Pagrindinis puslapis

Informacija keliaujantiems

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Laukiantiems ar dar tik planuojantiems atostogas, vienoje vietoje pateikiame visą svarbiausią informaciją susijusią su saugumo reikalavimais keliaujant. Atsiradus naujoms ar papildomoms saugumo rekomendacijoms, informaciją atnaujinsime. Visų keliaujančių prašome būti sąmoningiems ir tiek vykstant į kitą šalį, tiek grįžus į Lietuvą laikytis visų rekomenduojamų saugumo reikalavimų.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą

Atnaujinta 2021.04.08 dalinamės džiugia žinia dėl atnaujinamų ir palankesnių grįžimo į Lietuvą sąlygų COVID-19 liga persirgusiems keliautojams. Balandžio 12 d. įsigalios LR Vyriausybės priimtas nutarimas, pagal kurį atvykstantiems į Lietuvą nereikia atlikti COVID-19 tyrimo, kai asmenys jau persirgo COVID-19 liga ir ji buvo nustatyta ne seniau nei prieš 180 d. (ankstesnis reikalavimas numatė 90 d. iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą laikotarpį).

Primename, kad COVID-19 liga persirgę asmenys turi įsitikinti, jog visos būtinos sąlygos yra tenkinamos ir jie turi tai įrodančius dokumentus:

COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu (serologinis antikūnų tyrimas, žymimas IgG arba IgM kodais, netinkamas) ir nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą (iki balandžio 12 d. galioja 90 d. reikalavimas), tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).

Atkreipiame dėmesį, kad reikalavimai į Lietuvą atvykstantiems/grįžtantiems asmenims, kurie yra paskiepyti nuo COVID-19, išlieka galioti be pakeitimų:
skiepijimas jiems atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir pagal pilną skiepijimo schemą, tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas). E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą, o grįžę į Lietuvą izoliuotis. 

Reikalavimas pateikti dokumentus, įrodančius neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, persirgimą ar pasiskiepijimą, netaikomas jaunesniems nei 16 metų amžiaus ir tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims. 

-------

Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

NVSC anketa
Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

COVID-19 tyrimas*
Grįžtantiems į Lietuvą iki kovo 10 d. Visiems iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims privaloma turėti ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo atlikto COVID-19 tyrimo rezultatą arba atlikti tyrimą ne vėliau nei per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvą. Keliautojai, kurie iki grįžimo nebus atlikę testo COVID-19 ligai nustatyti, iškart oro uoste NVSC specialistų bus registruojami tokiam tyrimui. Registracija tyrimo atlikimui Lietuvoje vyksta skambinant Karštąja linija tel. nr. 1808 arba bet kurioje COVID-19 laboratorinius tyrimus atliekančioje įstaigoje.
Grįžtantiems į Lietuvą nuo kovo 10 d. Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas, serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

Saviizoliacija*
Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

* Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas:
tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
✦ COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kurie asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentu (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą) patvirtina, kad COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvos Respubliką.
pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir turintiems tai įrodantį dokumentą (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą; su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą).

Informacija keliaujantiems į Egiptą

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Egiptą, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.
Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.
PRIEŠ KELIONĘ Į EGIPTĄ
Visuomenės sveikatos forma
Visiems į Egiptą keliaujantiems turistams (įskaitant vaikus), yra privaloma iki atvykimo į šalį užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Declaration Form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.
Užpildytą formą privaloma pateikti atvykimo oro uoste Egipte, todėl rekomenduojame ją atsispausdinti ir užpildyti iš anksto. Formą galite atsisiųsti ČIA.

Pildant sveikatos formą prašoma nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą, tačiau pakanka įvardinti užsisakyto viešbučio pavadinimą ir kurortą.

COVID-19 tyrimas
Visiems į Egiptą vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą.

72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

COVID-19 tyrimo sertifikatas privalo atitikti visus šiuos reikalavimus:
Išduotas anglų arba arabų kalba ir ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Egiptą.
Tai turi būti sertifikato originalas (el. paštu gautas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
Sertifikatas negali būti išrašytas ranka (ranka parengtas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
Ant sertifikato turi būti aiškiai matomas jį išdavusios laboratorijos antspaudas ir gydytojo parašas ARBA vandenženklis arba QR kodas, kuris rodo testo rezultatus oficialiame laboratorijos interneto puslapyje.
Parašas ant sertifikato turi būti originalus (elektroniniu parašu pasirašytas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
Sertifikate nurodyta klientų informacija turi būti aiški ir teisinga.
Keliautojams, kurių turimas COVID-19 tyrimo sertifikatas neatitinka visų būtinų reikalavimų, bus privaloma papildomai atlikti testą laboratorijoje oro uoste už 30 USD/asm. (arba atitinkamą sumą kitomis valiutomis). Testo rezultatų 2-3 dienas būtina laukti izoliuojantis viešbučio kambaryje.
COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.
Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.
Draudimas
Vykstantiems į Egiptą būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie medicininių išlaidų draudimą teiraukitės pas savo kelionių agentą. 

