Kelionės po Lietuvą

2020 metų Kaziuko mugė + Stakliškių midus!

Tik pavasariui atėjus jau 415 kartą Vilniaus širdis vėl plaks Kaziuko mugės ritmu. 2020 m. kovo 6-8 d. miesto svečiai kviečiami nerti į „Regionų dienas“. Per 3 dienas sostinės senamiestyje bus galima pažinti, pačiupinėti, paragauti, atrasti aukštaičių, dzūkų, suvalkiečių, žemaičių bei Mažosios Lietuvos gyventojų tradicinį paveldą, tobulinamą iki šių dienų!

Visų pirma, gilia istorine tradicija "Kaziuko mugė" kilusi iš šventojo karalaičio Kazimiero pagerbimo procesijų, rengiamų nuo 1604 metų. Laikui bėgant bažnytinę šventę lydinti prekyba išaugo iki spalvingos trijų dienų Kaziuko mugės. Istoriniai šaltiniai byloja, kad ši šventė buvo ne tik liaudies meistrų sambūris, sutraukdavęs amatininkus iš atokiausių Lietuvos kampelių ir kaimyninių šalių, bet ir smagus mugės lankytojų ir jos dalyvių pasibuvimas su įvairiausių žanrų muzikantais, artistais.

Kviečiame Marijampoliečius kartu keliauti į sostinę, pakeliau užsuksime į Satkliškes pasmaguriauti "Midaus" ir apsišilti, kad nesušaltume! O ką  gi iš mugės parveždavo „kermošavo“? Būtinai meduolį –„Kaziuko širdį“.

Kelionės data: 2020 03 07d. (1d.)

Kaina asmeniui :  24 Eur/asm.

KELIONĖS PROGRAMA:

Anksti ryte 09:00 val.  išvykimas iš Marijampolės, nuo buvusio „Sūduvos“ stadiono aikštelės (Sporto g. 1 , Marijampolė). Kad kelialis nedulkėtų ir Kaziuko mugėje nesušaltume, ir turėtume puikią nuotaiką visos kelionės metu, keliaujant užsuksime į Stakliškių miestelį, kur yra įsikūrusi "Lietuviškas midus" darykla. Atvykus mus pasitiks gidė ir keliausime į neseniai restauruotą, XIX a. buvusios alaus daryklos „Gintaras“ salyklo džiovyklos bokštą, kuriame yra įrengtas midaus muziejus. Turėsite galimybę išgirsti midaus atsiradimo ir gamybos istoriją, pamatyti ankstesniųjų laikų midaus gėrimo indus. Muziejuje galėsite pasivaikščioti po visus bokšto aukštus, apžiūrėti išlikusias autentiškas erdves ir įrenginius. Ekskursijų metu sužinosite, kaip gaminamas lietuviškas midus.

Smagiai praleidus apie 2 val. Stakliškiėse, prieš išvykstant link sostinės, visi turėsite galimybę, šalia esančioje firminėje parduotuvėje įsigyti visų "Lietuviškas midus" gaminamų rūšių gėrimų originaliose pakuotėse.

Toliau tęsime kelionę autobusu iki sostinės. Pasidalinsime įspūdžiais iš "Lietuviškas midus" ekskursijos ir degustacijos. Gidė supažinsins su "Kaziuko mugės"  istorija, išgirsime įdomių faktų.
Atvykus į sostinę autobusas bus paliekamas patogioje vietoje. Ir keliausime į Katedros aikštę, kur ir pradėsite savo asmeninę kelionę. Jūsų lauks Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos bei Mažosios Lietuvos atstovų linksmybės. Skambant tradicinėms dainoms galėsite trypti šokio sūkuryje.  Patys žingeidžiausi išbandys tradicinius amatus bei stebės liaudies kolektyvų varžytuves. Nuo 10 val. ryto Kaziuko mugės šauklių užsuktą fiestą ir vėl bus galima stebėti ekranuose.

Vilniaus rotušėje antra kartą duris atvers Vaikų Kaziukas. Čia dainuos ir šoks mažųjų liaudies kolektyvai, o ant prekystalių prekes išsidėlios jaunieji amatininkai.

Katedros aikštėje vėl linksmybių, pagardintų visų 5 Lietuvos regionų geriausiais prieskoniais, netruks. Susirinkę bus pakviesti aplankyti net ir atokiausius šalies kampelius, kad visą jų dvasią ir skonį galėtų pajusti bei savomis akimis išvysti autentiškoje aplinkoje.

Lauktuves iš "Kaziuko mugės" bus galima įsigyti per Vilniaus senamiesčio gatves nusidriekusioje mugėje. Tradiciškai prekyba vyks Gedimino prospekte, T. Vrublevskio, Šventaragio, B. Radvilaitės, Maironio, Pilies, Didžiojoje ir Vokiečių gatvėse, Katedros ir Rotušės aikštėse.

  • Text Hover
Kai siela šokiais ir dainomis nudžiuginta bus, o pilvas sotus sutartus laiku keliausime atgal į Suvalkiją.

Kelionės kaina –  24 Eur asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė autobusu, lydintis gidas, kelionės programos rengimas ir derinimas.
Į kainą neįskaičiuota: Ekskursija su degustacija Stakliškėse: 4 gėrimų degustacija − 10,00 EUR, 5 gėrimų degustacija − 11,00 EUR, 6 gėrimų degustacija − 13,00 EUR.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė:
UAB Janikės kelionės

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8 671 99855, Facebook – Janikės kelionės,  el.paštas – info@janikeskeliones.lt

REZERVUOTI VIETAS

Kviečiame keliauti kartu su Janikės kelionės agentūra, ir kviečiame prisijunkti prie grupės.