Kelionės po Lietuvą

Ežerų pakrantės ir neregėtas dangus. Molėtai

2020 08 01 (1d.)

KELIONĖS DATA

30 EUR suaugusiam, *25 EUR vaikui

KELIONĖS KAINA

Marijampolės. Vilkaviškio. Kazlų Rūdos. Kaunas (Mega)

IŠVYKIMAS IŠ
KELIONĖS PROGRAMA:
06:20 val. išvykimas iš Vilkaviškio, nuo autobusų stoties.  Vytauto g. 103, Vilkaviškis
07:00 val. išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė).
07:30 val. išvykimas iš Kazlų Rūdos, nuo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras. S. Daukanto g. 19
08:10 val. Išvykimas iš Kauno, nuo "Mega" pramogų centro Islandijos pl. 32

Keliaujant link Molėtų aplankysime Dubingių piliavietę, vadinamą Pilies kalnu. Eidami pažintiniu taku iš anksčiau buvusios salos (dabar pusiasalio), galėsite grožėtis ilgiausio, vieno giliausių ir didžiausių Lietuvos ežerų panorama. Dubingių pilis – svarbus XIV – XVIII a. Lietuvos kultūros, pramonės, gynybos centras, mena karą su Kryžiuočių ordinu, reformaciją – reikšmingas mūsų istorijos epochas. Pilis susijusi su žymių to meto asmenų (Vytauto Didžiojo, Mikalojaus Radvilos Rudojo, Barboros Radvilaitės ir kitų) gyvenimu ir veikla. Dubingiai neatsiejami nuo Radvilų giminės iškilimo ir suklestėjimo istorijos.
Jūsų laukia eksponavimui paruošti išlikę Radvilų rūmų fragmentai, uždengti gaubtu, bei buvusios evangelikų reformatų bažnyčios vieta su Radvilų laidojimo panteonu. Piliavietėje įrengtas pažintinis takas su 6 apžvalgos stotelėm prie archeologinių ir gamtinių objektų.

Toliau keliausime į Skrebulių kaime esantį Žalvario parką. Po atviru dangumi stovinčius meno kūrinius, eksponatus, kur išvysite pievoje ant kalnelio įkurdintos arklių skulptūros plevėsuoja baltomis medžiagos skiautėmis ir atrodo lyg vaiduoklių banda. O, gal prisimenate atrakcionų parką kuris buvo prieš 20 metų Vilniaus Vingio parke? Viena fotogeniškiausių ekspozicijų – lauko kinoteatras su originaliomis sėdimomis vietomis. Improvizuotos kino salės link galima nusileisti ratuotomis rogutėmis, skriejant pro didelius metalinius vamzdžius. Tai pat  pamatysite teleskopą, saulės bokštą, kūrybinis kalėjimas, senovinės karuselės, kreivų veidrodžių namelis, lygintuvas-raketa tai tik dalis parko skulptūrų ir statinių. (*objektas bus lankomas jei 08.01 dienai parkas nebus užsakytas privačiam renginiui, tikslinsime savaitę iki išvykimo)

Keliaujame į Mindūnus. ragausime firminę Rimydžių žuvienę. Edukacijos metu turėsite galimybę paragauti garsiosios, ant laužo virtos  „Firminės Rimydžių žuvienės“. Tai mamos  Irenos ir tarptautiniuose virėjų čempionatuose dalyvaujančio sūnaus Tomo ypatingo skonio žuvienė. Edukacijos metu stebėsite, kaip žuvienė verdama ant laužo katile ir klausysitės pasakojimo apie virimo procesą. Žuvienei išvirus, skambant dainai apie žvejus, būsite kviečiami prie stalo. Pasisotinus gardžios žuvienės, Irena visus kvies ne tik bendrai dainai, bet ir žuvelę pagauti su mini meškerėle.