Saugumas kelionės metu
Privalomas veido kaukės dėvėjimas viešajame transporte ir visose uždarose erdvėse (viešbučių vidaus erdvėse, parduotuvėse ir t.t.). Atvirose erdvėse (gatvėse, paplūdimiuose, viešbučių teritorijose) veido kaukės dėvėjimas neprivalomas. Visuomet būtina laikytis saugaus atstumo.

Viešbutyje
 • Kiekvieną kartą įeinant į viešbutį svečiams bus tikrinama temperatūra.
 • Bagažas prieš įsiregistruojant dezinfekuojamas.
 • Ant grindų išdėstyti ženklai nurodo būtiną išlaikyti fizinį atstumą.
 • Skatinamas elektroninis atsiskaitymas.
 • Maksimalus apgyvendinimas kambaryje galimas 2 suaugusiems ir 2 vaikams (iki 12 m. amžiaus).

Restoranai (įskaitant viešbučiuose)

 • Eilių prie restoranų mažinimo tikslu gali būti vykdomos išankstinės registracijos (telefonu ar el. priemonėmis).
 • Kiekvieną kartą įeinant į restoraną svečiams bus tikrinama temperatūra.
 • Skatinamas elektroninis atsiskaitymas.
 • Pasirinktas maistas patiekiamas laikantis saugaus atstumo („served buffet“), savarankiškai to daryti neleidžiama.
 • Tarp stalų turi būti išlaikomas 2 m atstumas, tarp asmenų prie vieno stalo bent 1 m atstumas, daugiausia 6 asmenys prie vieno stalo.
 • Rekomenduojamas vienkartinių stalo įrankių naudojimas (kiek įmanoma).
 • Renginiai ir kaljano rūkymas restoranuose draudžiami.

Viešbučių baseinai ir paplūdimiai
 • Baseinais ir paplūdimiais naudotis galima, tarp gultų turi būti išlaikomas 2 m atstumas.
 • Paplūdimio ir baseino rankšluosčiai pristatomi į kambarius.
 • Pramoginės veiklos pasiūla paplūdimiuose ir prie baseinų yra sumažinta.

Sporto ir sveikatingumo klubai
 • Galima naudotis sūkurine vonia, sauna ir masažo paslaugomis.
 • Naudojimasis garinėmis pirtimis ir dušu sporto ir sveikatingumo klubuose draudžiamas.

Šventės ir renginiai
 • Vakarėliai, socialiniai susibūrimai ir renginiai leidžiami atvirose viešbučių erdvėse, talpinant ne daugiau kaip 300 žmonių ir laikantis visų atsargumo priemonių, susijusių su higienos saugumu.
 • Susitikimai uždarose erdvėse ir konferencijos leidžiami, jei juose dalyvauja 50% salėje talpinamų asmenų ir ne daugiau kaip 150 dalyvių.

Aktyvi ir pramoginė veikla
 • Išvykose ir įvairiose veiklose gali dalyvauti tik 50% bendro galimo dalyvių skaičiaus.
 • Gali būti tikrinama dalyvių temperatūra.
 • Privalomas veido kaukės dėvėjimas ir saugaus atstumo laikymasis.

Egipto vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis visais keliautojais, kurių viešnagės Egipte metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami. Turistams karantino metu bus padengiamos apgyvendinimo ir maitinimo išlaidos (užsakytame arba kitame paskirtame viešbutyje), o esant poreikiui ir gydymas valstybinėse ligoninėse iki pasveikimo (jeigu grįžimas į Lietuvą vyksta vėlesne nei kelionės užsakyme numatyta data, keliautojas atgaliniu skrydžio bilietu rūpinasi savo lėšomis). Turistai su teigiamu COVID-19 testo rezultatu, nusprendę grįžti gydytis į savo šalį, tai daro savo lėšomis bei atsakomybe ir su oro vežėjo sutikimu.

Informacija keliaujantiems į Tenerifę

Prieš kelionę į Tenerifę
APGYVENDINIMO REZERVACIJOS DOKUMENTAS
Turistai, atvykdami į Tenerifę privalo su savimi turėti atspausdintą apgyvendinimo rezervaciją įrodantį dokumentą (Vaučerį).
VISUOMENĖS SVEIKATOS FORMA (FCS)
Visiems turistams, keliaujantiems į Tenerifę, yra privaloma per paskutines 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Form). Formą pasirinktinai galima pildyti vienam asmeniui (Individual FCS Form) arba keliems kartu keliaujantiems asmenims (Family/Group FCS Form).
Forma pildoma internetinėje svetainėje https://www.spth.gob.es/ arba SpTH mobiliojoje programėlėje susikuriant asmeninę paskyrą ir pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją.
Atkreipiame dėmesį, kad pildant formą yra prašoma nurodyti keleiviui priskirtą vietą lėktuve. Rekomenduojame iš anksto užsiregistruoti skrydžiui internetu ir sužinoti tikslią priskirtą sėdėjimo vietą  arba nurodyti formoje 99L vietą, o sužinojus konkrečią vietą atnaujinti informaciją formoje. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.
Sėkmingai užpildžius sveikatos formą keliautojui priskiriamas QR kodas, kurį prie atvykimo vartų bus privaloma pateikti atspausdintą arba parodyti mobiliajame telefone ar SpTH mobiliojoje programėlėje. Net pildant vieną formą keliems asmenims, QR kodas sugeneruojamas kiekvienam keliautojui. Po informacijos atnaujinimo formoje (jeigu tikslinama vieta lėktuve ar kt.), netrukus sugeneruojamas naujas QR kodas.
Pildant sveikatos formą būtina nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Visi viešbučių Tenerifėje adresai pateikiami ČIA.

