Kelionės po Lietuvą

Kelias dzūkų miškais ir kopomis

2020.08.22

KELIONĖS DATA

23 EUR suaugusiam asm., 20 vaikui EUR iki 12m.

KELIONĖS KAINA

Marijampolės. Vilkaviškio. Kalvarija.

IŠVYKIMAS IŠ
Ar žinote tą jausmą, kai leidžiatės į interneto platybes ir staiga netyčia užklydę į kokią nors pažintinę svetainę nustembate perskaitę antraštes apie neatrastas gatves, senus architektūros šedevrus, gamtos kūrinius? Tuomet  nejučia susimąstome „o kas čia buvo seniau“, „kas to pastato viduje“? 🙂  Užsidegęs smalsumas dažnai skatina pasileisti į tolumas keliones net ir didžiausius namisėdas, todėl, kodėl nepradėjus mums kartu pažinti Lietuvos nuo kaimyninės Dzūkijos? Tai nepamirštama kelionė į pušų ir lapuočių kraštą: druskų kurortas, gardžiausias maistas, Dzūkijos nacionalinio parko "perlai", kopos ir pelkės - visa tai patirsite per vieną dieną!
Šiame 1 dienos kelionės maršrute ne tik aplankysite Druskininkų muzikinį fontaną, seną jo kvartalą, bet ir turėsite galimybę pamatyti garsiąją "Meškos šikną"! Taip pat būdami toli nuo pajūrio krašto pasijusite tarsi būtumėte šalia jo, kadangi keliaudami Zackagirio taku pamatysite tikrų tikriausią Klonių kopą! Ir nepamiškite pasiimti kepimo pirštinių, nes kartu kepsime dzūkiškos virtuvės skanėstą - babką, virtuvės istorijoje jau skaičiuojančią 3-čią amžių!

