties prie žemės. Ten pabuvoję sako, kad kamienui apimti reikia apie 13 vidutinio sudėjimo žmonių. Stelmužės  ąžuolas – medis,  matęs  nemažai. Apie ąžuolą sklando legendos ir pasakojimai. Dar išlikę legendos byloja, kad per drevę galima nusileisti į požemio pasaulį, kad po jo šaknimis gali būti lobis, o po šakomis senovėje degusi šventoji ugnis. Prie medžio šaknų būdavo deginami aukurai bei aukos dievams. Besisvečiuodami ten aplankysime ir Stelmužės bažnytinio meno muziejų. Dalis muziejaus veikia šalia bažnyčios esančioje varpinėje, kur įrengta ekspozicija, įamžinanti Stelmužės istoriją.
Stelmužės parke įsikūręs Vergų bokštas. Stelmužės dvarvietės teritorijoje buvo dvaras, kurį iš pradžių valdė vokiečiai Folkerzamai, o vėliau  caro  dvariškiai Valujevai, kurie garsėjo savo žiaurumu. Yra išlikusi informacija, kad pastatytame bokšte jie kalino ir bausdavo prasikaltusius baudžiauninkus – uždarydavo nakčiai, o dieną vėl išvarydavo į darbą, todėl manoma, kad Vergų bokštas tarnavo kaip  kalėjimas. Istorijos  šaltiniuose užfiksuota, kad  neištvėrę dvaro šeimininkų žiaurumo, baudžiauninkai dažnai bėgdavo iš Stelmužės. Kiti istorijos šaltiniai mini, jog bokšte veikė ledainė, mat storos sienos puikiai išlaiko vėsą. Po tokio vergų bokšto pasakojimų, pasinerkime į stebuklus! Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vietoje prie ilgio ežero. Pasakojama, kad  stebuklingas apsireiškimas  prie  Ilgio  ežero įvyko 1967 metais vėlų  birželio 30 dienos  vakarą. Du  jauni žmonės  ant  Ilgio ežero pamatė  ryškią  šviesą. Netikėdami savo akimis iš  pradžių  jie pamanė, kad  atvažiuoja  mašina, bet  šviesa  neartėjo. Priėję arčiau pastebėjo ant sutrūnijusio polio stovinčią švytinčią jauną nepaprasto grožio mergaitę, vilkinčią baltą suknelę su pelerina ir auksiniais plaukais. 

O ar esate girdėję kaimelį Salakas? Tik įvažiavus į Salako kaimelį, pasitinka Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčios bokštas. Kuo išskirtinė ši bažnyčia? Atvykus prie jos būsite sužavėti ją supančia gamta, bei didingumu, kuris leis pasijusti tarsi būtumėte ne Lietuvoje, o tari Normandijoje ar senojoje Anglijoje! Ši bažnyčia įspūdinga tuo, kad buvo pastatyta iš akmenų. Kadangi tokiai didžiulei bažnyčiai reikėjo labai daug akmenų, vien Salake tiek jų nebuvo. Todėl po apylinkę netruko pasklisti kalbos, kad vykstančiųjų į Salaką prašoma į vežimą įsimesti vieną ar kelis akmenis ir tokiu būdu prisidėti prie statybos.

Toliau keliaudami po Zarasų rajono įžymybes neaplenksime ir originalus rajono kultūros centro, kuris traukia ne vien smalsuolių žvilgsnius bet ir paskatino burtis visus rajone gyvenančius ir kuriančius menininkus. Modernioje Dusetų dailės galerijoje veikia trimačių projekcijų ekspozicija, eksponuojami žymaus dailininko Šarūno Saukos darbai. Nuo šio centro neatsilieka ir Sartų regioninio parko lankytojų centras, kurio ekspozicijoje  įrengti  informaciniai  terminalai, filmų peržiūros įranga, interaktyvūs stendai, atkuriami gamtos garsai, kad  lankytojai  patirtų  betarpišką  gamtos  suvokimo jausmą. Ekspozicinėje  sienelėje esančiuose monitoriuose galima pamatyti filmuką apie Sartų ežero atsiradimą, regioninio parko simbolį – ausuotąjį kragą. Surasite išsamią informaciją apie gamtos ir kultūros paveldo vertybes aptinkamas regioninio parko teritorijoje. Atskiras stendas su filmuota medžiaga skirtas garsiosioms Sartų žirgų lenktynėms, kurių tradicija Dusetose siekia daugiau kaip 100 metų. Pamatysime kur Lietuvos Respublikos prezidentas V.Adamkus pasodino ąžuoliuką, kur Dusetų skulptūrų parke stūkso garsių šalyje autorių darbai.

O kelionės pabaigai pasilikome linksmiausią! Ramūno Čižo -  alaus daryklą ir senovinių įrankių ekspoziciją. Ramūnas Čižas – ketvirtas aludaris giminėje, gaminantis alų, kurio receptūra šeimoje žinoma nuo 1863 m. Čia taip pat įsteigta senovinių alaus gamybos įrankių ekspozicija, kurioje eksponuojami Broniui Čižui priklausę  alaus  gamybos  įnagiai   bei   naudoti   daiktai, o lankytojai supažindinami su alaus gamybos eiga nuo miežio grūdo paruošimo iki galutinio produkto. Ekspozicijos patalpose vyksta alaus degustacija.
 • kelionė autobusu
 • lydintis gidas visos kelionės metu
 • kelionės programos rengimas ir derinimas
 • ZARASŲ KRAŠTO MUZIEJUS -1,50 EUR.SUAUGUSIAM // MOKSLEIVIAMS, SENJORAMS 0,50 EUR.
 • ŠLYNINKOS VANDENS MALŪNO EDUKACIJA IR DEGUSTAVIMAS -6 EUR.
 • STELMUŽĖS BAŽNYTINIO MENO MUZIEJUS -1,50 EUR. SUAUGUASIAM // MOKSLEIVIAMS, SENJORAMS 0,50 EUR.
 • SARTŲ REGIONINIO PARKO LANKYTOJŲ CENTRAS -1 EUR.
 • RAMŪNO ČIŽO ALAUS EDUKACIJAIR DEGUSTACIJA -7 EUR.
 • ASMENINĖS IŠLAIDOS
 •  tikslinama EUR asmeniui (suaugusiam)
 • tikslinama EUR* asmeniui (vaikui iki 12m.)

Rezervuokite vietas