COVID-19 TYRIMAS
Visiems į Tenerifę vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti originalas, popierinės arba elektroninės formos ir tik anglų arba ispanų kalba.

COVID-19 tyrimo sertifikate privalo būti nurodyta: keleivio vardas, pavardė, paso arba asmens tapatybės kortelės numeris, tyrimo data ir laikas, testą atlikusios gydymo įstaigos pavadiniams ir kontaktai, testo atlikimo technika ir neigiamas testo rezultatas

COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą (pasą/asmens tapatybės kortelę), kurį naudojote pildydami visuomenės sveikatos formą (FCS) – duomenys QR kode ir tyrimo rezultatus patvirtinančiame sertifikate privalo sutapti. Į kelionę taip pat būtina vykti su šiuo asmens dokumentu.

Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

Saugumas kelionės metu
Atvykus į Tenerifę reikės praeiti sanitarinę kontrolę. Tam reikės pateikti priskirtą QR kodą, neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikatą, ir praeiti sveikatos patikrą, kur bus vertinama ar keleivis neturi matomų simptomų ir matuojama temperatūra.

Neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikatą reikės pateikti ir įsikeliant į turistinio apgyvendinimo įstaigas Kanarų salose.
Privaloma savo mobiliajame telefone įsidiegti „Radar COVID“ programėlę, kuri informuoja esant galimam kontaktui su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu, atsižvelgiant į buvimo vietą.

Veido kaukę privaloma dėvėti visose viešose erdvėse.
Kanarų salų vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis visais keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais. Vyriausybė padengs apgyvendinimo ir medicinines išlaidas.

NAUJAUSIA INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ
Ribojamas žmonių judėjimas nuo 23:00 iki 6:00.

Viešoje ir privačioje erdvėje galima būriuotis ne didesnei nei 4 asmenų grupei, išskyrus kartu gyvenančius asmenis.

Jei grupę sudaro tiek kartu gyvenantys, tiek kartu negyvenantys asmenys, jų skaičius negali viršyti 4 asmenų.

Maitinimo įstaigos gali veikti iki 23:00 val., tarp atskirų staliukų turi būti išlaikytas 2 metrų atstumas.

Maitinimo įstaigose prie vieno staliuko gali sėdėti ne daugiau nei 4 asmenys.

Sporto užsiėmimuose uždarose ir atvirose erdvėse, centruose, kur neįmanoma nuolat išlaikyti 2 metrų atstumą, gali dalyvauti ne daugiau nei 4 asmenys, įskaitant instruktorių.

Masiniai renginiai – festivaliai, šokiai po atviru dangumi, paradai, renginiai, kurių metu negalima tinkamai kontroliuoti dalyvių skaičiaus ir užtikrinti saugaus atstumo, negali būti rengiami.

Rekomenduojama vengti nebūtinų kelionių viešuoju transportu ar naudotis viešuoju transportu piko metu.

Veido kaukę privaloma dėvėti visose viešose erdvėse.

Informacija keliaujantiems į JAE

Prieš kelionę į Jungtinius Arabų Emyratus
Apgyvendinimo rezervacijos dokumentas ir atgalinis bilietas
Turistai, atvykdami į Jungtinius Arabų Emyratus privalo su savimi turėti atspausdintą apgyvendinimo rezervaciją įrodantį dokumentą (Vaučerį) bei atgalinį skrydį įrodantį dokumentą.
Sveikatos deklaracijos forma
Visiems turistams, keliaujantiems į Jungtinius Arabų Emyratus, reikės užpildyti Sveikatos deklaraciją formą (angl. Health Declaration Form), kurią rekomenduojame atsispausdinti ir užsipildyti iš anksto arba užpildysite atvykus.
Pildant sveikatos deklaracijos formą prašoma nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą, tačiau užteks nurodyti tik viešbučio pavadinimą, pilno adreso nėra būtina nurodyti.
Įsipareigojimo forma
Visiems turistams, keliaujantiems į Jungtinius Arabų Emyratus, reikės užpildyti Karantino įsipareigojimo formą (angl. Quarantine Undertaking Form), kurią rekomenduojame atsispausdinti ir užsipildyti iš anksto arba užpildysite atvykus.
COVID-19 tyrimas
Visiems į Jungtinius Arabų Emyratus vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į šalį yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti originalas, popierinės formos ir tik anglų arba arabų kalba.
72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko) ir iki atvykimo į JAE (į JAE atvykstama kitą dieną nei išskrendama iš Lietuvos).
Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.
Draudimas
Jungtinių Arabų Emyratų vyriausybė nėra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais. Dėl to turistas privalo turėti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas. Šį draudimą galite užsisakyti pas mus.
Šį draudimą galite užsakyti pas mus arba internetu ČIA. 