KELIONĖS PROGRAMA
 07:30 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties.  Vytauto g. 103, Vilkaviškis.
 08:00 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo  „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
 08:20 val. išvykimas iš Kalvarijos, nuo autobusų stoties. Dariaus ir Girėno g. 36, Kalvarija.
*Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.Keliaudami šiuo maršrutu aplankysite Aštriosios Kirsnos dvarą - vieną didžiausių Dzūkijoje dvaro sodybą. Turėsime laisvo laiko pasivaikštinėti dvaro teritorijoje. Ir toliau keliausime į Draskininkų miestą. Čia mus pasitiks plepi ponia, kurios draugijoje ne tik lepinsime ausis – žaismingais pasakojimais, bet ir akis nuostabiais miesto vaizdais pradedant kurorto senamiesčio kvartalu, įdomiu tuo, kad būtent čia, kur kadaise buvo apjuosta Vokiečių, Naująją, Vladimiro gatvėmis ir turgaus skersgatviu, maždaug prieš 70 m. vienas priešais kitą stovėjo Stalinas ir Leninas, bei užbaigiant Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia, ypatinga tuo, jog jos architektūrai darė įtaką Nyderlandų, Pamario ir Lietuvos gotika, Raudonos plytos, cokolis, tašytų akmenų mūras, aukšti šlaitiniai stogai, dengti čerpėmis – kuria bažnyčią nepamirštamu sakraliniu meno kūriniu, o puošnus vidus primins tarsi būtume vienoje iš Romos bažnyčių. Nepamiršime palepinti ir odos, nes prausime (netgi rekomenduojama!) veidus "grožio šaltinio“ vandeniu, trykštančiu iš beveik 300 m. gręžinio, taip pat palepinsime potyrius – esant galimybei pakilsime „arčiau dangaus“ pasigrožėti kurorto panorama. Vėliau paleisime laisvą valandėlę Vijūnėlės parke, kuriame galėsite pamatyti tikras japoniškas sakuras, įvairias skulptūras, įkūnijančias Druskonio legendas („Meilės sala“, „Pasakorius“), gėlynus, pasigrožėti Druskionio tvenkinyje esančiu fontanu.    
Tolimesniame sustojime laukia vaišėmis ir draugiškumu pasidabinę Kapiniškiai – Lietuvos pietuose esančiatis kuklus kaimelis, apdovanotas gamtos turtais. Būdami kaimelyje dalyvausime dzūkiškų patiekalų edukacinėje programoje. Joje mokysimės kepti gardžiai kvepiančią babką – pyragą. Teisingai pyragą iš pačių grikinių miltų! Pieskiniai dzūkai mokėjo iškepti – išmoksime ir mes. Kaip dzūkai sako – dzidelio mokslo neraikia, cik noro! Pyragą kepsime tikroje duonkepės krosnyje, kurioje grikinę babką rekomenduojama kepti apie pusantros valandos. Kol keps mūsų pačių pastangomis užmaišyta babka, ragausite šilkinę košę, šustos pečiuje, gersime kvapnią mėtų arbatą ir sužinosime, kodėl dzūkai tik iš grikinių miltų pyragus kepdavo! 
Po gardžiausių dzūkiškų vaišių keliausime į Marcinkonius. Marcinkonys – tai vienas didesnių Lietuvos kaimelių, kurio istorija prasidėjo nuo miško žvalgų gyvenvietės. Dabartyje Marcinkonys tituluojami, kaip Dzūkijos nacionalinio parko sostinė, apsupta nuostabiausių žaliuojančių miškų. Tik niekuomet neįsižeiskite išgirdę pasakymą: „eikit jūs į „Meškos šikną” - tai nėra įžeidimas, o yra draugiškas raginimas apsilankyti sveikatai naudingame - Zackagirio take. Būtent tokį nuotykį patirsime ir mes! Tai ypatingos gamtos apsuptyje esantis takas, kuriuo keliaudami matysime beveik visas Dzūkijai būdingas buveines: įvairių tipų miškus nuo sausų kerpšilių iki ūksmėtų eglynų ir šlapių juodalksnynų, natūralias Grūdos slėnio pievas, upės kilpas ir smėlynuose įsikūrusias smiltpieves, bet tuo dar mūsų nuotykiai nesibaigs, nes užsuksime į garsiąją “meškos šikną”, o po to lauks ir Klonių (Gaidžio) kopa, primenantį tikras jūros kopas! O išpuoselėti pušynai, besidriekiantys aplinkui taką, paskatins mus pasijusti tikroje ramybės oazėje. Grįžę iš tako lankysimės dzūkiškąjį gyvenimo būdą ir tradicijas puoselėjančioje Dzūkijos nacionalinio parko etnografinėje sodyboje, kurioje sužinosime, kaip šiliniai dzūkai vaikščiojo „grybų trobelėm“, žvejojo, medžiojo, skiltuvu skėlė ugnį ir pasišviesdavo „dziedu“, „ajo Gudų šalalėn spalgenauc“, apsiavę vyžom, kaip įviliodavo biteles į drevėtą pusį ir „geiniu“ lipo į medį, apie šilinių dzūkų gyvenimo būdą, papročius, tradicijas, amatus. Taip pat išgirsime įdomių legendų ir padavimų apie Marcinkonis bei jų apylinkes, lyriškas, melodingas senųjų dzūkų dainas, sužinosite, kokius patiekalus gamino dzūkai kalendorinių švenčių metu. Aplankę etnografinę sodybą pasivaikščiosime po Marcinkonis: apsilankysime dar 1880 m. pastatytoje Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčioje – gražiame medinės sakralinės architektūros pavyzdyje. Apžvelgsime bažnyčios aptvertą akmeninę tvorą, kurioje įmūryta 14 Kristaus kančios kelio stočių, o pačioje bažnyčioje pasigrožėsime dailės paminklais. 
 • kelionė autobusu
 • lydintis gidas visos kelionės metu, vietinis gidas Nacionalinio Dzūkijos parko teritorijoje, tai pat druskininkuose pasitiks ponia (teatralizuota ekskursija)
 • kelionės programos rengimas ir derinimas
 • Etnografinė sodyba – muziejaus bilietas 1 Eur/asm.
 • Dzūkijos nacionalinio parko ekskursija 4 Eur/asm.
 • Dzūkiško kulinarinio paveldo pietūs 12 Eur/asm. 
 • Asmeninės išlaidos.
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
 • Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės
 • Kelionės metu galime daryti vaizdo įrašus ar nuotraukas, ir nepamirštame keliautojo asmenų teisės į privatumą, garbę bei orumą. Tad jei viešoje vietoje nufilmuoti žmonės, kurie gerai matomi, atpažįstami, bet situacija nepateikia žmogaus iš negatyvios pusės, nėra braunamasi į jų privačią erdvę – tokius įrašus galima naudoti. Net ir kelionėje ar renginyje esantis asmuo gali nenorėti būti fiksuojamas, todėl jei žmogus savo veiksmais tokį nenorą išreiškia, reikėtų tokį prieštaravimą gerbti tad jei nesutinkate su jūsų atvaizdo viešinimu mūsų rinkodaros tikslais praneškite apie nesutikimą.
 • *Išvykimo laikas gali keistis. Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1-2 dienoms iki kelionės.

Rezervuokite vietas