Paskanavę sočiai žuvienės jėgas išbandysime  Mindūnų apžvalgos bokšte. Tai antras pagal aukštį Lietuvoje apžvalgos bokštas (36 m).  Norint pamatyti įspūdingą gamtos panoramą, teks užlipti 214 laiptelių. Bokšto architektūrinis sprendimas primena liauną medžio stiebą, besiveržiantį į viršų. Aukščiau tik paukščiai ir dangus. Įveikiate aukščio baimę sraigtiniais laiptais. Pakylate virš medžių viršūnių. Tuomet kvapą gniaužia atsiveriantis kraštovaizdis tarsi iš paukščio skrydžio. 
Edukacinė programa ,,Dangaus šviesulių pažinimas“- Etnokosmologiniame muziejuje. Etnokosmologija – vizualinių, emocinių, etninių, dvasinių, pažintinių, pragmatinių, prognostinių ir ontologinių ryšių su Kosminiu pasauliu visuma. Lietuvos etnokosmologijos muziejus yra pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Muziejaus esmė – žmogaus ir žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu. Pagrindinis Lietuvos etnokosmologijos muziejaus uždavinys yra rinkti, kaupti, sisteminti, saugoti, moksliškai tyrinėti, eksponuoti ir teikti lankytojams informaciją apie žmogaus ir žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu.
Ekskursijos metu per požeminę muziejaus galeriją, tarsi mitologinio medžio šaknis, yra kylama aukštyn. Penkiose salėse yra pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Muziejaus ekspozicija yra nuolat pildoma, o muziejaus ekskursijos vadovai padės geriau pajausti Etnokosmologijos muziejaus unikalumą, ryšių su Kosminiu pasauliu įvairovę.
Salėje per didelį ekraną demonstruojamos skaidrės arba video programos. Čia galima pamatyti aukštos kokybės, pačių įvairiausių Visatos vaizdų, nuo išryškinančių mūsų planetos unikalumą, iki tolimiausių galaktikų. Kylama į apžvalgos aikštelę 30 metrų aukštyje. Iš čia atsiveria įspūdingas vaizdas: matomi 6 ežerai, Labanoro girios panorama. Po ekskursijos galima pasivaikščioti po muziejaus lauko ekspoziciją, pasigrožėti muziejaus gėlynais, aplankyti kalendorinį akmenų ratą.

Molėtų astronomijos observatorijos lankymas. Observatorijoje organizuojamos ekskursijos, kurių dalyviai supažindinami su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Dieninės ekskursijos metu taip pat yra pademonstruojamas 165 cm skersmens teleskopas – didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje.
Vakarop aplankysime Molėtų miestą. Laisvas laikas pasivaikštinėti pėsčiųjų taku aplink Molėtų miesto ežerus. Molėtų mieste tyvuliuoja ežerai - Pastovis ir Pastovėlis. Palei juos driekiasi pažintinis takas. Tai puiki proga pamatyti kitokius Molėtus. Eidami, šalia tako rasite: Žvejo batų ir meškerės skulptūrą, Žuvį su balnu, miesto fontaną, Skulptūrų parką, pėsčiųjų tiltus per ežerus, akmenį Sizifui, Pavasarininkų kalną, lauko čiuožyklą, batutus, "tarzankę", vaikų žaidimų aikštelių, kelias maudymosi vietas, suoliukų poilsiui, daugybę vandens paukščių.

Planuojamas parvykimas ~ 22:00 val.
  • kelionė autobusu
  • visos kelionės metu lydintis gidas
  • kelionės programos rengimas ir derinimas
  • Žuvienė Kaina - 5 eur/asm.

  • Žalvario parkas 0,50 ct/asm.

  • Lietuvos etnokosmologijos muziejus: Suaugusiesiems – 4,40 Eur/asm. , Lengvatinis bilietas* – 2,20 Eur/asm.
 Asmenys, kuriems taikoma 50 % nuolaida ekskursijų bilietams (lengvatinis bilietas):
1. aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą;
2. profesinių mokyklų moksleiviai, studijuojantys pagal formaliojo profesinio mokymo programas;
3. nuolatinės privalomosios Lietuvos Respublikos karo tarnybos kariams, kariams – savanoriams;
4. asmenims, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius (iki 80 metų);
5. nuo 1939 – 1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams;
6. Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11 – 13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;
7. pasipriešinimo 1940 – 1990 m. Lietuvos okupacijoms dalyviams – kariams savanoriams, ir laisvės kovų dalyviams.

  • Molėtų astronomijos observatorija: dalinė paskaita Suaugusiems : 3 Eur/asm. , lengvatinis bilietas* - 2 Eur/asm.  
Lengvatinis bilietas moksleiviams, studentams, pensininkams. 

Pastaba.
* Kaina taikoma vaikams iki 12 metų amžiaus.
Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8 671 99855, Facebook – Janikės kelionės,  el.paštas – info@janikeskeliones.lt

REZERVUOTI KELIONĘ