Saugumas kelionės metu
Atvykus į Jungtinius Arabų Emyratus Jums reikės pateikti:
 • užpildytą Sveikatos deklaracijos formą,
 • užpildytą Karantino įsipareigojimo formą,
 • neigiamo COVID-19 PGR tyrimo rezultato sertifikatą,
 • apgyvendinimo rezervacijos dokumentą,
 • atgalinį skrydžio bilietą,
 • medicininių išlaidų draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas.

Atvykus į Dabajų, oro uoste Jums gali būti atliktas COVID-19 testas. Testo rezultatų būtina laukti izoliuojantis viešbutyje.

Atvykus į Dubajų, privaloma savo mobiliajame telefone įsidiegti „COVID19 – DXB“ programėlę - App iOS, Android.

Informacija keliaujantiems į Švediją

Nuo vasario 6 d. Iki kovo 31 d. į Švediją atvykstantiems asmenims taikomi šie reikalavimai, neatsižvelgiant į tai, iš kur jie keliauja:
• užsienio piliečiai, atvykę į Švediją, privalo parodyti neigiamą „Covid-19“ testą.
• Testas negali būti senesnis nei 48 valandos.
• Atvykus į Švediją užsienio piliečiams nebus galimybės atlikti testo joje.
• Švedijos piliečiai, grįžę iš užsienio, privalo septynias dienas izoliuotis ir atlikti testą penktą dieną po grįžimo.
• Krovinių gabenimas nebus ribojimas.
Žemiau rasite išimtis, kai testo atlikti nereikia:
- asmenys iki 18 metų
- Švedijoje gyvenantys asmenys
- asmenys, atliekantys ar dalyvaujantys sveikatos priežiūros ir medicinos transportavime,
- asmenys, gabenantis prekes, ir kiti asmenys dalyvaujantys transportavimo sektoriuje
- asmenys, turintys skubių šeimos priežasčių
- asmenys, kuriems reikalinga tarptautinė apsauga arba kurie turi kitų humanitarinių priežasčių
- asmenys, kuriems Švedijoje bus atliekama operacija ar kita priežiūra, kurie negali laukti
- asmenys, kertantys sieną vykdydami šiaurinių elnių auginimą
- jūrininkai / jūreiviai
- tarptautinio policijos ar muitinės bendradarbiavimo arba gelbėjimo tarnybos bendradarbiavimo personalas

Priimami PGR, taip pat antigeno ar LAMP testai. Atitinkami pažymėjimai priimami tik anglų, švedų, norvegų ar danų kalbomis.

Keliaujant darbo reikalais, taip pat galima atvykti su neigiamu Covid-19 testu, kuris yra ne senesnis nei viena savaitė.
Visus naujausius nuostatus rasite čia.

Informacija keliaujantiems per Estiją

Asmenims, keliaujantiems iš Lietuvos per Estiją tranzitu į kitas šalis, judėjimo laisvės apribojimai ir reikalavimai 10 dienų izoliuotis ar atlikti COVID-19 testą nėra taikomi, kai jiems nepasireiškia jokie COVID-19 ligos simptomai bei į Estiją jie atvyksta tiesiogiai iš Lietuvos, Latvijos ar Suomijos teritorijos.
Talino oro uoste atsitiktine tvarka pasirinktiems keleiviams gali būti tikrinama temperatūra ir atliekami COVID-19 testai. Informaciją apie saugumo reikalavimus oro uoste galite rasti čia: https://www.tallinn-airport.ee/en/passengers/covid-19-faq/.

Daugiau informacijos galite rasti Estijos Užsienio reikalų ministerijos https://vm.ee/en/information-countries-and-quarantine-requirements-passengers ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos https://keliauk.urm.lt/keliones-rekomendacijos/estija interneto puslapiuose.

Keliaujantiems iki Estijos per Latviją tranzitu bei pavežantiems ar vykstantiems pasiimti tranzitu per Latviją keliaujančių asmenų į/iš oro uostų ar uostų izoliuotis Latvijoje ar turėti atliktą testą neprivaloma. Vidinės Europos Sąjungos sienos Latvijoje su Lietuva ir Estija yra atviros. Daugiau informacijos galite rasti čia: https://lv.mfa.lt/lv/lt/news.

