Kelionės po Lietuvą

2020 metų Kaziuko mugė + Stakliškių midus!

O, WOW 415 kartą Vilniaus širdis vėl plaks Kaziuko mugės ritmu, sostinės senamiestyje bus galima pažinti, pačiupinėti, paragauti, atrasti aukštaičių, dzūkų, suvalkiečių, žemaičių bei Mažosios Lietuvos gyventojų tradicinį paveldą, tobulinamą iki šių dienų.

Kviečiame Marijampoliečius kartu keliauti į sostinę, pakeliau užsuksime į Satkliškes pasmaguriauti "Midaus" ir apsišilti, kad nesušaltume! O, ką gi iš mugės parveždavo „kermošavo“? Būtinai meduolį –„Kaziuko širdį“.

2020 03 07

KELIONĖS DATA

24 EUR suaugusiam, 20 EUR* vaikui

KELIONĖS KAINA

MARIJAMPOLĖS. VILKAVIŠKIO. PRIENŲ. BIRŠTONO.

IŠVYKIMAS IŠ
Ar žinote iš kur atsirado "Midus"??? 🐝🐝 ogi mokslininkai teigia, kad pirmasis midus galėjo atsirasti natūraliai, laukinių bičių drevėse, kai medus, atskiestas lietaus vandeniu, į jį patekus natūralioms rūgimo bakterijoms, pradėjo fermentuotis. Midui gaminti naudojamos tik natūralios medžiagos – jokių dažiklių, aromatų ar emulsijų. Medus perkamas iš Lietuvos bitininkų. Per metus jo sunaudojama daugiau nei 100 tonų. 😱 O, ar žinai, gilia istorine tradicija "Kaziuko mugė" kilusi iš šventojo karalaičio Kazimiero pagerbimo procesijų, rengiamų nuo 1604 metų. Laikui bėgant bažnytinę šventę lydinti prekyba išaugo iki spalvingos trijų dienų Kaziuko mugės. Istoriniai šaltiniai byloja, kad ši šventė buvo ne tik liaudies meistrų sambūris, sutraukdavęs amatininkus iš atokiausių Lietuvos kampelių ir kaimyninių šalių, bet ir smagus mugės lankytojų ir jos dalyvių pasibuvimas su įvairiausių žanrų muzikantais, artistais. O, dar klausimėlis ar lankeisi „Birutės vila“ mineralinio vandens paviljone Birštone? Noriu! 

KELIONĖS PROGRAMA:

Anksti ryte išvykimas į Stakliškių miestelį. Kad kelialis nedulkėtų ir Kaziuko mugėje nesušaltume, ir turėtume puikią nuotaiką visos kelionės metu, keliaujant užsuksime į Stakliškių miestelį, kur yra įsikūrusi "Lietuviškas midus" darykla. Atvykus mus pasitiks gidė ir keliausime į neseniai restauruotą, XIX a. buvusios alaus daryklos „Gintaras“ salyklo džiovyklos bokštą, kuriame yra įrengtas midaus muziejus. Turėsite galimybę išgirsti midaus atsiradimo ir gamybos istoriją, pamatyti ankstesniųjų laikų midaus gėrimo indus. Muziejuje galėsite pasivaikščioti po visus bokšto aukštus, apžiūrėti išlikusias autentiškas erdves ir įrenginius. Ekskursijų metu sužinosite, kaip gaminamas lietuviškas midus. Turėsime 4 gėrimų degustacija. Prieš išvykstant link sostinės, visi turėsite galimybę, šalia esančioje firminėje parduotuvėje įsigyti visų "Lietuviškas midus" gaminamų rūšių gėrimų originaliose pakuotėse. 

Toliau tęsime kelionę autobusu iki sostinės, kur šurmuliuoja "KAZIUKO" mugės šventiniai renginiai, kermošius. Pasidalinsime įspūdžiais iš "Lietuviškas midus" ekskursijos ir degustacijos. Gidė supažinsins su "Kaziuko mugės"  istorija, išgirsime įdomių faktų. Atvykus į sostinę, keliausime į Katedros aikštę, kur ir pradėsite savo asmeninę kelionę (laisvas laikas apie 3 valandas, tiems kurie neketina eiti į Prezidentūrą, ekskursijos laikas 14:30 val. ). Jūsų lauks Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos bei Mažosios Lietuvos atstovų linksmybės. Skambant tradicinėms dainoms galėsite trypti šokio sūkuryje. Patys žingeidžiausi išbandys tradicinius amatus bei stebės liaudies kolektyvų varžytuves.
Vilniaus rotušėje antra kartą duris atvers Vaikų Kaziukas. Čia dainuos ir šoks mažųjų liaudies kolektyvai, o ant prekystalių prekes išsidėlios jaunieji amatininkai.
Katedros aikštėje vėl linksmybių, pagardintų visų 5 Lietuvos regionų geriausiais prieskoniais, netruks. Susirinkę bus pakviesti aplankyti net ir atokiausius šalies kampelius, kad visą jų dvasią ir skonį galėtų pajusti bei savomis akimis išvysti autentiškoje aplinkoje.
Lauktuves iš "Kaziuko mugės" bus galima įsigyti per Vilniaus senamiesčio gatves nusidriekusioje mugėje. Tradiciškai prekyba vyks Gedimino prospekte, T. Vrublevskio, Šventaragio, B. Radvilaitės, Maironio, Pilies, Didžiojoje ir Vokiečių gatvėse, Katedros ir Rotušės aikštėse.
14:30 val. bus organizuojama ekskursija po Prezidento rūmus. Rezervuota 25 vietos, todėl norinčius dalyvauti, prašome informuoti mus išanksto. 
Išvykimas iš Vilniaus planuojamas 16: 00 val. 

Pakeliui sustosime apsilankyti „Birutės vila“ mineralinio vandens paviljonas Birštone. Jame galima rasti mineralinio vandens baseiną, fontaną, vandens garinimo sieną. Naujuose sveikatingumo namuose visi norintys gali kvėpuoti sveikatai naudingu mineralinio vandens prisotintu oru, šiek tiek atsipūsti, gurkšnoti vaistažolių arbatą.
  • kelionė autobusu
  • lydintis kelionės gidė (Vaida)
  • kelionės programos rengimas ir derinimas
  • Ekskursija su degustacija Stakliškėse: 4 gėrimų degustacija − 11,00 EUR (nauja kaina)(sena kaina 10,00 EUR - dėl pakelto akcizo nuo kovo 1d. kaina 11 Eur)
Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Janikės kelionės

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8 671 99855, Facebook – Janikės kelionės,  el.paštas – info@janikeskeliones.lt

REZERVUOTI VIETAS

Kviečiame keliauti kartu su Janikės kelionės agentūra, ir kviečiame prisijunkti prie grupės.