Kelionės po Lietuvą

Gaivaus oro gurkšnis ir gėlių grožis Pakruojo dvare

2020 07 25

KELIONĖS DATA

28 EUR suaugusiam, * 24 EUR vaikui

KELIONĖS KAINA

Vilkaviškis. Marijampolė. Kazlų Rūda. Kaunas.

IŠVYKIMAS IŠ

2020 08 29

KELIONĖS DATA

28 EUR suaugusiam, * 24 EUR vaikui

KELIONĖS KAINA

Vilkaviškis. Marijampolė. Kazlų Rūda. Kaunas.

IŠVYKIMAS IŠ
Išlaisvinkite savo spalvingą fantaziją
KELIONĖS PROGRAMA
07:00 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties.  Vytauto g. 103, Vilkaviškis
07:30 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
08:00 val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
09:10 val. Išvykimas iš Kauno, nuo "Mega" pramogų centro Islandijos pl. 32

Anksti ryte išvykimas. Visiem išsiilgusiems žadame ilgą, kupiną dieną įspūdžių. O pradėsime savo kelionę nuo sustojimo Radvimų mieste. Kėdainiai – senųjų Lietuvos miestų kultūros paminklas. Ekskursija po Kėdainių senamiestį. XV a. Senosios Rinkos aikštė ir sinagogų kompleksas – Didžiosios Rinkos aikštė, paminklas kunigaikščiams Radviloms, Rotušė, Šv. Jurgio bažnyčia (iki jos neisime) – XVII a. Evangelikų reformatų bažnyčia – miestietiškosios architektūros pavyzdys škotų pirklio Arneto namas – buv. karmelitų vienuolynas ir Šv. Juozapo bažnyčia (XVIII a.) – XVII a. *Šviesioji gimnazija – Vytauto Ulevičiaus drožinių muziejus. Jei pageidausite, galime palydėti iki šalia esančios ,,Gurkės“ krautuvėlės nusipirkti agurkų džemo (ten prekiaujama ir kitais kėdainietiškais produktais). Po ekskursijos turėsime pietus. Virėjų su meile ir išradingumu pagaminti virtinukai bei papasakotos jų gaminimo tradicijos, drauge prisiminti senieji lietuvių papročiai.

Toliau... keliausime į degustacinę programą „Mūsų istorija“, kurios metu pietų stalui bus pateikti penkių rūšių „Raganės“ virėjų su meile ir išradingumu pagaminti virtinukai bei papasakotos jų gaminimo tradicijos, drauge prisiminti senieji lietuvių papročiai.
Artėjant link Pakruojo dar aplankysime Krekenavos apžvalgos bokštą. Šis apžvalgos bokštas vilioja ne tik vaizdais atsiverenčiais nuo apžvalgos aikštele 25 metrų aukštyje, bet ir daug laisvalaikio praleidimui skirtų poilsio vietų, kaip basų kojų takas, įvairios sūpynės, nusileidimas iki pat Nevėžio užės. Tiesiog neina perpasakoti kaip ten gražu, būtina pamatyti patiems 🙂  Šalia yra ir Krekenavos regioninio parko lankytojų centras – tai vartai į Krekenavos regioninį parką. Centre veikia nuolatinė ekspozicija, kurios pagrindinė tema - "Nevėžio upės senvagių įvairovė". Ekspozicinė juosta lankstosi per visą patalpos erdvę, atkartodama Nevėžio upės vingius, vienur sukdama į kairę, kitur - į dešinę, žemyn ir aukštyn, palikdama senvages ir užutekius. Informacija pateikiama įdomiais pasakojimais, iliustruotais išraiškingais dideliais vaizdais, atspindinčiais Nevėžio vidurupio senslėnio kraštovaizdžio charakteringiausius bruožus. Lankytojų centro erdvėse vaizdžiai ir patraukliai supažindinama su parko augalija bei gyvūnija, pasakojama apie žmonių gyvenimą prie Nevėžio: piliakalnius, dvarus, kaimus ir miestelius, vandens malūnus, įžymius žmones. Taip pat šią vasarą Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia aplankyti visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, surenkant parkų antspaudus SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASE. Skelbiamas vasaros kelionių konkursas, kurio metu aplankius visus 35 valstybinius parkus, gausite prizą – knygą apie saugomas teritorijas. Kelionių konkurso po saugomas teritorijas sąlygos: keliaukite nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d., užsukite į 5 nacionalinių ir 30 regioninių parkų lankytojų centrus, pasmalsaukite - ką verta pamatyti gamtoje... Uždėkite antspaudą Saugomų teritorijų pase.
Ir pagaliau pasieksime Pakruojo dvarą. Šią vasarą atverčiame naują V. Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas" puslapį, kuris jus nukels į gėlėtą ir magišką pasaulį – šekspyriškos fantazijos kupiną sapną 2020! Jame dvaras pražysta milijonais gėlių žiedų, kiekviena jo kertelė pasakoja savo istoriją, o gėlė – savo spalvingą ir kvapnų gyvenimą. Meilė svaigino visais amžiais ir savo magija užkariauja iki šių dienų. Tik laiko klausimas, kada ji parklupdys ir bučiniu nuves į svajingą sapną... Pasivaikščioti po gėlėtą dvaro parką ir teritoriją, kur išvysite įspūdingo dydžio ir grožio vasaros gėlių festivalio "Vasarvidžio nakties sapnas 2020" skulptūras, kompozicijas, žydinčias menines instaliacijas. Festivalio metu leistis į neįprastas patirtis: atsidurti peilio mėtytojo taikinyje ar akimirką patapti V. Šekspyro teatro aktoriumi, paragauti norų eliksyro ar išbandyti laimę sėkmės rate... Tai - galimybė jums pasiklysti tarp gėlių ir teatro pasaulio, kur fantazija susimaišo su realybe. Šiemet festivalio teatrinę dalį ruošia, režisuoja žymus ispanų gatvės teatro, cirko ir operos režisierius Adrianas Schvarzsteinas drauge su kūrybiškiausiais Šiaulių ir Panevėžio dramos teatrų aktoriais.
SPEKTAKLIŲ LAIKAI:

KONCERTAS.
II. Pradžia 15:30-15:45 val.
"Šekspyras per 15 min." 16:30-16:45 val.
Pabaiga 17:15-17:30 val.
Pasigrožėti bene trimis dešimtimis gėlių kompozicijų konkurso "Žiedų valdovai 2020" metu sukurtų originalių kompozicijų.
 •     14 val. dvaro svirne pasiklausyti įdomios paskaitos apie rožių auginimą. Paskaitą pavadinimu "Rožių auginimas Lietuvos sąlygomis" skaitys lektorė, agronomė ir rožių augintoja Aušra Lėlienė. Vyks spalvinga rožių paroda.
 •     užsukti į elegantiškuosius dvaro rūmus, su Baronaite atskleisti jų valdovų paslaptis (papildomas mokestis);
 •     užeiti į dvaro Alaus bravorą ir spirito varyklą, kur gimsta unikalūs skoniai;
 •     papietauti, pavakarienauti ar pasimėgauti Grill vakariene (išankstinė rezervacija) karčiamoje Traktierius (nuo 12 iki 21 val., Grill vakarienė - nuo 18 val.);
 •     apsilankyti pas kruopščiąsias dvaro amatininkes: vilnos vėlėją, keramikę, bitininkę;
 •     užsukti į dvaro siuvėjos dirbtuves, pasigrožėti kuriamais ir jau sukurtais dvariškais kostiumais;
 •     atskleisti kvapų istorijos paslaptis pas parfumerę;
 •     užeiti į „curiosity" (neįprastybių) kambarį, kur išvysite, tai, ko dar nebuvote regėję;
 •     jaukiai atsipūsti, išgerti kavos ar pasimėgauti desertu Aptiekoje ar Baltojoje pokylių salėje;
 •     pamatyti, kaip dvaro motoristas remontuos ir savo Technikos dirbtuvėse demonstruos pažangiuosius dvaro technikos stebuklus, senovinius automobilius;
 •     išvysti nuostabų plėšriųjų egzotinių paukščių kampelį;
 •     pašiurpti vieninteliame Lietuvoje Bausmių rūsyje;
 •     pasivažinėti keturvietėje karietoje po dvarą (papildomas mokestis);
 •     pasisupti žaviojoje senovinėje karuselėje (mažiesiems)(papildomas mokestis);
 •     aplankyti dvaro ūkį, kur gyvena žirgai, avys, ožkos, triušiai, asiliukas - didis džiaugsmas mažiesiems!
 •     išsinuomoti valtį ar dviratį dvaro apžiūrai kitu kampu - plaukiant Kruojos upe (dėl nuomos kreiptis į Malūnininko namo viešbučio administraciją);
Be šios įtraukiančios šventės akiai, dvare taip pat bus galima klausytis skaitomos poezijos, kamerinio dvaro ansamblio atliekamų kūrinių, mėgautis XIX a. virtuvės patiekalais, kurių gamyboje ir puošyboje naudojamos gėlės, pasidabinti senoviniais drabužiais ir/ar aksesuarais, su Baronaite vaikštinėjant po rūmus pažinti tikrąją dvaro istoriją. Dar daugiau meilės kerų atsiskleis apsilankius parfumerio dirbtuvėse, o su senaisiais amatais supažindins vėlėja, bitininkė, keramikė, siuvėja, Technikos muziejus, dvaro bravoras ir spirito varykla. Mirgančią gėlių fiesta dienos pabaigoje galiausiai vainikuos ilgai lauktos ir intriguojančios tuoktuvės! Po įvykusių tuoktuvių, pilni įspūdžių keliaujame namo.
kelionė autobusu
lydintis kelionės vadovas - gidas
kelionės programos rengimas ir derinimas.

 • Pietūs 7 Eur/asm. (ragausime tikrus Kėdainių virtinukus 5 rūšių) papildomai midaus degustacija 3 rūšių 3 Eur/asm.
 • Gėlių festivalio bilietas – Suaugusiems 16 Eur/asm; vaikams, studentams ir senjorams – 12 Eur/asm.
 • Krekenavos apžvalgos bokštas ir Krekenavos regioninio parko lankytojų centras 1 Eur asmeniui.
Pastaba.
* Kaina taikoma vaikams iki 12 metų amžiaus.
Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8 671 99855, Facebook – Janikės kelionės,  el.paštas – info@janikeskeliones.lt

Rezervuokite vietas