Visi keliaujantys „Novaturo“ užsakomaisiais skrydžiais iš Estijos (Talino oro uosto) su skrydžių bendrove „Smartlynx Airlines“, privalo užpildyti formą, pateikdami joje informaciją apie savo sveikatos būklę (Questionnaire of Health status). Formą galite rasti čia https://bit.ly/2CECRAv (EN). Formą reikia atsispausdinti ir užpildyti 2 egzemplioriais bei saugoti iki kelionės pabaigos, nes ją gali paprašyti pateikti tiek Talino oro uoste, tiek atvykus į paskirties oro uostą. Neužpildžiusiems formos iš anksto, ji bus pateikiama Talino oro uoste pildymui prieš skrydį.

Prieš kelionę būtina susipažinti ir jos metu vadovautis saugumo reikalavimais, galiojančiais oro uoste ir skrydžio metu. Ši informacija pateikiama „Smartlynx Airlines“ interneto svetainėje https://www.smartlynx.aero/passengers/before-the-flight/safe-travel-health-measures ir Saugios kelionės atmintinėje.

Informacija keliaujantiems į ar per Latviją

Nuo 2021 m. sausio 25 d. vykstant į Latviją privaloma turėti neigiamą, ne anksčiau nei prieš 72 val. atliktą COVID-19 testą PGR metodu (sertifikatas EN, FR, DE, RU kalbomis arba lietuvių kalba, jei keliaujama tik iš Lietuvos į Latviją). 72 val. skaičiuojamos nuo mėginio paėmimo, o ne nuo testo rezultato paskelbimo datos.

Testas yra privalomas visiems per Latviją žemės transportu keliaujantiems asmenims bei pavežantiems ar vykstantiems pasiimti tranzitu per Latviją keliaujančių asmenų.

Testas atvykstant į Latviją nebūtinas: keliaujantiems oro transportu tranzitu per Rygos oro uostą į kitas šalis (ne ilgiau nei 24 val. oro uosto tranzito zonoje laukiantiems jungiamojo skrydžio), vaikams iki 11 metų, vakcinuotiems asmenims, kurie gali tai įrodyti.

Visiems asmenims, vykstantiems į Latviją, privaloma ne anksčiau nei prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo užpildyti elektroninę anketos formą https://covidpass.lv/ ir išsisaugoti QR kodą. Kiekvienam suaugusiajam anketa turi būti pildoma atskirai, nepilnamečiams anketą užpildo tėvai arba teisėti globėjai. Asmuo anketoje turi nurodyti savo asmeninę ir kontaktinę informaciją, faktinės gyvenamosios vietos adresą, kur galima pasiekti asmenį, taip pat šalis ir išvykimo datas, kuriose asmuo per paskutines 14 dienų iki atvykimo į Latvijos Respubliką yra buvęs.

Vykstant privačiu automobiliu, testo arba medicininių dokumentų turėjimo faktą būtina pažymėti covidpass.lv anketoje, o keliaujantiems kitais būdais – pateikti keleivių pervežimo įmonės atstovui arba Latvijos pasienio ir policijos pareigūnams, jiems to pareikalavus.

Vykstantiems per Latviją tranzitu, kai įgyvendinami visi reikalavimai ir nepasireiškia COVID-19 simptomai, 10 dienų izoliacija nėra taikoma.

Visi keliaujantys „Novaturo“ užsakomaisiais skrydžiais iš Latvijos (Rygos oro uosto) su skrydžių bendrove „Smartlynx Airlines“, privalo užpildyti formą, pateikdami joje informaciją apie savo sveikatos būklę (Questionnaire of Health status). Formą galite rasti čia https://bit.ly/2CECRAv (EN) ir https://bit.ly/3aCSepL (RU). Formą reikia atsispausdinti ir užpildyti 2 egzemplioriais bei saugoti iki kelionės pabaigos, nes ją gali paprašyti pateikti tiek Rygos oro uoste, tiek atvykus į paskirties oro uostą.

Prieš kelionę būtina susipažinti ir jos metu vadovautis saugumo reikalavimais, galiojančiais oro uoste ir skrydžio metu. Ši informacija pateikiama „Smartlynx Airlines“ interneto svetainėje ir Saugios kelionės atmintinėje.

Informacija keliaujantiems į Maldyvus

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Maldyvus, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.
Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

Prieš kelionę į Maldyvus


Apgyvendinimo rezervacijos dokumentas
Turistai, atvykdami į Maldyvus, privalo su savimi turėti atspausdintą apgyvendinimo rezervaciją įrodantį dokumentą (Vaučerį). Be jo, kaip ir be kitų reikalaujamų dokumentų, turistai nebus įleidžiami į šalį.
COVID-19 tyrimas
Visiems į Maldyvus vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo vienerių metų) ne anksčiau nei likus 96 val. iki išvykimo iš Lietuvos yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti originalas, popierinės formos, anglų kalba.
COVID-19 tyrimo sertifikate privalo būti nurodyta:
Teisingi asmens vardas ir pavardė (sutapti su nurodytais pase),
Sertifikatą išdavusios laboratorijos pavadinimas ir adresas,
Atlikto tyrimo tipas įvardintas kaip PGR metodas,
Mėginio paėmimo data ir laikas,
Tyrimo rezultatas.
Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. Daugiau informacijos apie COVID-19 tyrimą prieš kelionę rasite ČIA.
Keliautojo sveikatos deklaracija
Visiems turistams, keliaujantiems į Maldyvus, yra privaloma ne anksčiau nei likus 24 val. iki atvykimo į šalį užpildyti internetinę Keliautojo sveikatos deklaraciją (angl. Traveller Health Declaration). Formą užpildyti galite čia: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create
Pildant Keliautojo sveikatos deklaraciją yra būtina:
įkelti asmens nuotrauką, kuri gali būti padaroma išmaniuoju telefonu, tačiau turi atitikti paso nuotraukai keliamus reikalavimus;
įkelti atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą patvirtinantį dokumentą;
nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Visą viešbučių Maldyvuose sąrašą su adresais rasite ČIA.
Draudimas
Maldyvų vyriausybė nėra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais. Rekomenduojama iš anksto įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas. Atvykus į Maldyvus galimybės įsigyti šį draudimą jau nebus. Draudimą galima užsisakyti internetu https://myallied.mv/type/inbound-allied/new.
Draudimo kaina: 25-45 USD/asm.
Draudimo užsakymo laikas: ne vėliau kaip 24 val. iki kelionės pradžios.
Pagrindinės draudžiamosios rizikos, įskaitant kilusias dėl COVID-19:
Izoliavimosi įstaigos išlaidos: 75-150 USD/dienai (daugiausia 14 dienų)
Skubi medicinos pagalba: 2000–3000 USD
Neatidėliotinos medicinos išlaidos: 75 000–100 000 USD
Palaikų repatrijavimas: 20 000 USD

Saugumas kelionės metu


Atvykus į Maldyvus, oro uoste Jums gali būti matuojama temperatūra bei atliktas COVID-19 testas. Testo rezultatų būtina laukti izoliuojantis viešbutyje.
Atvykus į Maldyvus, rekomenduojama savo mobiliajame telefone įsidiegti „TraceEkee“ programėlę https://trace.hpa.gov.mv/index.html?lang=en
Turistams neleidžiama vykti į kitas Maldyvų salas ir sostinę Malę. Keliavimui tarp salų yra būtinas Turizmo ministerijos patvirtinimas, dėl kurio reikia kreiptis el. paštu splitstays@tourism.gov.mv
Atkreipiame dėmesį, kad prieš išvykstant iš viešbučių, kurie Maldyvuose turi oficialų svečių namų (angl. guesthouse) statusą, yra privaloma ne anksčiau nei likus 72 val. iki išvykimo iš Maldyvų atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu. Tyrimo kaina yra 100-200 USD/asm. Informacijos apie konkretaus viešbučio statusą ieškokite viešbučio aprašyme.


Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą


Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Maldyvus yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.
NVSC anketa
Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.
COVID-19 tyrimas*
Grįžtantiems į Lietuvą iki kovo 10 d.Visiems iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims privaloma turėti ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo atlikto COVID-19 tyrimo rezultatą arba atlikti tyrimą ne vėliau nei per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvą. Keliautojai, kurie iki grįžimo nebus atlikę testo COVID-19 ligai nustatyti, iškart oro uoste NVSC specialistų bus registruojami tokiam tyrimui. Registracija tyrimo atlikimui Lietuvoje vyksta skambinant Karštąja linija tel. nr. 1808 arba bet kurioje COVID-19 laboratorinius tyrimus atliekančioje įstaigoje.
Grįžtantiems į Lietuvą nuo kovo 10 d. Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas, serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.
Saviizoliacija*
Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

* Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas:

tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;

COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kurie asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentu (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą) patvirtina, kad COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvos Respubliką.

pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir turintiems tai įrodantį dokumentą (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą; su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą).

Informacija dėl COVID-19 testo prieš kelionę

COVID-19 TYRIMO POREIKIS
Turistams, vykstantiems į užsienio šalis, pagal priimančioje šalyje galiojančią tvarką, gali būti privaloma iki kelionės pradžios atlikti COVID – 19 (KORONAVIRUSO) TYRIMĄ ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą.

Esant poreikiui atlikti COVID – 19 (koronaviruso) tyrimą, yra svarbu laikytis priimančios šalies nustatytų reikalavimų dėl tyrimo atlikimo laiko (dažniausiai tam tikro valandų skaičiaus iki atvykimo į šalį) ir rezultatus įrodančio dokumento formos (dažniausiai reikalaujama sertifikato anglų kalba). Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.


COVID-19 TYRIMO ATLIKIMO LAIKAS


Kuomet galioja reikalavimas COVID-19 tyrimą atlikti ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio, vėliausias tyrimo atlikimo laikas, kad būtų spėta prieš kelionę išduoti sertifikatą:

 • kai skrydis trečiadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas pirmadienį, sertifikatas bus išduotas antradienį.
 • kai skrydis ketvirtadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas antradienį, sertifikatas bus išduotas trečiadienį.
 • kai skrydis penktadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas trečiadienį, sertifikatas bus išduotas ketvirtadienį.
 • kai skrydis šeštadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas ketvirtadienį, sertifikatas bus išduotas penktadienį.
 • kai skrydis sekmadienį: o Vilniuje ir Kaune, kur laboratorijos dirba ir šeštadieniais, vėliausiai tyrimas gali būti atliktas penktadienį, sertifikatas bus išduotas šeštadienį. o kituose miestuose vėliausiai tyrimas gali būti atliktas ketvirtadienį, sertifikatas bus išduotas penktadienį (išimtiniais atvejais tyrimą galima atlikti penktadienį ryte, o sertifikatą gauti penktadienį vakare).

REGISTRACIJA COVID-19 TYRIMUI

Įprastai COVID–19 tyrimas atliekamas tik klientams iš anksto užsiregistravus telefonu, tyrimui registruojama eilės tvarka.
Esant dideliam besiregistruojančių tyrimui asmenų skaičiui, tyrimas gali būti paskirtas tik po kelių dienų. Todėl labai SVARBU registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. Mūsų klientų patogumui bendradarbiaujame su UAB „Medicina Practica“, rekomenduojame kreipiantis dėl tyrimo prisistatyti NOVATURO klientais ir nurodyti savo skrydžio datą.

COVID-19 TYRIMO INFORMACIJA

COVID-19 tyrimo nustatymas vyksta PGR metodu, kuomet tiriamoji medžiaga paimama iš abiejų nosies ertmių bei nuo tonzilių ir minkštojo gomurio.
UAB „Medicina Practica“ laboratorijose šio tyrimo kaina 75 EUR + sertifikato kaina 5 EUR. Atsiskaitymas už tyrimą atliekamas atvykus į laboratoriją, jis galimas tik banko kortele.


SVARBU:

· Atvykdamas atlikti tyrimą, klientas privalo turėti būtent tą asmens dokumentą, su kuriuo jis vyks į kelionę.
· Sertifikatas gali būti išduodamas lietuvių, rusų ir anglų kalbomis, mūsų klientams reikia pasirinkti sertifikatą anglų kalba.

Daugiau infomacijos apie COVID-19 tyrimą rasite čia: https://medicinapractica.lt/svarbi-informacija-koronaviruso/

Informacija keliaujantiems į Turkiją (atnaujinta 2021 03 09 )

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Turkiją, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.
Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

Prieš kelionę į Turkiją

KELEIVIO IDENTIFIKAVIMO FORMA
Visiems į Turkiją keliaujantiems asmenims yra privaloma užpildyti skrydžio į Turkiją metu gautą Keleivio identifikavimo formą (angl. Passenger Locator Form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Vaikų (iki 18 m. amžiaus) duomenys yra pildomi vieno iš tėvų formoje. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą. Formą rekomenduojame atsispausdinti ir užpildyti iš anksto, ją atsisiųsti galite ČIA.
Pildant Keleivio identifikavimo formą prašoma nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą, tačiau pakanka įvardinti užsisakyto viešbučio pavadinimą ir kurortą.

COVID-19 TYRIMAS

Visiems į Turkiją vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. 72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Keliautojai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami.
COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.
Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

DRAUDIMAS

Vykstantiems į Turkiją būtinai rekomenduojame įsigyti Turkijos vyriausybės siūlomą COVID DRAUDIMĄ, kuris padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas, kilusias dėl COVID-19.
Atkreipiame dėmesį, kad neapsidraudusiems asmenims susirgus COVID-19 liga gydymo paslaugos teikiamos mokamai. Viešbučiai Turkijoje nėra įsipareigoti padengti apgyvendinimo išlaidų asmeniui, kuris dėl kelionės metu patvirtinto teigiamo COVID-19 rezultato turi viešbutyje izoliuotis ilgiau nei planuojamos atostogos.

Rekomenduojama įsigyti šių rūšių draudimus:

Turistų apsaugos ir paramos draudimas (Tourist Protection and Support Insurance)
Šis draudimas padengia apdraustojo gydymo ligoninėje išlaidas.
Draudimas gali būti užsakomas 0-65 m. amžiaus asmenims ir galioja 30 d.
Draudimo kaina nuo 15 EUR (priklausomai nuo pasirinktų sąlygų).

Apgyvendinimo paramos draudimas (Accommodation Support Insurance)
Šis draudimas padengia apdraustojo apgyvendinimo pratęsimo išlaidas iki 100 EUR per dieną, maks. 15 dienų (iš viso 1500 EUR).
Draudimas gali būti užsakomas 0-65 m. amžiaus asmenims ir galioja kelionės metu.
Draudimo kaina nuo 43,50 EUR (priklausomai nuo pasirinktų sąlygų).
Daugiau informacijos apie kiekvieną draudimo rūšį ir sąlygas galite rasti čia (anglų k.): https://tga.gov.tr/insurance/
Draudimus galite užsakyti čia (anglų k.): https://www.covidinsurance4turkey.com/
Šie draudimai nedengia apgyvendinimo išlaidų susirgusių keliautojų artimiesiems, taip pat keliautojų grąžinimo iš atostogų krypčių po saviizoliacijos išlaidų.

Saugumas kelionės metu
ATVYKIMO Į TURKIJĄ TVARKA
Oro uoste privaloma dėvėti veido kaukę. Keleiviams ir lankytojams, kurie nedėvės kaukės, bus draudžiama patekti į terminalą.

Oro uostuose prieš pasų kontrolę kiekvienam asmeniui patikrinama temperatūra. Jei įtariama, kad keleivis turi COVID-19, keleiviui paskiriamas karantinas izoliuotoje oro uosto vietoje, kol atliekamas nemokamas COVID-19 testas. Testuojamam asmeniui be nustatytų neigiamų COVID-19 simptomų leidžiama išvykti iš oro uosto, laikantis nurodytų taisyklių. Testuojamas asmuo su sunkiais COVID-19 simptomais nuvežamas 2-iems valandoms į izoliacinę patalpą laukti PGR tyrimo rezultatų.

Visiems į Turkiją atvykstantiems keleiviams, kurie per pastarąsias 10 dienų lankėsi Brazilijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje ir Pietų Afrikoje, bus privalomas 14 dienų karantinas Turkijos oficialių valdžios institucijų nustatytose vietose. Dešimtą karantino dieną keleiviams reikės atlikti antrą PGR testą ir, jei tyrimo rezultatas bus neigiamas, izoliacijos laikotarpis baigsis.

INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ
Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose viešose vietose ir saugaus atstumo laikymasis.
Turkijos piliečiams ir gyventojams taikoma komendanto valanda (darbo dienomis nuo 21:00 iki 5:00 ir savaitgalį nuo penktadienio 21:00 iki pirmadienio 5:00). Turistams ir kai kuriems paslaugų teikėjams komendanto valanda netaikoma.
Viešuoju miesto transportu leidžiama naudotis tik užimant sėdimą vietą, kad būtų užtikinamas tinkamas saugus atstumas tarp keleivių. 20 metų ir jaunesniems bei 65 metų ir vyresniems žmonėms draudžiama naudotis viešuoju transportu.
Turistai gali keliauti privačiomis transporto priemonėmis be papildomo leidimo, jei jie turi savo apgyvendinimo / kelionės užsakymo dokumentą.
Judriose gatvėse ir aikštese gali būti ribojamas žmonių skaičius. Neleidžiami žmonių susibūrimai namuose.
Restoranai veiks tik maisto pristatymo būdu. Viešbučių restoranai veiks ir bus atviri tik viešbučio klientams.
Turkiškų pirčių, saunų, masažo salonų, baseinų, pramogų parkų ir pan. paslaugos sustabdytos. Viešbučiuose šios paslaugos bus teikiamos tik jų klientams.

TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE
Vykstantiems į Turkiją būtinai rekomenduojame įsigyti Turkijos vyriausybės siūlomą COVID DRAUDIMĄ, kuris padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas, kilusias dėl COVID-19. Daugiau informacijos (anglų k.) rasite čia: https://www.covidinsurance4turkey.com/.
Asmeniui patvirtinus teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, jis gali rinktis gydymą ligoninėje arba, geros savijautos atveju, likti karantinuotis viešbutyje, izoliacijai paskirtame kambaryje. Gydymo išlaidas ligoninėje ir apgyvendinimo viešbutyje išlaidas izoliacijos laikotarpiu (viršijančias planuojamų atostogų trukmę), dengia klientas asmeninėmis lėšomis arba jo įsigytas draudimas.
Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.
Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.
Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.
Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Turkiją yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

NVSC ANKETA
Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

COVID-19 TYRIMAS*

Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas, serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Turkijoje susitikimo metu.

Atstovai poilsiautojų patogumui suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina 30 EUR/asm.

Atstovai pageidaujantiems atlikti tyrimą savarankiškai padės užsiregistruoti ir nuvykti į artimiausią laboratoriją, pasirūpins tyrimo rezultato sertifikatų pristatymu klientams į viešbutį. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.

Poilsiaujantiems Alanijos viešbučiuose taip pat yra galimybė patogiai savarankiškai atlikti testą Alanijos centre esančiose laboratorijose. Testavimo mašinos surenka mėginius ir siunčia į Antalijos laboratoriją 4 kartus per dieną. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 12-24 val. Tyrimo kaina ~25 EUR/asm. + transporto išlaidos (priklauso nuo atstumų).

SAVIIZOLIACIJA*

Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

* Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas:

tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;

COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kurie asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentu (su vertimu į anglų kalbą) patvirtina, kad COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvos Respubliką.

pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir turintiems tai įrodantį dokumentą (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą; su vertimu į anglų kalbą).
This tab is empty. Drag a shortcode here to add content.

Susisiekite su mumis

Stengiamės kuo greičiau atsakyti į Jūsų užklausas